2015 m. rugsėjo 14 d., pirmadienis

Grikių ir vištienos salotos su daržovėmis


Štai dar viena variacija pietų į darbą "grikiai+burokėliai" tema. Jau kažkada alpėjau valgydama savąją versiją grikių su daržovėmis ir kiaušiniu. Vieną kartą sumiksavau su grikiais burokėlių ir avokado salotas - irgi buvo super! Pamačiusi pas Aguonėlę šias salotas, negalėjau ramiai "praeiti pro šalį". Ką galiu pasakyti - super kvadratu! Beja, vegetarams galiu pasakyti, kad šios salotos labai skanios ir be vištienos - išbandyta! :)

Taigi, mums reikės (1 sočiai porcijai):
keptos vištos krūtinėlės (aš sau ėmiau ketvirtį krūtinėlės)
1/2 puodelio grikių
1 nedidelio ar 1/3 ilgavaisio agurko
1 kepto ar virto burokėlio
svogūnų laiškų, poro ar mėlynojo svogūno
citrinos sulčių
alyvuogių aliejaus
druskos, pipirų
1 virto kiaušinio
žiupsnio tarkuoto Džiugo (nebūtina, bet žavesio suteikia)


Paruošimas:
  1. Vištieną salotoms nugvelbiau nuo būsimos vakarienės, kuriai krūtinėlę išilgai perpjoviau ir padalinau per pusę, lengvai pamušiau plokščia virtuvinio plaktuko puse, pagardinau druska, pipirais, šlakeliu citrinos sulčių, alyvuogių aliejaus, šviežiais čiobreliais ir rozmarinais. Apkepiau keptuvėje ant didelės kaitros be papildomų riebalų.
  2. Išsiverdame grikius: 1 dalis grikių - 1,5 dalis vandens. Pilu grikius ir vandenį į puodą, pagardinu druska ir nuo užvirimo verdu 15 min. Išjungusi ugnį palieku atvėsti ir išbrinkti.
  3. Belieka sluoksniuoti salotas: apačioje grikiai, ant viršaus kepti smulkinti burokėliai. Juos apšlakstome citrinos sultimis, supjaustome ir pabarstome svogūnų laiškus, pagardiname druska, pašlakstome aliejumi.
  4. Ant viršaus keliauja smulkintas agurkas. 
  5. Ant agurkų užtupdome smulkintą vištieną. 
  6. Galiausiai viską karūnuoja smulkintas ar į kelias dalis padalintas virtas kiaušinis.
  7. Druską beriu ant burokėlių, o ne ant salotų viršaus, kad nepavandenytų agurkai - visgi salotos turi sulaukti pietų meto.
Skanaus!

Šaltinis: Aguonėlės blog'as


Prieš 2 metus: Grikių kepsneliai
Prieš 3 metus: Makaronai su tunu
Prieš 5 metus: Vištiena kinietiškai

2015 m. rugsėjo 11 d., penktadienis

Avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais - Metų atradimas!!!


Taip! Šie sausainiai yra šių metų atradimas. Jie tokie geri, kad akimirkai mane buvo užvaldęs godumas - nesidalinti šių fantastiškai skanių sausainių receptu su niekuo ir turėti juos vien tik sau! Bet tai truko tik akimirką. Per penkerius metus mano receptų užrašų knygelė tapo daugiau nei asmeniniais užrašais ir šio tinklaraščio pagrindinis tikslas šiandien - dalintis. 
Sausainiai su šokolado gabaliukais yra vieni iš mano mėgiamiausių, o gal net patys mėgiamiausi. Atspausdintų receptų namie turiu 4, išsaugotų kompiuteryje - 15 (suskaičiavau). Tad vieną dieną skanaujant su kava tokius sausainius, pirktus vienoje cukrainėje (joje taip pat parduoda pačius skaniausius kada nors ragautus eklerus, kauniečiai tikrai žino), pagalvojau, kad nėra ko kaupti tuos receptus, reikia kepti! Tad įlindau į google, išsirinkau populiariausią receptą (ir kam tada aš tuos  receptus kaupiu) ir pirmyn! 
Šie sausainiai turi tik vieną trūkumą - juos reikia suplanuoti: reikia kambario temperatūros sviesto ir užmaišytą tešlą palaikyti šaldytuve bent 2 valandas. Pačius sausainius užmaišyti užtruksite 10 minučių (daugiausia laiko užtrunka šokolado pjaustymas, na, ir sviesto plakimas, kurį atlieka mikseris). Ir viskas! Ir sausainiai bus daug kartų skanesni, net ir už garsios cukrainės keptus. Daugiau niekada nepirksiu sausainių su šokolado gabaliukais. Šie - skanesni už bet kuriuos ragautus pirktinius! 

