2020 m. gruodžio 28 d., pirmadienis

Panna cotta su kava

Negaliu paaiškinti kodėl, bet jau ne pirmus metus naujiems metams man nesinori jokių sunkių desertų (tortų, pyragų, keksų). Matyt po viso švenčių maratono skrandis nori poilsio. Tad sau desertui gaminuosi žele ar panna cottą. Praėjusių metų desertas - panna cotta su kava. Kažkur nusižiūrėjau tokį panna cottos pateikimo būdą ir prisiminusi pasigaminau. Iš pradžių dvejojau - ar kavą saldinti (kavą geriu tik nesaldintą), bet džiaugiuosi, kad nusprendžiau pasaldinti. Desertai turi būti saldūs! 


Taigi, mums reikės:
Panna cotta sluoksniui:
300 ml riebios grietinėlės
300 ml pieno
90 g cukraus
vanilinio cukraus
1,5 VŠ želatinos (naudojau dr.Oetker)

Kavos kubeliams:
300 ml juodos kavos
2 AŠ cukraus
1 VŠ (nepilno) želatinos

Paruošimas:
  1. Želatiną užpilame vandeniu skirtinguose indeliuose ir paliekame išbrinkti. 
  2. Pasiruošiame kavą, supilame išbrinkusią želatiną ir maišome kol ištirps. Supilame į indą lygiu dugnu, kad būtų bent 2 cm storio sluoksnis. Dedame į šaldytuvą visiškai sustingti.
  3. Kai sustingsta kavos sluoksnis, supjaustome kubeliais ir ruošiame panna cottą.
  4. Grietinėlę ir pieną pakaitiname su cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Neužviriname. Nukeliame nuo ugnies.
  5. Įmaišome išbrinkintą želatiną ir maišome, kol ji ištirps. Visiškai atvėsiname.
  6. Į indelius sudėliojame kavos kubelius ir užpilame panna cotta. Dedame į šaldytuvą, kad visiškai sustingtų (ne mažiau ~3 val.).
Skanaus!





2020 m. gruodžio 22 d., antradienis

Menkė su pomidorais ir čiobreliais



Šis patiekalas mūsų gomuriui tikra šventė! Gaminau ją jau ne kartą, netgi ir šv. Kūčių stalui, kaip karštą patiekalą. Visada sulaukia tik geriausių atsiliepimų. O įvertinus patiekalo paruošimo paprastumą ir ingredientų sąrašo trumpumą - the best of the best!


Taigi, mums reikės (2-3 porcijoms):
400 g menkės ar kitos baltos žuvies
2 vidutinių svogūnų
500 ml konservuotų pomidorų savo sultyse arba šviežių pomidorų, jei sezonas
1 AŠ cukraus (pagal skonį)
~4 šakelių šviežio čiobrelio
druskos, pipirų

Paruošimas:
  1. Menkę supjaustome vienodais gabaliukais, pagardiname druska, pipirais ir paliekame trumpai pasimarinuoti.
  2. Svogūnus supjaustome plunksnelėmis ir pakepiname įkaitintame aliejuje kol suminkštės.
  3. Supilame pomidorus, mentele patriname, pagardiname druska, pipirais, cukrumi, įmetame čiobrelio šakeles ir patroškiname 20-30 minučių. Jei naudojame šviežius pomidorus, viršūnėlę įpjauname, nuplikome, nulupame odelę, supjaustome kubeliais ir verčiame į keptuvę, toliau procedūra ta pati. 
  4. Ant pomidorų troškinio išdėliojame žuvies gabaliukus, uždengiame ir paliekame iškepti. Trukmė labai priklauso nuo žuvies gabalėlių dydžio ir storio. Gali prireikti nuo 4 iki 10 minučių. Siūlau tikrinti.
  5. Labai tinka su bulvių koše.
Skanaus!





2020 m. spalio 28 d., trečiadienis

Moliūginė lazanija su ricotta ir grybais


Koks ruduo be patiekalų su moliūgu? Keksas ir keksiukai bei blynai jau iškepti (ir ne kartą), reikia ir nesaldaus patiekalo. Šį kartą tai lazanija su moliūgu, ricotta sūriu ir grybais. Turiu pasakyti, kad visai vykęs receptas. Turintis potencialo. Taip sakau todėl, kad susiruošusi kepti šią lazaniją, ketinau panaudoti pernykščių šaldytų baravykų likutį, kuris atrodė gan solidžiai, tad pievagrybių net neužsipirkau. Paaiškėjo, kad tose mano baravykų atsargose daugiau ledo, nei baravykų... Bet leidimą gaminti dar kartą su daugiau grybų gavau, vadinasi viskas čia gerai.



