2014 m. liepos 22 d., antradienis

Orkaitėje keptas kalafioras su sūriu



Čia net ne receptas, o idėja - mėgstantiems kalafiorus. Aš mėgstu. Net labai. Todėl mano nuomonė gal ir bus šališka, bet skanu tai "belenkaip". Gailiuosi, kad naudojau tik pusę galvos kalafioro. Būčiau suvalgiusi ir pusantro. O darbo tik: supjaustyti kalafiorą, nusilupti ir išspausti česnaką ir patarkuoti sūri. Viskas! 
Šis patiekalas gali būti tiek puikus garnyras, tiek lengvi ir labai gardūs vegetariški pietūs ar vakarienė. Traukiu į TOP'us. Aišku, tikriausiai labiau asmeninius, nes vyrai abejoju ar šį patiekalą valgys. Bet man dzin, skanu be galo be krašto.

Taigi, mums reikės:
Pusės kalafioro galvutės (kiekį reguliuokite pagal kalafioro dydį ir alkio jausmą)
4-5 mažulyčių česnako skiltelių
druskos
aliejaus
pipirų
originale naudojamos citrinos sultys, bet aš šį kartą neturėjau citrinos
kitų mėgiamų prieskonių - man prie kalafioro labai dera karis, tad jo ir įbėriau

Pateikimui:
kietojo sūrio (naudojau Džiugą)

Paruošimas:
  1. Kalafiorą nuplauname ir išskaidome nedideliais žiedynais.
  2. Česnaką išspaudžiame spaustuku ir sumaišome su druska, aliejumi, citrinos sultimis ir norimais prieskoniais. Aš viską suamišiau maišelyje, į jį subėriau kalafioro žiedynus ir gerai pakračiau, kad tolygiai pasidengtų.
  3. Beriame ant kepimo popieriumi ištiestos kepimo skardos.
  4. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Aš savąjį kalafiorą išskaidžiau labai smulkiai, tad jis man iškepė per maždaug 10-15 minučių. Tad geriau stebėkite. Jei matysite, kad kalafioras skrunda per daug, bet dar neiškepęs - apverskite/pamaišykte. NB! Tikėtina, kad mano kalafioras iškepė greitai dėl to, kad naudojau garų funkciją, bet čia tik spėju. Tad dar kartą patariu - tiesiog stebėkite.
  5. Iškepusį ir dar karštą gausiai pabarstome tarkuotu sūriu ir tiekiame.
Skanaus!



Šaltinis: Food Network

P.S. Kai grįžusiam vyrui prisuokiau apie savo nerealiai skanius pietus, mano didžiam nustebimui jis užsiprašė to pačio vakarienei. Ir dar didesniam nustebimui - neišpeikė :)


Tiramisu su baltu šokoladu


Prisipažinsiu - aš buvau lengvai skeptiška rezultatui. Ne, nemanykite, jog maniau, jog bus neskanu. Ar gali tiramisu būti neskanus?! Ne, tiesiog galvojau - ar gali būti skaniau nei yra. Ir turiu pripažinti, jog baltasis šokoladas tikrai įneša nemažai žavesio. Na gerai, daug žavesio! Nesakau, jog dabar gaminsiu tik tokį tiramisu, bet jei lentynoje bus balto šokolado - jį būtinai panaudosiu! O pirkdama maskarponę, pasistengsiu nepamiršti nusipirkti ir baltojo šokolado. :) Nors ne, tikriausiai, kad nuo šiol gaminsiu būtent tokį tiramisu...
Beja, mėlynės, avietės ar kitokios uogos labai tinka ne tik kaip papuošimas - jos puikiai subalansuoja skonį. maniškės, deja, buvo iš šaldiklio, tad matosi, kad pavandinijo. Skoniui tai įtakos nepadarė.

Taigi, mums reikės (~10 porcijų): 
200-300 g "Damų pirštelių" sausainių

Kremui:
500 g mascarponės sūrio
100 g baltojo šokolado (naudojau Schogetten)
2 kiaušinių (originale naudojami tik tryniai, bet man gaunasi per tiršta masė, baltymai suteikia kremui lengvumo)
2 VŠ romo
70 g cukraus