Taigi, mums reikės (~22 vnt. 6 cm skersmens sausainiams):
115 g sviesto, kambario temperatūros (produktų perskaičiavimas 200 g sviesto - apačioje prie P.P.P.S)
1 didelio kiaušinio
100 g (1/2 puodelio) rudojo cukraus
50 g (1/4 puodelio) balto cukraus
1 AŠ vanilinio cukraus
150 g (1 1/2 puodelio) paprastų avižinių dribsnių
100 g (3/4 puodelio) miltų
1/2 - 1 AŠ cinamono (pagal pamėgimo laipsnį)
1/2 AŠ sodos arba kepimo miltelių
žiupsnio druskos
125 g (1 puodelio) šokolado lašelių (aš naudojau juodąjį šokoladą su riešutais)
1/2 puodelio riešutų ar razinų jei mėgstate, aš šį kartą nedėjau

Paruošimas:
  1. Dubenyje mikserio pagalba iki vientisos purios masės (apie 4 minutes) išplakame kiaušinį, baltą, rudą ir vanilinį cukrus ir sviestą.
  2. Beriame visus likusius ingredientus ir dar paplakame, kad viskas išsimaišytų, apie 1 minutę.
  3. Vyniojame tešlą į maistinę plėvelę ir dedame mažiausiai 2 valandoms į šaldytuvą. Jei to nepadarysite, sausainiai kepdami išskys į ploną blyną. Kad būtų papraščiau, aš tešlą suformavau į dešrą. Tešlą šaldytuve galima laikyti iki 5 dienų. Pagal originalų receptą pirmiausia reikėtų suformuoti sausainius ir išdėlioti skardoje, tada dėti šaldytuvan, bet iš kur tokios erdvės šaldytuve? :) Beja, sausainių tešlą šaldytuve galima laikyti iki 5 dienų.
  4. "Dešrą" peiliu suraikome į maždaug 2 cm storio skritulius, išdėliojame juos ant kepimo popieriumi išklotos skardos, paliekant nemažus tarpus, nes jie dar plėsis. Bent sprindį verčiau palikti.
  5. Kepame iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 11 minučių, jei norime, kad sausainiai būtų minkšti. Aš kepiau apie 15 minučių, nes man jie vis atrodė beviltiškai neiškepę. Maniškiams toks laikas buvo pats tas. Kepimo laikas taip pat priklausys ir nuo sausainių dydžio bei orkaitės, tad svarbiausia - stebėti! Jie turi būti minkšti - sutvirtės atvėsę. Taip pat žr. P.P.S. apačioje.

Skanaus!

Šokoladas sausainio viduje išlieka minkštas ir jiems atvėsus! Na, bent jau tą pačią dieną.