Taigi, mums reikės (4-6 valgytojams):
1 kg šviežio moliūgo, valyto (aš naudojau 2 puodelius moliūgų tyrės)
8 amaretti sausainių, sutrupintų (nenaudojau, ketinau keisti avižiniais arba migdolų miltais, arba džiūvėsėliais, bet galiausiai pamiršau)

700 g grybų, supjaustytų griežinėliais

Padažui:
55 g sviesto
1/4 puodelio miltų
3 1/2 puodelio pieno
žiupsnio tarkuoto muskato riešuto
1 puodelio šviežių bazilikų (tiek neturėjau)

lasagna lakštų
3 puodelių tarkuoto mozzarella sūrio
250 g ricotta sūrio
1/2 puodelio tarkuoto kietojo sūrio
druskos, pipirų

1 puodelis = 236 ml

Paruošimas:
  1. Jei naudojate šviežią moliūgą, jį galite paruošti taip, kaip aš ruošiu moliūgų tyrę, arba didelėje keptuvėje įkaitiname šlakelį aliejaus, beriame kubeliais supjaustytą moliūgą, pagardiname druska, pipirais, įpilame pusę puodelio vandens, uždengiame ir troškiname ant nedidelės kaitros 15-20 minučių arba kol moliūgas suminkštės. Nukeliame nuo kaitros, šiek tiek atvėsiname ir sutriname iki vientisos masės kartu su amaretti trupiniais.
  2. Kitoje keptuvėje įkaitiname šlakelį aliejaus ir 8-10 minučių pakepiname smulkintus grybus. Pagardiname druska.
  3. Ruošiame padažą: puode ištirpiname sviestą, beriame miltus ir kaitiname nuolat maišant apie minutę. Po truputį supilame pieną, vis nepamirštant maišyti. Geriausiai tai daryti su plakimo šluotele.
  4. Padažą kaitiname kol sutirštės. Įtarkuojame muskato, pagardiname druska, pipirais.
  5. Dalį paruošto padažo įpilame į elektrinį plakiklį, ten pat beriame bazilikus ir sutriname iki gražios žalios masės. 
  6. Bazilikų plakinį pilame į likusį padažą, išmaišome ir atidedame kol prireiks.
  7. Lazanijos surinkimas: indą, kuriame kepsime lazaniją ištepame sviestu (nors aš netepu niekada, man nepridega). 
  8. Ant kepimo indo dugno paskirstome 3/4 puodelio padažo, ant viršaus išdėliojame lazanijos lakštus.
  9. Ant lazanijos lakštų paskirstome trečdalį moliūgų tyrės ir trečdalį grybų. Paskirstome 1/2 puodelio tarkuoto mozzarella sūrio ir 1/3 turimos ricottos. Užpilame maždaug 1/2 stiklinės bazilikų padažo. 
  10. Kartojame prieš tai esančius 2 punktus, kol baigiame produktus.
  11. Ant viršaus užbarstome likusį mozzarella sūrį ir kietąjį sūrį.
  12. Kepimo indą uždengiame folijos lapu ir šauname į orkaitę.
  13. Kepame iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 40 minučių. Nuimame foliją ir pakepame dar apie 15 minučių, kol sūris skaniai apskrus. 
  14. Traukiame iš orkaitės, palaukiame apie 15 min, kol pravės ir tiekiame.
Skanaus!


Šaltinis: Vaikai ir vanilė

2020 m. rugsėjo 30 d., trečiadienis

Biskvitinis obuolių pyragas su kreminiu užpilu (greitas pobuolių pyragas Nr. 4)

