2015 m. gruodžio 20 d., sekmadienis

Orkaitėje keptos dorados su daržovėmis


Vienas iš skaniausių kepinių ant grotelių vasarą mums būna dorados. Žiemą, kai už lango lyja lietus (skamba absurdiškai, ar ne?), ne itin palankios sąlygos kepimui ant žarijų, tad tenka rinktis orkaitę.
Jau du kartus kepiau doradą orkaitėje su daržovėmis ir vieną kartą - druskoje. Dorada labai puiki žuvis - neriebi, beveik be ašakų ir lengvai paruošiama.
Fotografijoje dorados, keptos su daržovėmis pirmą kartą, antrąjį kartą kepiau prie orkaitės esančioje skardoje, kad būtų daugiau vietos daržovėms.



Taigi, mums reikės:
2 doradų
keletos šakelių rozmarino
pluoštelio čiobrelių
pusės didelės citrinos
česnako granulių arba smulkinto šviežio česnako
druskos, pipirų

Daržovėms:
1 raudonosios paprikos
3 nedidelių porų
~10 pievagrybų
3 didžiulių skiltelių česnako
poros trejeto saujų vyšninių pomidorų
druskos, pipirų
aliejaus, balzaminio acto

Paruošimas:
  1. Doradą išskrodžiame, išvalome vidurius, nuskutame žvynus. Nuplauname, nusausiname.
  2. Kad skoniai geriau įsigertų, dorados šonus galima įstrižai keliose vietose įpjauti. 
  3. Atpjauname ~6 plonus griežinėlius citrinos, iš likusios - pašlakstome sultimis žuvis tiek iš išorės, tiek iš vidaus.
  4. Doradas pagardiname druska, pipirais, česnao granulėmis. Į vidų įdedema pluoštelį čiobrelių, šakelę rozmarino ir du griežinėlius citrinos.
  5. Paliekame pasimarinuoti ~valandai.
  6. Atėjus laikui kepti žuvį, paprikas supjaustome juostelėmis, pievagrybius perpjauname per pusę, česnakus (manieji tikrai dideli) supjaustome taip pat per pusę. Jei ksiltelės neidelės - nepjaustome.
  7. Daržoves pagardiname druska ir pipirais, pašlakstome aliejumi ir balzaminiu actu, išmaišome.
  8. Daržoves tolygiai paskleidžiame ant kepimo popieriumi išklotos skardos.
  9. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 10 minučių.
  10. Skardą su daržovėmis ištraukiame, išstumdome į šonus, įdedame žuvį ir aplink pabarstome vyšninius pomidorus, perpjautus per pusę, bei porus, supjaustytus 1 cm storio griežinėliais, prieš tai taip pat pagardintais druska, pipirais, balzaminiu actu ir aliejumi.
  11. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15-20 minučių. Aš kepiau 20 minučių ir manau, kad būtų užtekę ir 15.

Skanaus!








Prieš 1 metus: Flaugnarde su obuoliais
Prieš 3 metus: Aguonų ir obuolių pyragas

2015 m. gruodžio 12 d., šeštadienis

Lietiniai blynai su obuolių įdaru


Savaitgalio pusryčių išvakarėse visada paklausiu šeimynos, ko nori pusryčiams. Ir neseniai susivokiau, kad jau nebeatmenu kiek laiko šeštadieniais valgome "pirato akį", o sekmadieniais "blyną kaip skrybėlę". Ir taip kas savaitgalį. Jau mėnesį, gal du, o gal net ir tris. 
Ir labai nustebau, kai iš vaiko gavau užsakymą "blynų su cukrum". Aš iš karto supratau, kad turimaomenyje lietiniai, patepti natūraliu jogurtu ir pabarstyti cukrumi. Prieš gerus metus mažasis taip valgė, ir, panašu, kad nepamiršo.
Puikūs blynai. kepami neplyšo, buvo minkšti lengvi ir švelnaus skonio. Jei norisi nesaldaus įdaro, į blynus cukraus ir vanilinio cukraus nereikia.




Taigi, mums reikės (dauginkite produktų kiekį iš valgančiųjų skaičiaus):
1 kiaušinio
1/2 puodelio pieno
1/4 puodelio vandens
1 VŠ tirpinto sviesto (aš iš tingėjimo panaudojau šaukštą ghee sviesto (netirpinto) trigubai normai)
1/2 puodelio miltų
1/2 VŠ cukraus
žiupsnio druskos
1/4 AŠ vanilinio cukraus