Šaltinis: Averie cooks

P.S. šiuos sausainius jau kepiau 4 kartus (per dvi savaites)...
P.P.S.  Į dviejų savaičių laikotarpį dar spėjau ir su penktu kartu. Šį kartą kepiau trumpiau - 13 minučių. Kai ėmiau sausainius iš orkaitės jie buvo visiškai minkšti, atrodė kone neiškepę. Kai atvėso - sutvirtėjo, bet išlaikė minkštumą. Turiu pasakyti, kad man visgi labiau patiko kepti 15 minučių - trapesni, traškesni, bet ne kieti.
P.P.P.S. Šių sausainių paruoštuką beveik visada galima rasti mano šaldiklyje. Neverta net sakyti, kad mažinti tešlos kiekio neverta, veikiau atvirkščiai. Štai perskaičiuoti kiekiai, naudojant 200 g sviesto:
200 g sviesto, kambario temperatūros
2 mažų kiaušinių
175 g rudojo cukraus
85 g baltojo cukraus
1 3/4 AŠ vanilinio cukraus
260 g paprastų avižinių dribsnių
175 g miltų
1 AŠ cinamono (pagal pamėgimo laipsnį)
1 AŠ sodos arba kepimo miltelių
žiupsnio druskos
200 g šokolado lašelių (aš naudojau juodąjį šokoladą su riešutais)
1 puodelio riešutų ar razinų jei mėgstate, aš šį kartą nedėjau



Prieš 2 metus: Grikių kepsneliai
Prieš 4 metus: Širšių medus
Prieš 5 metus: Vištiena kinietiškai

2015 m. rugsėjo 9 d., trečiadienis

Cukinijų ir pomidorų gratinas


Lengvas patiekalas, tinkantis ir kaip garnyras, ir kaip pagrindinis bemėsis patiekalas. Berašydama šį įrašą nejučia pagalvojau, kad jei išsifiltruočiau visus bemėsius daržovinius patiekalus, absoliučioje daugumoje įžangų būtų kažkas panašaus į "pasinaudodama proga, kad pietauju/vakarieniauju viena"...
Taigi, pamačiau šį recepta ir užsisaugojau tai progai, kai pietausiu/vakarieniausiu viena. Aš nepasigailėjau, man buvo labai skanu. Tiesa, aš taikydamasi prie savo kepimo indų šiek tiek pakeičiau ir recepto konceptą - reikėjo šiek tiek didesnio indo, kad cukinija pasiskleistų daugmaž vienu sluoksniu, bet turėjau arba mažą, arba laibai didelius, tad rinkausi mažą ir sluoksniavau. Gavosi vis tiek skaniai, bet įvertinus tai, kad skaniausia dalis - viršuje esančios skaniai apskrudę cukinijos ir traškūs trupiniai, kitą kartą kepčiau dideliame inde ir cukinijas paskleisčiau plačiai, vienu sluoknsiu, daugiausiai - dviem persidengiančiais.
Dar vienas privalumas šio recepto - lengvas ir greitas paruošimas. Be to, tai puiki proga pasidžiaugti kvapniais pomidorais ir (neperaugusiomis) cukinijomis. Cukinijomis, kai prasideda jų sezonas, aišku niekas per daug nesidžiaugia. Džiaugiasi tada, kai randa kur jas pritaikyti :)  Čia kaip tik vienas iš tų variantų.

Taigi, mums reikės (mano improvizacijai, originalus receptas čia):
1 skiltelės česnako
1 didelio pomidoro, nulupto, smulkinto
1 nedidelės jaunos cukinijos 
~1 AŠ rudojo cukraus (nebūtina, jei pomidoras saldus, manasis pasitaikė piktybiškai rūgštus)
druskos, pipirų
~3 VŠ džiūvėsėlių
~3 VŠ tarkuoto kietojo sūrio (naudojau Džiugą)
aliejaus arba ghee sviesto

Paruošimas:
  1. Keptuvėje įkaitiname aliejų ar ghee sviestą.
  2. Susmulkiname česnaką, beriame į keptuvę. Kai pasklinda aromatas, beriame smulkintą pomidorą.
  3. Kaitiname pomidorą, kol pradeda virti. Kelias minutes paverdame, pagardiname druska, pipirai. Jei pasirodo per rūgštu - įberiame šiek tiek cukraus.
  4. Cukiniją supjaustome plonai. Geriausia tai daryti mandolinos pagalba. Ji mano praėjusių metų pirkinys Nr. 1.
  5. Inde sumaišome džiūvėsėlius, tarkuotą sūrį, pipirus, druską. Suberiame cukinijos griežinėlius ir išmaišome, kad apliptų trupiniais.
  6. Ant indo, kuriame kepsime gratiną, dugno paskirstome troškintą pomidorą, tuomet ant viršaus sluoksniuojame cukiniją. 
  7. Kepame iki 175-180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 25-30 minučių, kol cukinija suminkštėja, o trupiniai tampa skaniai auksiniais.
Skanaus!