Paprastas biskvitinis obuolių pyragas, šiek tiek paturbintas užpilu. Nors ir paprastas, tačiau skanus - purus, minkštas, nuo obuolių - ne per sausas. Skanus tiek šiltas, tiek šaltas. Užpilas skaniai sukepė ir pavirto cukruotu paviršėliu. Beja, šis pyragas galėtų pavirsti puikiais keksiukais. Gal tik obuolius tokiu atveju ne maišyčiau į tešlą, o suberčiau ant tešlos viršaus, išpislčiusi į formeles. Obuoliai ir taip nusės.
Kepant šį pyragą pirmą kartą mane ištiko totalus fiasko. Nežinau, kas man nutiko, gal dėl to, kad greta dariau dar šimtą darbų, bet visiškai pasitikėjau receptu, ko pasėkoje netilpau į kepimo formą (recepte nurodyta 23 cm skersmens forma buvo per maža, skanusis užpilas visas išbėgo į orkaitę, nes pyragas iškilo iki pat kepimo formos viršaus), o pyrago vidus buvo visiškai žalias. Net nežinau, kodėl nepatikrinau mediniu pagaliuku. Bet iškepę dalys buvo tikrai skanios, tad kepiau antrą kartą, šį kartą 26 cm skersmens kepimo formoje, ir įsitikinau ar tikrai iškepęs, patikrinusi mediniu pagaliuku. Taip pat pakeičiau ir užpilą. Sviestinis buvo labai skanus, bet nusprendžiau sutaupyti kalorijų ir sviestą keičiau grietine. Kadangi galiu palyginti abu, tai kaip ir galima tikėtis, kuo riebiau, tuo skaniau :) 
Antrą kartą kepiau 26 cm skersmens kepimo formoje, kepdamas pyragas vėl labai iškilo, vėliau vėsdamas bei drėkdamas nuo obuolių - sukrito. Keista, o gal ne, bet dviejų kepimų rezultatas skyrėsi, nors vienintelis skirtumas procese - kepimo formų dydis. Man pirmasis kartas buvo biskvitiškesnis ir skanesnis.




Taigi, mums reikės (26 cm skersmens atsegamai torto forma):
3 kiaušinių
120 g cukraus
1 AŠ vanilinio cukraus
žiupsnio druskos
150 g miltų
2 AŠ kepimo miltelių
100 ml pieno
3 VŠ aliejaus (šliūkštelėjau iš akies)

Užpilui:
50 g sviesto, tirpinto
75 g cukraus
1 kiaušinio

Antrą kartą kepdama dariau tokį užpilą, kuriam reikės:
150 g grietinės, naudojau 30% riebumo, bet tiktų ir graikiškas jogurtas
100 g cukraus (man buvo per saldu, mažinčiau iki 75 g)
1 AŠ vanilinio cukraus
2 kiaušinių

Paruošimas:
  1. Kiaušinius išplakame su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir druska iki baltų putų, kol kiekis patrigubės (plakti reikėtų bent pora minučių).
  2. Įsijojame su kepimo milteliais sumaišytus miltus ir išmaišome. Aš lengvai paplakiau su mikseriu.
  3. Pilame pieną, aliejų ir dar kartą išmaišome (paplakame).
  4. Obuolius nulupame, supjaustome riekelėmis arba kubeliais, kaip kam skaniau, įmaišome į tešlą.
  5. Pilame į kepimo formą ir išlyginame tešlą. Nors aš ir išlyginau tešlą sąžiningai, pyragas ypač išsipūtė viduryje ir visas užpilas subėgo į kraštus, tad šio žingsnio patarčiau nepraleisti.
  6. Kepame iki 200 laipnsių įkaitintoje orkaitėje 30-35 minutes.  Pyrago paviršius gana anksti pradėjo ruduoti, tad jį pridengiau su folija ir sumažinau kaitrą iki 180 laipsnių.
  7. Užpilui skirtus produktus išmaišome, užpilame ant pyrago ir kepame dar 20 minučių. Ar iškepęs patikriname mediniu pagaliuku. Jei ištraukus jis nebus apsivėlęs tešla - pyragas iškepęs.
  8. Keletą minučių atvėsiname formoje, vėliau išimame ir valgome su ledais.
Skanaus!


Šaltinis: lrytas.lt

2020 m. rugsėjo 16 d., trečiadienis

Varškės ir obuolių pyragas




Šio recepto originalus pavadinimas "Minkštas varškės ir obuolių pyragas" man ne visai atitiko  savo pavadinimą, nes vien maišant tešlą jau kilo įtarimas, kad per daug miltų, bet kaip ir turėjau nusiraminti, nes recepte paminėta, kad tešla bus labai tiršta. Pats pyragas idėjiškai labai skanus, tik į tešlą reikėtų mažų mažiausiai 50 g mažiau miltų. Arba jei turite pasiteisinusį varškės kekso receptą - naudokite jį, o ant viršaus užtupdyti obuolių ir pabarstukų sluoksnį. Mano mamai pyragas patiko, mano išlepusiai šeimai - pyragui pritrūko purumo, man skaniausia - obuolių dalis.