Sausainių mirkymui:
1 puodelio stiprios kavos
2 VŠ romo

Pateikimui:
nesaldintos kakavos
uogų

Paruošimas:
  1. Šokoladą ištirpiname garų vonelėje, t.y. dedame į karščiui atsparų indą, kurį įtaisome ant puodo su vandeniu. Mūsų indas su šokoladu enturi liestis su vandeniu. Kaitiname, kol šokoladas ištirps.
  2. Trynius išplakame su cukrumi. 
  3. Į trynius įmaišome ištirptintą ir pravėsusį šokoladą ir romą.
  4. Įmaišome maskarponę.
  5. Baltymus išplakame iki standžių putų ir įmaišome į kremą.
  6. Į indą, kuriame tilptų visas sausainis, supilame kavą ir romą.
  7. Trumpam pamerkiame sausainį į kavą. Aš darau taip - dedu sausainį ir mikliai jį pora kartų apverčiu.
  8. Pamirkytus sausainius išdėliojame ant indo, kuriame tieksime tiramisu, dugno, tada paskleidžiame pusę kremo. Vėl dėliojame sausainius ir sudedame likusį kremą.
  9. Pasiruoštą tiramisu dedame bent porai valandų, geriausiai 4-6 ar per naktį, į šaldytuvą. Tai būtina, kad susimaišytų skoniai. Pirmas porcijas mes valgėme tiramisu pastovėjus gal pusvalandį. Štai tada ir pasireiškė mano skepticizmas. Bet kai ragavome šiek tiek pabrendusį - tada buvo skonio šventė!
  10. Prieš patiekiant pabarstome kakava ir papuošiame norimomis uogomis. Nebarstykite kakava tik pagaminę, kakava sudrėks ir nebus gražu.
Skanaus!





Šaltinis: Aguonėlės blog'as

P.S. Šalia ankstečiau įdėtų receptų su maskarpone (Tiramisu ir karamelinis šokoladinis tortas) esu gavusi ne vieną komentarą, jog masė su maskarpone gaunasi labai skysta. Tiek skysta, kad pvz. darant tiramisu sausainiai išplaukia į paviršių. Nuoširdžiai nesuprantu, kodėl taip nutinka.

Maskarponė+cukrus+tryniai+baltas šokoladas

Aš, kad kremas nebūtų toks tirštas, visada įmaišau ir standžiai išplaktus kiaušinių baltymus, bet jei jums kremas gaunasi skystokas, baltymų nebedėkite. Tuo pačiu parodau koks kremas rezultate gaunasi man. 

Ankstesnės nuotraukos turinys, papildytas standžiai išplaktais baltymais

2014 m. liepos 12 d., šeštadienis

Orkaitėje keptas varškės blynas su trešnėmis


Orkaitėje kepti blynai, mano silpnybė: ne vieną, ir net ne du kartus keptas vokiškas blynas, ir jo analogas, tik kitu pavadinimu, yra puikus sprendimas, kai nesinori stovėti prie viryklės, o blynų norisi. Kadangi moano šeimyna labai mėgsta blynus su varške, pagalvojau, jog reikėtų rasti jiems alternatyvą, kepamą orkaitėje. Pasikuitusi savo 'reikia išbandyti' sąraše, pas Aušrą atradau labai viliojantį receptą. 
Gamindama šiek tiek nukrypau nuo recepto - varškės įdėjau beveik dvigubai daugiau, nes originalus kekis buvo labai jau menkas. 
Kai paragavau, pagalvojau, kad daugiau nekartosiu - skonis geras, bet niekuo neįpatingas: kepinys purus, minkštas, drėgnas, varškės beveik nejuntama, o vėstant jis tampa kiek guminis. Bet kai mano atžala dar neįpusėjęs savo gabalėlio pareiškė, kad kai tik jį suvalgys, turėsiu dar tiek pat įdėti (patikėkite, taip nutinka labai retai), o mano vyras jo taip pat neišpeikė, manau, kad tai bus ne paskutinis kartas. Visai šeimai vienbalsiai trūko saldumo, tad kitą kartą įdėsiu daugiau cukraus. 

Taigi, mums reikės:
2 kiaušinių
1 VŠ cukraus (mėgstantys saldžiai dėkite daugiau)
1 AŠ vanilinio cukraus
žiupsnio druskos
100 g varškės (aš dėjau 180 g)
50 g tirpinto sviesto
300 ml pieno
200 g miltų 
1 AŠ (nubraukto) kepimo miltelių

vyšnių (šviežių, šaldytų, iš uogienės), trešnių, aviečių, mėlynių ar kitų mėgiamų uogų. Manau, kad puikiai tiktų slyvos.