Šaltinis: Bon Appétit

2015 m. rugsėjo 7 d., pirmadienis

Pyragas su kriaušėmis ir šokoladu


Mano penkiametis nevalgo nei vaisių, nei daržovių. Ir kai vakar, norėdamas mane nudžiuginti, savanoriškai suvalgė kriaušę, beigi pamąstė, kad būtų skanus pyragas su kriaušėmis (cituojant "vienoje pusėje pyrago kriaušės, kitoje - šokoladas"), negalėjau pyrago neiškepti. Ir būtinai su šokoladu. 
Aš pyragui naudojau 72% kakavos šokoladą. Mano mažąjam buvo kiek per intensyvu, bet suaugusieji valgė pasimėgaudami. Neabejotinai, kriaušes, prasidėjus obuolių pyragų seonui, galima būtų pakeisti obuoliais.

Taigi, mums reikės (23 cm skersmens pyragui):
140 g (1 puodelio) miltų
1 VŠ kepimo miltelių (taip, tai ne klaida - šaukšto)
1/4 AŠ druskos
3 kiaušinių (kambario temperatūros)
160 g (3/4 puodelio) cukraus
115 g sviesto (jei turite, naudokite ghee sviestą, ~7VŠ)
3 kriaušių, nuluptų ir supjaustytų nedideliais kubeliais (esu įsitikinusi, kad su obuoliais šis pyragas būtų ne prastesnis, o gal net ir skanesnis/gaivesnis)
(3/4 puodelio) juodojo šokolado lašelių ar smulkinto šokolado
Džiūvėsėlių, kepimo formos pabarstymui

1 puodelis = 236 ml




Paruošimas:
  1. Sviestą dedame į puodą ar keptuvę ir kaitiname ant vidutinės ugnies. Sviestas užputos, ir kai susidaro rusvos nuosėdos, būtinai nepamirštame maišyti, kad sviestas nepradėtų degti. Sviestas nuskaidrės, vėliau pasidarys auksinės spalvos. Kai pasklis malonus riešutinis aromatas, procesas pabaigtas. Iš principo tai ghee sviesto gamybos procesas
  2. Sumaišome miltus su kepimo milteliais ir druska. 
  3. Kiaušinius plakame kol pasidarys balti ir purūs, o turis padidės. Pagal originalų receptą, reikėtų plakti apie 9 minutes, dideliu greičiu.
  4. Suberiame cukrų į kiaušinius ir dar paplakame 2 minutes.
  5. Į kiaušinių plakinį pakaitomis pilame miltus ir sviestą. Plakame, bet nepersistengiant, tik tiek, kiek reikia sumaišyti tešlai. Ne daugiau minutę nuo pradinio miltų įbėrimo. Maišyti baigiame su mentele ar šaukštu. Permaišius tešlą, išleisime taip ilgai ir sunkiai įplaktą orą ir pyragas nebus toks purus.
  6. Kepimo formą patepame sviestu ir pabarstome miltais ar džiūvėsėliais.
  7. Supilame tešlą į kepimo formą.
  8. Ant tešlos tolygiai pabarstome kriaušes ir šokoladą. Tešlai kylant įdaras nugrims gilyn.
  9. Kepame iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 40-50 minučių, kol medinis pagaliukas, įkištas į pyrago vidų, ištrauktas būtų švarus.
Skanaus!