Taigi, mums reikės (23 cm skersmens atsegamai torto formai):
100 g sviesto, kambario temperatūros
200g cukraus
žiupsnio druskos
3 AŠ vanilinio cukraus
3 didelių kiaušinių
200 g varškės
300 g miltų (mažinčiau iki 250 g)
12 g kepimo milteių (dėjau 2 AŠ)

Viršui:
2-3 obuolių
pusės citrinos sulčių (nedėjau)
2 VŠ cukraus
1/2 AŠ cinamono
100 g riešutų (naudojau migdolių riekeles)

Paruošimas:
  1. Dubenyje sviestą kartu su cukrimi, vaniliniu cukrumi ir druska plakame iki purumo apie pora minučių.
  2. Po vieną įplakame kiaušinius.
  3. Įmaišome varškę.
  4. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir įsijojame į plakinį. Išmaišome. Tešla bus tiršta.
  5. Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi ir tolygiai paskirstome tešlą.
  6. Obuolius nulupame, supjaustome kubeliais, paskirstome tolygiai ant tešlos ir gerokasi įspaudžiame, kad obuoliai susmigtų į tešlą.
  7. Riešutus, cukrų ir cinamoną sumaišome ir pabarstome ant viršaus.
  8. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 40-50 min. Tikriname su mediniu pagaliuku ar įkištas ir ištrauktas nebus apsivėlęs žalia tešla. Aš kepiau 22 cm skersmens kepimo formoje, o manasis pyragas kepė apie 1 val. 20 min. Kad riešutai nesuskrustų, kepimo viduryje uždengiau pyragą kepimo popieriaus lakštu.
  9. Iškepusį pyragą pradžioje kiek atvėsiname formoje, vėliau išimame ant grotelių ir paliekame visiškai atvėsti.
 Skanaus!

Šaltinis: La maistas





2020 m. rugsėjo 10 d., ketvirtadienis

Obuolių pyragas su migdolais


Išbandyti šį receptą sugundė jo pavadinimas "Skaniausias obuolių pyragas". Suprantu,kad tai marketinginis triukas, o ir šiaip - skonis draugų neturi. Gal jis ir nėra mano pats skaniausias obuolių pyragas, bet šiaip pyragas tikrai skanus: traškus viršus, vidus - minkštas ir purus, migdolų miltai suteikia jam savitos tekstūros  - man visi kepiniai su migdolų miltais savo tekstūra primena šlapią smėlį (tekstūra, bet ne skoniu! :) ). Mano vyrui pyragas labai patiko, nes jame buvo mažai obuolių. Man skaniausi kąsneliai buvo su obuoliais, tad kitą kartą papildomą obuolį supjaustyčiau kubeliais ir įmaišyčiau į tešlą. Kolektyvas taip pat labai gyrė šį pyragą.



Taigi, mums reikės (22 cm skersmens pyragui):
2 kiaušinių
160 g rudojo cukraus
70 g sviesto, kambario temperatūros
60 ml aliejaus
180 g kefyro
200 g miltų
70 g migdolų miltų
1 AŠ kepimo miltelių
1/2 AŠ malto cinamono
žiupsnio druskos
4 obuolių

Paruošimas:
  1. Kiaušinius lengvai išplakame su cukrumi, druska, aliejumi ir minkštu sviestu.
  2. Supilame kefyrą ir lengvai išmaišome.
  3. Miltus persijojame ir sumaišome su kepimo milteliais, cinamonu ir maltais migdolais.
  4. sausąjį mišinį beriame į plakinį ir išmaišome.
  5. Obuolius nulupame. Jei norisi šlapesniopyrago, obuolius supjaustome plonomis skiltelėmis, jei sausesnio - kubeliais. Įmaišome į tešlą.
  6. Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi, supilame tešlą ir išlyginame paviršių.
  7. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 50 minučių. Ar pyragas iškepė tikriname mediniu pagaliuku -  jei ištraukiame švarų pagaliuką - pyragas iškepęs, jei apsivėlęs tešla - dar reikia pakepti.
Skanaus!




Šaltinis: Lamaistas.lt





Skanu prisiminti, ką ragavome:



2020 m. rugsėjo 9 d., trečiadienis

Vištienos troškinys su bulvėmis, pievagrybiais ir šonine


Šiam patiekalui, įvertinusi šaldytuvo turinį,  aš apjungiau ir šiek tiek modifikavau du savo mėgiamus vištienos patiekalus: obuoliais ir šonine užkeptą vištieną bei  orkaitėje keptą vištieną su grybų padažu. Patiekalas pagaminamas nesunkiai ir nesudėtingai viename inde (jei tik naudojamą keptuvę galima naudoti ir orkaitėje), o rezultatas labai puikus!