1 puodelis = 236 ml

Paruošimas:
  1. Iš vakaro viską sumetam į kokteilių plaktuvą, išplakame iki vientisos masės ir dedame į šaldytuvą. Jei tešlą maišome tą pačią dieną, vis tiek reikėtų duoti jai laiko pailsėti šaldytuve bent valandą, o maišyti reikėtų rankiniu plaktuvu, kad per nesusidarytų putos, kurios blynam nieko gero neduoda. Tešlą prieš pilant į keptuvę reikėtų išmaišyti, nes per kurį laiką ji nusistovi ir susisluoksniuoja.
  2. Keptuvę įkaitiname ant kiek karštesnės nei vidutinė ugnies (mano eletrinė buvo įjungta ant 10 karščio lygio iš 14).
  3. Pilame į keptuvę tešlos, turint omenyje, kad lietiniai turi būti ploni. Aš ne visada pataikydavau kiekį, tad kai kurie blynai gavosi storesni.
  4. Kepame blyną, kol apatinė pusė lengvai parus, atsargiai apverčiame ir dar trumpai pakepame.
  5. Valgome su mėgiamais įdarais. Aš šiam kartui supjausčiau nuluptus obuolius kubeliais, užbėriau ant jų rudojo cukraus bei cinamono, tuomet išmaišiau ir subėriau į keptuvę, kurioje buvo ištirptintas šaukštas ghee sviesto. Pakaitinau kokias 5 minutes, kol obuoliai suminkštėjo, bet neištežo. Be galo skanu!
Skanaus!





Šaltinis: Lietiniai - Vaikai ir vanilė, obuolinis įdaras - Saulėta virtuvė



2015 m. gruodžio 10 d., ketvirtadienis

Medaus keksas


Šis keksas turi gana painią istoriją. Kepiau aš jį jau du kartus. Kodėl pirmą kartą nepaskelbiau recepto - nepamenu, nes buvo senokai (iš tikro tai labai seniai). 
Turiu gana rimtą motyvą atrasti paprastą ir gardų medaus kekso receptą: Mugėse, bent jau Kaune, visada būna stendas ar prekystalis, kurieme pardavinėjami įvairūs bičių produktai, pradedant medumi, pikiu ir baigiant medaus keksu. Mūsų šeimai jis labai labai. Kartą nusipirkau šį keksą ir ant jo buvo sudėties etikėtė... Nuo to laiko stengiuosi šiuos keksus apeiti ratu (nes skaičiuodama "E" etiketėje pamečiau skaičių), bet mano vyrukams šis keksas yra "skanaus kekso etalonas". Na, ką gi, etalonas, tai etalonas. Ieškodamo naminio atitikmens - nepersitengiau, bet kartais vis prisimenu, kad reikia išsikepti kokį medaus keksą, gal bus TAI ko ieškau.
Šis keksas tikrai toli nuo to, ko ieškau. Kai jį iškepiau, man jis pasirodė netgi nelabai skanus (nes lūkestis tai visai gi kitas buvo). Vietoje puraus ir minkšto kekso, gavau - meduolį. 
Supjausčiau dalį kekso kubeliais, išplakiau grietinėlės, ir mano vyrai keksą sudorojo kaip dekonstruotą medaus tortą :) Bet! Paragavau šio kekso likučio po trijų dienų - ir jis buvo labai skanus! Tiesa, jis ir toliau priminė meduolį, bet - tokį skanų meduolį. 
Jei ateityje kepčiau brandinamą medaus keksą, manau, kad rinkčiausi apelsinais kvepianti medaus keksą, kurio aromatai ir skonis mane pavergė, bet ir dabar išsikeptas tikrai nėra blogas variantas.

 Taigi, mums reikės (1 keksui):
70 g sviesto
4 VŠ su kaupu medaus
1/2 AŠ cinamono
1 VŠ romo (nebūtina)
žiupsnio druskos
1/2 puodelio rudojo cukraus
3 vidutinių kiaušinių
tarkuots citrinos žievelės (nedėjau)
1 AŠ kepimo miltelių
1 ir 1/2 puodelio miltų

1 puodelis = 236 ml

Paruošimas:
  1. Sviestą kartu su medumi ištirpiname puode. 
  2. Beriame į sviesto-medaus mišinį cukrų, cinamoną, romą, druską, citrinos žievelę ir išmaišome.
  3. Kai masė pravėsta, po vieną įmaišome kiaušinius.
  4. Į tešlą įsijojame miltus, sumaišytus su kepimo milteliais. Išmaišome.
  5. Pasiruoštą tešlą pilame į sviestu pateptą kepimo formą. Pastaruoju metu, po kelių atvejų, kai sunkiai iškrapščiau savo kepinius, tepu net ir silikoninę keksinę.
  6. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 60-65 minutes, kol įkištas medinis pagaliukas ištrauktas bus švarus. Ši dalis labai priklauso nuo orkaitės, tad pradėkite tikrinti kiek anksčiau. Jei keksas pradės per daug skrusti - uždenkite su folija.
Skanaus!