Šaltinis: Smitten kitchen


2015 m. rugsėjo 2 d., trečiadienis

Vyšninių pomidorų clafoutis


Taip, clafoutis iš tiesų yra desertas, kepamas su vyšniomis. Bet gi kodėl nepaišdykavus ir neišsikepus nesaldaus varianto, ir  ne su vyšniomis, o su vyšniniais pomidoriukais? :) 
Rezultatas iš orkaitės - skanus, labai sotus patiekalas, tinkantis tiek pusryčiams, tiek ir lengviems pietums ar vakarienei. Aš išsikepusi iš pusės normos, šio patiekalo neįveikiau (atšalę likučiai taip pat buvo skanūs, beja). Iš esmės tai dar viena omleto orkaitėje versija: puri, drėgna. Turiu pasakyti, kad labai skani. "Pagrindą" būtų galima naudoti su įvairiais priedais - kumpiu, paprika ir t.t. 

Clafoutis tik atidarius orkaitę.

Taigi, mums reikės (trims alkaniems valgytojams):
300 g vyšninių pomidorų, pageidautina saldesnių
pluoštelio svogūnų laiškų
3 VŠ smulkintų petražolių lapelių
100 g čederio sūrio, tarkuoto. Neturėjau, keičiau Džiugu.
4 kiaušinių
3 VŠ grietinės
225 ml pieno
55 g miltų (~2 VŠ, kupini) miltų
druskos, pipirų

Paruošimas:
  1. Kepimo indą (apie 20 cm skersmens) patepame sviestu ar aliejumi.
  2. Ant kepimo indo dugno tolygiai paskirstome pomidoriukus, smulkintus svogūnų laiškus ir petražoles.
  3. Tolygiai pabarstome pusę kiekio sūrio.
  4. Į dubenį pilame miltus ir po vieną įmušame kiaušinius, po kiekvieno gerai išplakant.
  5. Pilame grietinę ir pieną, gerai išplakame.
  6. Pagardiname druska ir pipirais.
  7. Plakinį pilame į kepimo indą.
  8. Viršų pabarstome likusiu sūriu.
  9. Kepame iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 45-50 minučių. Aš savo pusę porcijos kepiau apie 40 minučių. Stebime kepinį - kepame tol, kol vidurys sutvirtėja - clafoutis vis dar bus drėgnas, todėl nebus tvirtas, bet viduriukas neturi teliūskuoti. Jei sūris per daug skrunda - pridengiame folija.
  10. Iškepusį paliekame 5 minutėms truputį atvėsti ir tiekiame. 

Skanaus!


Šaltinis: Amuse your bouche


Prieš 2 metus: Keksas "Zebras"
Prieš 4 metus: Slyvų clafoutis
Prieš 5 metus: Bandelės su cinamonu

2015 m. rugsėjo 1 d., antradienis

New York Times slyvų pyragas


Su Rugsėjo 1-ąja! Su rudens pirma diena! 

Šią gražią dieną atsinešu labai skanų, rudenišką slyvų pyragą, kuris turi ilgą ir turtingą istoriją. New York Times puslapiuose šis receptas pasirodė 1982 metais ir buvo publikuojamas 7 metus iš eilės, kol redaktoriai nusprendė, kad gal per tiek metų žmonės sugebėjo išsaugoti receptą :) 
O šis pyragas tokio populiarumo tikrai vertas - ingredientų paprastumas (iš esmės tai tik sviestas, cukrus, miltai ir, žinoma, slyvos) bei puikus, subalansuotas skonis - saldumas, puikiai papildytas slyvų gaivumu, rūgštele ir drėgme. 
Šiam pyragui iškepti turėjau dvi priežastis: maišelis slyvų namie ir fantastiška Gerduvos dovana - Kaiser "La Forme Plus" kepimo forma. Išsipakavusi gautąją kepimo formą net suplojau! Tokios kokybiškos formos nesu net rankose turėjus, kur jau ten mano paprastos skardinės formos, iš kurių pyragai taip ir nori pabėgti. Jau nebereikės vynioti folija kepimo formų, kai pyragų tešla skysti ar gausūs sviesto, kad orkaitė neprivarvėtų ir neprirūktų visi namai. O kai paskaičiau, kad kepimo formai suteikiama 10 metų garantija, teko eit kuistis šiukšliadėžėn, kur jau buvau išmetusi sąskaitą faktūrą. 