Taigi, mums reikės (3-4 valgytojams):
1 puselės vištos krūtinėlės
4-5 juostelių šalto rūkymo šoninės (puikiai tiks ir karšto rūkymo)
1 didelio svogūno
4-5 pievagrybių
3 bulvių
1 puodelio sultinio
~100 ml grietinėlės
druskos, pipirų
ghee sviesto kepimui

Paruošimas:

  1. Vištos krūtinėlę supjaustome gabalėliais ir pagardiname druska, pipirais ir, jei norisi, mėgiamais prieskoniais, pvz. česnakų granulėmis, provanso žolelėmis. Patiekalas švelnaus skonio, tad ryškūs prieskoniai čia netiks. Paliekame mėsą skonėtis, kol paruošime kitus ingredientus. 
  2. Šoninę supjaustome gabalėliais ir dedame į įkaitintą keptuvę Mano šoninė nebuvo labai riebi, tad aš papildomai įdėjau ir šiek tiek ghee sviesto.
  3. Susmulkiname svogūną ir beriame į keptuvę. Pakepiname, kol nuskaidrės.
  4. Pievagrybius supjaustome riekelėmis ir beriame į keptuvę. Pakepiname kol suminštės ir šiek tiek nugaruos.
  5. Keptuvės turinį išstumdome į kraštus ir beriame į ją vištienos gabalėlius. Apkepiname iš visų  pusių.
  6. Bulves supjaustome kubeliais, beriame į keptuvę, viską išmaišome.
  7. Į keptuvę pilame sultinį, grietinėlę. 
  8. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Aš pirmas 20 minučių kepiau uždengusi, vėliau 20 minučių - atidengusi.
Skanaus!





2020 m. rugpjūčio 27 d., ketvirtadienis

Pyragas su avietėmis


Šis pyragas tinka tiek vasarą, kai avietes raškome nuo krūmo, tiek žiemą, kai naudojame jas šaldytas, kad prisimintume vasarą. Sunkiausia dalis šio pyrago ir į jį panašių kepime - kambario temperatūros sviestas.
Pyragas drėgnas, kvapnus, su malonia aviečių rūgštele. Pagal šį receptą sėkmingai galima iškepti ir keksą, ir keksiukus.



Taigi, mums reikės (22-23 cm skersmens kepimo formai)
115 g sviesto, kambario temperatūros
185 g (1 puodelio) cukraus
3 didelių kiaušinių 
1/2 AŠ druskos
150 g (1 puodelio) miltų
1/2 AŠ druskos
1/2 AŠ kepimo miltelių
1/4 AŠ cinamono
1 puodelio aviečių, šviežių ar šaldytų

Paruošimas:
  1. Išplakame sviestą, cukrų ir druską iki purumo.
  2. Po vieną įplakame kiaušinius.
  3. Miltus, kepimo miltelius, cinamoną sumaišome ir po truputį įsijojame, vis pamaišant, į plakinį.
  4. Kepimo formą ištepame sviestu, supilame tešlą, išlyginame, ant viršaus išdėliojame avietes.
  5. Kepame iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 40-45 minutes, kol viršus gražiai parus, o įkištas ir ištrauktas medinis pagaliukas bus švarus.
  6. Tiekiame pabarstytą cukraus pudra su kaušeliu ledų.
Skanaus!