Šaltinis: Tasty Art




2015 m. gruodžio 3 d., ketvirtadienis

Varškės ir moliūgų apkepas


Na ką gi, savaitgalis jau ant nosies, tad dalinuosi idėja, kuri tiktų tiek savaitgalio pusryčiams, tiek saldžiai vakarienei. O tai yra dar vienas varškės apkepas. Šį kartą labai rudeniškas - su moliūgu. Bet neišsigąskite, niekas ir nesuuos, kad šis apkepas yra "pagerintas". 
Apkepas tikrai skanus. Ne per saldus. Lengvai pagaminamas, nereikės traukti net blenderio. Dar vienas privalumas - naudojamas tarkuotas moliūgas, o ne tyrė, kurią rasti dažnuose namuose yra tikrai mažesnė tikimybė nei paprasto moliūgo ar cukinijos, kurią taip pat galima naudoti, jei neturite moliūgo.
Iškepusi šį apkepą dar kartą nusprendžiau, kad be jo neapseisiu nei vieną rudenį. Jis iš tiesų be galo skanus. Mano vyras, kuris principingai atsisako valgyti patiekalus su moliūgu ar cukinija, po vakarienės pasakė taip: "Nepaisant visų nesamonių, čia pridėtų, nepamenu, kada suvalgiau TIEK varškės apkepo!". 




Taigi, mums reikės (26 cm skersmens atsegamai formai):
100 g sviesto, tirpinto ir atvėsinto
2 kiaušinių
125 g (4 VŠ, 1/3 puodelio) cukraus
1 AŠ vanilinio cukraus
1/3 AŠ druskos
500g varškės, naudojau 9% riebumo, birią
2-3 VŠ grietinės
125 g (8 VŠ, 3/4 puodelio) manų
1/2 AŠ kepimo miltelių
1/2 AŠ cinamono
50 g džiovintų vaisių (razinų, abrikosų, aš naudojau spanguoles)
100 g moliūgo ar cukinijos (aš įdėjau 180 g)
saujelės migdolų plokštelių (nebūtina, bet skanu)

Paruošimas:
  1. Džiovintus vaisius nuplauname ir nuplikome verdančiu vandeniu. Palaikome kelias minutes, nupilame. Jei naudojame abrikosus - pasmulkiname.
  2. Kiaušinius lengvai išplakame su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir druska.
  3. Supilame atvėsusį sviestą, dedame varškę, grietinę ir ištriname šakute. 
  4. Beriame manus, kepimo miltelius ir cinamoną. Išmaišome.
  5. Moliūgą sutarkuojame su burokine tarka ir beriame į varškės masę kartu su dž. vaisiais. Išmaišome. Tešla turi būti tiršta, maišoma šaukštu. Jei atrodo skystoka - įdedame manų, jei per sausai - papildomą šaukštą grietinės. Čia labai priklauso nuo naudojamos varškės.
  6. Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi, šonus patepame sviestu. 
  7. Supilame tešlą, išlyginame ir pabarstome migdolų plokštelėmis.
  8. Kepame iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 30 (pgl originalų receptą) - 55 (pgl mane) minutes, kol gražiai apskrus. 
Skanaus!





Šaltinis: www.tavovaikas.lt



2015 m. gruodžio 1 d., antradienis

Briuselio kopūstai su šonine


Kai iš vakaro ieškojau recepto su briuselio kopūstais, buvau pasirinkusi labiau advento laikotarpiui tinkantį receptą, bet grįžus po darbo ir stojus prie viryklės, mano skrandis pareikalavo patiekalą paturbinti su šonine, motyvuodamas tuo, kad gavo bemėsius pusryčius ir pietus. Ir... vakarienė buvo labai gera!

Taigi, mums reikės: 
~400 g briuselio kopūstų (jei atvirai - nesvėriau)
~3-4 riekelių šoninės (arba tiek, kiek norisi)
1 nedidelio svogūno
1 skiltelės česnako
1-2 VŠ balzaminio acto
druskos, pipirų

Paruošimas:
  1. Nupjauname Briuselio kopūsto kotelius, nuimame viršutinius lapelius ir perpjauname per pusę.
  2. Šoninę supjaustome siauromis juostelėmis, dedame į įkaitintą keptuvę ir gerai pakepiname, kad gražiai apskrustų ir paleistų visus riebalus. Apkepusią šoninę išimame iš keptuvės į lėkštę.
  3. Jei reikia, į keptuvę įpilame šlakelį aliejaus ir suberiame smulkintą svogūną. Pakepiname kol pasidarys skaidrus.
  4. Į keptuvę beriame smulkintą česnaką ir pakepiname kol paskleis savo aromatą - apie pusę minutės.
  5. Šliūkštelime balzaminio acto ir pakaitiname, kad išgaruotų actas ir liktų balzamas. Juokauju. Pusiau. Actas išgaruoja ir lieka karamelizavęsis saldumas.
  6. Beriame į keptuvę briuselio kopūstus. Teoriškai, jei jie būtų dideli, pirmiausia reikėtų išgriebti iš keptuvės svogūną, kad nesudegtų, tada išdėlioti briuselio kopūstus pjūviu žemyn. Bet manieji buvo mažučiai, tad juos juos visus subėriau į keptuvę, sumažinau ugnį, pagardinau druska, uždengiau ir kelias minutes patroškinau. Atidengiau, pamaišiau. Jie jau buvo suminkštėję.
  7. Į keptuvę atgal beriame šoninę, kad sušiltų.
  8. Beriame į dubenį ir iš karto tiekiame. Dar teoriškai būtų galima pabarstyti tarkuotu kietuoju sūriu, bet čia dar labiau ne pasninkiška.
Skanaus!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...