Grįžtant prie pyrago turiu pasakyti, kad kepiau jį kaip desertą po sočios vakarienės su kaimynais. Pyrago man teko siaurutė juostelė, iš kurios supratau, kad jis skanus. Tai, kad pyragas išnyko per maždaug 10-15 minučių, byloją tą patį. Turiu dar 5 slyvas. Šiandien kepsiu vėl! 
Ir dar - pyragą, pagal originalų receptą, galima kepti formose nuo 20 iki 26 cm skersmens. Keisis pyrago storis, ne ir skonis - bus daugiau biskvito. Aš kepiau 26 cm skersmens formoje ir manau, kad nieko nekeisčiau - skonio balansas tobulas!

Taigi, mums reikės (20, 22, 26 cm skersmens formai):
115 g sviesto, kambario temperatūros
200 g (1 puodelio) cukraus (man buvo kiek per saldu, mažinčiau bent iki 180 g)
žiupsnio druskos
2 kiaušinių, didelių
125 g (1 puodelio) miltų
1 AŠ kepimo miltelių
12 nedidelių slyvų ar 5 milžiniškų (kaip manosios)

Užbaigimui:
2 AŠ citrinos sulčių
1-2 VŠ cukraus (priklausomai nuo slyvų rūgštumo)
1 AŠ cinamono



Paruošimas:
  1. Mikserio pagalba dubenyje išplakame iki purumo ir baltumo minkštą sviestą, cukrų ir druską.
  2. Po vieną įplakame kiaušinius, po kiekvieno gerai išplakant.
  3. Įsijojame miltus, įberiame kepimo miltelius ir mikseriu išplakame iki vientisos masės.
  4. Supilame tešlą į kepimo formą ir išlyginame. Aš kepimo formą ištiesiu kepimo popieriumi, taip man lengviau perkelti iškepusį pyragą į lėkštę. Kaiser "La Forme Plus" kepimo formos teoriškai ištiesti tikrai nereikėtų, nes ji padengta nelipnia Kairamic keramika beigi yra nesibraižanti, bet įpratimas yra aršiau prigimimo :)
  5. Nedideles slyvas perpjauname per pusę, didesnes - norimo dydžio skiltelėmis ir išdėliojame ant tešlos odele į viršų, pjūviu į apačią. Aš saviškes supjausčiau gana plonai dar ir dėl to, kad slyvos kaip įmanoma labiau pasislėptų pyrage. Ir man pavyko! Mano vaikas, kuriam jokiomis priemonėmis neįsiūlyčiau paragauti slyvos, pasinaudojusi lengva klasta, įsiūliau kąsnelį pyrago ir jis pareiškė, kad nors ir slyva kąsnyje buvo (cha!), bet pyragas vis tiek skanus ir duok dar!
  6. Paviršių pašlakstome citrinos sultimis, pabarstome cukrumi ir cinamonu. 
  7. Kepame iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 40 - 50 minučių, priklausomai nuo pasirinktos kepimo formos dydžio ir, žinoma, orkaitės. Ar pyragas iškepė, tikriname mediniupagaliuku - ištraukus jis turi būti sausas.
  8. Iškepusį pyragą iš pradžių atvėsiname formoje, vėliau ant grotelių.
  9. Daug kur skaičiau, kad pyragas dar skanesnis antrą dieną, bet aš džiaugiausi gavusi paragauti siaurutę pyrago juostelę, kur jau ten - antra diena...
Skanaus!



Šaltiniai: Smitten kitchen ir NY Times


Prieš 2 metus: Jogurtiniai blynai
Prieš 3 metus: Duonos pudingas
Prieš 5 metus: Trinta cukinijų sriuba
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...