2020 m. rugpjūčio 19 d., trečiadienis

Trupininis pyragas su juodųjų serbentų uogiene


Trupininis pyragas, deja, nebuvo mano vaikystės skanėstas - tokio pyrago mano mama nekepė. Bet aš jį tikrai mėgau ir mėgstu. Mano pirmasis keptas trupininis pyragas su vyšniomis buvo tiesiog fantastiškas! Bet jis buvo šiek tiek kitoks, nei dažniausiai sutinkami trupininių pyragų receptai. Atlikau "analitinį" darbą ir padariau išvadą, kad intenete "vaikšto" iš esmės du trupininio pyrago receptai: vienoje kategorijoje šiek tiek keičiasi naudojamų miltų ir sviesto santykis bei naudojamas 1 kiaušinis (pavyzdžiui kaip čia, čia arba čia), o antrąjame variante naudojama daugiau kiaušinių (pavyzdžiui kaip čia arba čia). Į tešlą galima įmaišyti cinamono, aguonų, citrinos žievelę. Neabejotinai išbandysiu abu receptų variantus, bet pradėsiu nuo pirmojo, vadovaudamasi visais perskaitytais receptais, su daugiau sviesto ir mažiau kiaušinių.
Šį kartą pyragas su juodųjų serbentų uogiene, bet galima naudoti bet kurią kitą rūgštesnę uogienę. O jei nėra uogienės, galima pasinaudoti ir variantu su šviežiomis uogomis. Aš uogienę šiam pyragui išviriau specialiai. Virdama ją "nusukau" šiek tiek cukraus, kad būtų rūgštesnė. Į pyrago tešlą taip pat bėriau 180 g cukraus, nei dažniausiai naudojami 200 g. Man buvo pats tas, gal net vos per saldu, mamai - per rūgštu. Tad - skonio reikalas :) Jei mėgstate saldžiau, cukraus berkite visus 200 g.


Taigi, mums reikės:
330 kvietinių miltų
100 g spelta miltų
180 g cukraus
1 AŠ kepimo miltelių
1/2 AŠ druskos
1/2 AŠ cinamono

200g sviesto šalto (aš naudoju šaldytą)

1 kiaušinio
~3-4 VŠ labai šalto vandens

Paruošimas:
  1. Jei Jums pasisekė ir turite kombainą, tešlą greitai ir be terlionių paruošite su juo. Aš neturiu, tad viską darau rankomis.
  2. Dideliame dubenyje sumaišome visus sausus produktus. 
  3. dažniausiai receptuose siūloma šaltą sviestą iš šaldytuvo supjaustyti kubeliais ir tuomet subėrus į sausų produktų mišinį trinti pirštais kol pavirs trupiniais. Aš sviestą dedu į šaldiklį ir vėliau sušalusį sutarkuoju per burokinę tarką. Man taip mažiau terlionės.
  4. Į "trupinius" įmušame kiaušinį, įpilame 3 šaukštus šalto vandens ir išmaišome. Tešla nesigaus vientisa, veikiau panaši į šlapią smėlį.
  5. Kepimo formą (manoji 20x30 cm) išklojame kepimo popieriumi. 
  6. Ant kepimo formos dugno tolygiai paskirstome  2/3 tešlos, ant viršaus - uogienę, o ant jos likusius trupinius.
  7. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje ~40 minučių, kol pyrago viršus taps skanios auksinės spalvos.
  8. Iškepusį pyragą atvėsiname formoje, kol sutvirtės.
Skanaus!






2020 m. rugpjūčio 7 d., penktadienis

Kriaušių trupiniuotis


Kai vieną vakarą pramogavau namie viena, desertui išsikepiau kriaušių trupiniuotį, kuris, beja, puikiai tiktų ir saldiems pusryčiams. Trupiniuotis pavyko nuostabiai skanus. Visi skoniai taip gerai derėjo, kad negalėjau nustoti valgyti, nepaisydama fakto, kad šiaip jis man buvo labai labai labai per saldus. Nežinau, ar kriaušės labai saldžios, ar dėl to, kad aš kuris laikas stengiuosi laikytis atokiau nuo saldumynų (tai pirmas saldus kepinys per pastarąjį pusmetį, bet tikrai ne pirmas desesrtas per savaitę, nepamanykit, kad aš jau tokia šaunuolė) ir bet koks saldėsis man yra stipriai per saldus, bet šis trupiniuotis net sumažinus recepte nurodytą cukraus kiekį (kai kepdama atsimatavau reikiamą kiekį cukraus, saldu avansu patapo ir iš karto dalį nupyliau...) man buvo pernelyg saldu. Skonį puikiai subalansavo natūralus jogurtas (puikiai tiktų - graikiškas) - jo užpylusi kabliavau aš šitą trupiniuotį, net ausys linko. 
Kaip ten bebūtų, šitą trupiniuotį aš tikrai kartosiu kitais metais, tik visiškai nebedėsiu cukraus į kriaušes (su sąlyga, kad jos bus saldžios), o trupinių sluoksniui cukraus kiekį dar pamažinsiu. Bet kad kartosiu - 100 procentų!