Paruošimas:
  1. Miltus persijojame (nebūtina, bet aš visada taip darau, kad patektų daugiau oro ir kepinia būtų puresni) ir sumaišome su kepimo milteliais.
  2. Kiaušinius išplakame su cukrumi, druska ir vaniliniu cukrumi.
  3. Į plakinį įmaišome varškę ir tirpintą sviestą. Išmaišome. Aš, kad masė būtų glotnesnė į pagalbą pasitelkiau blenderį. Labai gali būti, kad dėl to mano blynas buvo panašus į pyragą.
  4. Į plakinį po truputį pilame miltus ir pieną ir nuolat maišome.
  5. Gautą tešlą paliekame 20-30 minučių pailsėti ir išbrinkti miltams.
  6. Kepmi formą (apie 20x30 cm dydžio) išklojame kepimo popieriumi, supilame tešlą, išdėliojame ant viršaus pasirinktas uogas.
  7. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20-30 minučių. Svarbu neperkepti, kad neišsausėtų.
Skanaus!



Šaltinis: Tarp vėjo gūsių

P.S. kiek vėliau atradau Spicecoat's blog'e panašų blyną, su truputį įdomesniu ruošimo būdu, reikės išbandyti

2014 m. liepos 4 d., penktadienis

Grietininiai vafliai


Labai sotūs vafliai. Ne veltui - grietinė savo darbą tikrai atlieka! 

Taigi, mums reikės:
2 mažų kiaušinių*
200 g grietinės
1/4 puodelio pieno
2 VŠ cukraus
žiupsnelio druskos
1/2 AŠ vanilinio cukraus
1 puodelio miltų
1/4 AŠ sodos arba kepimo miltelių

1 puodelis = 236 ml
*Dvigubinant produktų kiekį, kiaušinių pakaktų 3 vnt.

Paruošimas:
  1. Miltus sumaišome su soda.
  2. Visus šlapius produktus, kartu su cukrumi ir druska sumaišome iki vientisos masės.
  3. Įmaišome miltus.
  4. Paliekame pastovėti 20 minučių.
  5. Kepame vaflinėje.
Skanaus!

Šaltinis: Cloudsmag.eu

Trijų ingredientų ledai: braškiniai grietinėlės ledai


Užsienio tinklaraščiuose labai madinga pavadinti receptus 'the best cake/ice cream/... ever'. Šiuos ledus drąsiai galėčiau taip pavadinti. Ir kodėl gi ne? Jiems pagaminti reikia mažiausiai dviejų ingredientų, trečias ar daugiau - priklauso nuo fantazijos, bet nėra būtini. Jie pagaminami per 5 minutes. Daugiausiai! Jie labai skanūs. Tiesa, turiu pripažinti, jog vieną riebū minusą jie turi - apie milijoną kalorijų porcijoj :D Bet kartais galima :) 
Tiesa, šie ledai blogosferoje pasirodė mažų mažiausiai prieš 3 metus. Aš truputį vėluoju, bet kai išbandžiau, per savaitę gaminau tris kartus. Geriau vėliau, nei niekada!
Šie ledai - grietinėlė+kondensuotas pienas - žavūs tuo, jog skonius galima išgauti kokius tik nori. Aš kol kas bandžiau su braškėmis - jų rūgštelė ir aromatas yra puiki atsvara ledų pagrindo saldumui. Taip pat, nemažas privalumas tai, jog grietinėlė ir kondensuotas pienas, būdami riebūs ir gerai išplakti, nesušąla į ledo gabalą, tad juos lengva kabinti šaukštu. Papildomi priedai, tokie kaip trintos braškės, kiek keičia situaciją, nes sušala į kietą ragą. Todėl aš trintas braškes ne maišiau į ledų masę, o kur-nEkur padrabsčiau.


Taigi, mums reikės:
500 ml riebios grietinėlės
~300 g kondensuoto pieno (plakant tiesiog ragaukite, koks saldumas jums tinka)

~puodelio trintų braškių (naudojau be cukraus, jei naudosite su cukrumi - mažinkite kondensuoto pieno kiekį)

Paruošimas:
  1. Išplakame grietinėlę iki standžių putų.
  2. Po truputį įplakame kondensuotą pieną. Plakame, kol gerai išsimaišys.
  3. Į šaldymui skirtą indą pilame dalį išplaktos grietinėlės, padrabstome trintų braškių, užpilame likusią dalį grietinėlės. Pagaliuku ar šakute pamaišome, kad viduryje esančios braškės pasiskirstytų.
  4. Dedame į šaldiklį ~6 valandoms.
  5. Viskas!
Skanaus!







Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...