Taigi, mums reikės (2 valgytojams):
Kriaušių įdarui:
2-3 kriaušių
1/2 AŠ tarkuotos apelsino žievelės
1/2 AŠ malto imbiero
žiupsnio malto kardamono
1/8 puodelio džiovintų spanguolių
1 1/2  VŠ rudojo cukraus
1/2 VŠ miltų
žiupsnio druskos
1 VŠ (15 g) sviesto (šalto, supjaustyto kubeliais), aš nebedėjau

Trupiniams:
1/4 puodelio avižinių dribsnių, aš dėjau 1/3 puodelio
1/2 AŠ vanilinio cukraus
1/3 puodelio miltų
1/3 puodelio rudojo cukraus, aš dėjau 1/4 puodelio
žiupsnio druskos
60 g sviesto (šalto, supjaustyto kubeliais)
1/8 (2 VŠ) puodelio džiovintų spanguolių
1/4 puodelio migdolų riekelių

Paruošimas:
  1. Įdarui skirtas kriaušes supjaustome kubeliais.
  2. Sumaišome likusius įdaro ingredientus išskyrus spanguoles ir sviestą.
  3. Kriaušes sumaišome su spanguolėmis ir prieskonių mišiniu, kad kriaušės tolygiai juo pasidengtų.
  4. Beriame įdarą stiklinį ar keramikinį kepimo indą.
  5. Ant viršaus tolygiai paskirstome sviesto kubelius, aš, kaip minėjau, šiame etape sviesto nebedėjau .
  6. Trupiniams skirtus sausus produktus (išskyrus spanguoles, migdolus ir sviestą)  sumaišome dubenyje. 
  7. Į mišinį beriame sviesto kubelius ir pirštais triname su miltais tol, kol viskas pavirs į rupius trupinius. 
  8. Suberiame spanguoles, migdolus ir viską išmaišome. Šitą punktą kažkaip pražiopsojau, tad migdolais pabarsčiau viršų, o spanguolių nebedėjau. 
  9. Trupinius tolygiai paskirstome ant kriaušių.
  10. Kepame iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 30-40 minučių, kol įdaras pradės burbuliuoti, o trupiniai skaniai parus. 
  11. Palaikome bent 10 minučių kol atvės ir tiekiame šiltą su ledais (desertinė versija) ar graikišku jogurtu (pusrytinė versija).
Skanaus!






2020 m. liepos 28 d., antradienis

Tarta su pomidorais ir varške



Likusi namie viena, virtuvėje aš "pasileidžiu plaukus" ir einu gaminti ką nors nauja ir nebandyta, nes kuo toliau, tuo mano šeimos vyrai tampa vis konservatyvesni ir nuobodesni. Pastaruoju metu apskritai nepamenu ką naujo iškepiau ar išviriau. Tad naudojuosi proga ir kepu tai, kas, tikėtina, patiktų tik man vienai. Šį kartą tai pomidorų ir varškės tarta. Seniai norėjau išbandyti Aušros išgirtą David Lebovtz pomidorų tartą, bet šį kartą man labai norėjosi pomidorų ir varškės kombinacijos, tad šį kartą iš Aušros pasiskolinau tartos pagrindo receptą, o įdarą suimprovizavau prisiminusi anksčiau išbandytą pomidorų, baklažanų ir varškės pyragą.
Beja, jei tingisi gaminti pagrindą pyragui, kuo puikiausiai ir kuo skaniausiai tiks šaldyta sluoksniuota tešla.
Pyrago pagrindas - nuostabus. Pyrago įdaras - puikus - juk varškė puikiai dera su pomidorais. Skanus tiek šiltas, tiek šaltas.



Taigi, mums reikės (23 cm skersmens tartai):
Pagrindui (skliaustuose kiekiai 25-26 cm skersmens tartai):
160 g (210 g) miltų
1/3 AŠ druskos
95 g (125 g) sviesto, šaldyto
1 mažo (1 didelio) kiaušinio
2-4 VŠ vandes, šalto

Įdarui:
200 g riebios varškės
2 VŠ natūralaus jogurto ar grietinės
1 kiaušinio
1 saujelės tarkuoto kietojo sūrio
1-2 česnako skiltelių
1 AŠ smulkintų šviežio raudonėlio lapelių
3-4 gerai prinokusių pomidorų, tobula, jei skirtingų spalvų

Pateikimui:
pluoštelio šviežio baziliko
gražgarsčių

Paruošimas:
  1. Pagrindui skirtus miltus sumaišome didesniame dubenyje su druska.
  2. Per burokinę tarką įtarkuojame šaldytą sviestą, vis pabaksnojant jį į miltus, kaip ir nuolat pamaišant drožles su miltais, kad nesuliptų.
  3. Kiaušinį išplakti su 1 šaukštu šalto vandens, padaryti miltų-sviesto trupiniuose duobutę ir supilti į ją kiaušinio plakinį.
  4. Šakute išmaišyti tešlą, kol pradės formuotis tešla. Jei trupiniai per sausi, įpilti dar po šaukštą šalto vandens.
  5. Tešlą iš karto kočiojame iki norimo dydžio skritulio, klojame į kepimo formą.
  6. Įdarui skirtą varškę sumaišome su grietine, kiaušiniu, kietuoju sūriu, išspaustu česnaku. Pagardiname druska ir pipirais.
  7. Pasiruoštą varškę paskirstome tolygiai ant pyrago pagrindo. 
  8. Ant viršaus išdėliojame griežinėliais pjaustytus pomidorus. 
  9. Pomidorus pagardiname druska, pipirais, lengvai pašlakstome alyvuogių aliejumi.
  10. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 30-45 minutes, kol pyrago pagrindas iškeps, o įdaras pakils (taip pat ir viduryje).
Skanaus!


2020 m. gegužės 25 d., pirmadienis

Švediški kukuliai


Kai šeimyna eilinį kartą užsisakė kotletų vakarienei, aš užsakymą išpildžiau (iš dalies) ir paruošiau švediškų kukulių.
Kukuliukai puikūs! Padažas man buvo labai skanus, kol neįdėjau garstyčių ir vusterio padažo. Receptai, kuriuos peržiūrėjau prieš ruošdama šiuos kukulius, labai panašūs. Padažai irgi praktiškai identiški, išskyrus vusterį ir garstyčias: vieni juos naudoja, kiti - ne, kiti keičia spanguolių, raudonųjų serbentų džemais. Aš kitą kartą jų taip pat nenaudočiau. 




Taigi, mums reikės (apie 30 mažų kukuliukų): 
Kukuliams:
500 g maltos jautienos (aš naudojau jautieną ir kiaulieną)
1/4 puodelio džiūvėsėlių
1 kiaušinio
1 nedidelio svogūno, smulkiai tarkuoto
1 VŠ smulkintų petražolių
1/4 AŠ maltų kvapiųjų pipirų
1/4 AŠ malto muskato
1/2 AŠ džiovinto česnako granulių
žiupsnio juodųjų pipirų
1/2 AŠ druskos

Padažui:
4 VŠ sviesto (naudojau ghee)
3 VŠ miltų
2 puodelių jautienos sultinio
1 puodelio grietinėlės (naudojau 18 proc. riebumo), galima keisti 3 VŠ grietinės
1 VŠ Vusterio padažo
1 AŠ garstyčių, naudojau grūdėtąsias
druskos ir pipirų

1 puodelis = 236 ml

Paruošimas:
  1. Visus kukuliams skirtus produktus sumaišome, įpilame apie pusę puodelio vandens ir gerai išminkome. Įpilti vanden gaminant iš maltos mėsos išmokau iš mamos. Mėsa būna drėgnesnė.
  2. Formuojame norimo dydžio kukuliukus ir apkepame juos iš visų pusių įkaitintoje keptuvėje su šaukštu aliejaus ir sviesto. Atidedame į šalį ir uždengiame, kad neatvėstų.*
  3. Jei sviestas, kuriame kepė kukuliai, nesudegęs ir sudedame padažui skirtą sviestą.
  4. Sviestui įkaitus, nuolat maišant  beriame miltus ir kepiname, kol parus.
  5. Į keptuvę nuolat maišant supilame karštą sultinį. Iš pradžių padažas neatrodys gražiai, bet ilgainiui maišant pasidarys vientisas. 
  6. Įpilame grietinėlę, vusterio padažą ir garstyčias ir išmaišome. Paragaujame, jei trūksta druskos - pasūdome.
  7. Suberiame kukulius, pamaišome ir leidžiame pora minučių pasitroškinti, kad kukuliai sušiltų.
  8. Tiekiame su tagliatelle makaronais, ryžiais arba bulvių koše ir salotomis, kaip tiekiau aš.
Skanaus!

Šaltinis: The recipe critic


*šiuos kukuliukus kepiau ir vieno kąsnio sumuštiniams. Kepiau juos orkaitėje: įdėjau suformuotus kukuliukus į iki 230 laipsnių įkaitintą orkaitę, tuomet karštį sumažinau iki 200 laipsnių ir kepiau 15 minučių, kol kukuliukų vidus nebebus rausvas. Tuomet kelioms minutėms įjungiau grilį, kad lengvai ir skaniai apskrustų.



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...