Su šiuo receptu pernai smagiai sudalyvavau viename projekte. Be smagios patirties ir ledų, kuriuos, savaime suprantama, suvalgėme, dar puikiau buvo atrasti, jog turime nuostabius kaimynus. Gaminau ledus ne kartą. Kadangi neturiu ledų gaminimo aparato, žinau, kad norint švelnios tekstūros ledų, visas procesas yra, švelniai tariant, užknisantis: ledus reikia kas pusvalandį ištraukti iš šaldiklio ir permaišyti, kad nesušaltų į vieną ledo gabalą. Šį kartą ėmiau ir parašiau visam kvartalui, gal kas turi ledų gaminimo aparatą ir galėtų paskolinti. Per mažiau nei valandą namie jau buvo ledų gaminimo aparatas.
Grįžtant prie projekto - gavau knygą - Ollie Dabbous knygą The Cookbook, kurią pirmiausia varčiau kaip nuosabų nuotraukų albumą, o ne receptų knygą. Iš šios knygos išbandytas šeivamedžio žiedų šerbetas iš pradžių pasirodė labai paprastai įgyvendinamas - juk šerbetą pagaminti yra lengviau nei lengva. Įsigilinus į receptą, gamybai reikalingų produktų sąrašas iš pirmo žvilgsnio pasirodė truputį gąsdinantis, tačiau virtuvėje svarbu prisiminti vieną taisyklę - gaminti reikia atsipalaidavus ir geros nuotaikos! Keleto produktų Lietuvoje nesitikėjau lengvai rasti (aš virtuvėje nelinkusi pervargti) ir juos lengva širdimi elimanvau: ledų stabilizatorius (jo dėka ledų struktūra būna švelnesnė, tolygesnė, be ledo kristalų ir visiškai sušalus nepavirsta į veną ledo luitą), pieno miltelių Lietuvoje tikrai galima rasti, tačiau aš nusprendžiau receptą supaprastinti iki eilinės virtuvės spintelių turinio, tad nenaudojau ir jų (jie kaip ir stabilizatorius - pagerina ledų struktūrą). Visa kita labai paprasta - receptas išsamus ir informatyvus, tad beliko juo vadovautis. Šeivamedžio žiedų sirupo, tikiu, ne kiekvienoje spintelėje atrastum, tad jį galima keisti bet kuriuo kitu mėgstamo skonio sirupu.
Patys ledai labai skanūs ir puikiai tinkantys atsigavinimui, man labiau išryškėjęs graikiško jogurto, nei šeivamedžio žiedų skonis. Taip nutiko ir braškių bei graikiško jogurto ledų atveju, tad šie ledai labiausiai patiks graikiško jogurto mėgėjams.
Taigi, mums reikės (4-5 poricijoms):
200 ml pieno
12 g skystos gliukozės
2 g ledų stabilizatoriaus (nenaudojau)
10 g pieno miltelių (nenaudojau)
150 ml šeivamedžio žiedų sirupo (galima keisti bet kuriuo kitu mėgstamu
200 ml obuolių sulčių
100 g graikiško jogurto
1 g vitamino C (nenaudojau)
10 ml citrinos sulčių
Paruošimas:
- Pieną pašildome iki 84 laipsnių (aš temperatūrą vertinau "iš akies"), supilame gliukozę, suberiame (jei naudojame) stabilizatorių, pieno miltelius ir išmaišome, kol viskas ištirpsta.
- Įmaišome sirupą, obuolių sultis, tuomet jogurtą, vitaminą C ir citrinos sultis. Neišsigąstam - pieną sutrauks. Taip ir turi būti, įpylus tiek rūgščių produktų.
- Atvėsiname ir dedame į šaldytuvą 8-12 valndų subręsti.
- Imame iš šaldytuvo, išplakame, kad suputotų ir perkošiame.
- Supilame į ledų gaminimo aparatą, paliekame gamintis, ir galiausiai skanaujame.
Šaltinis: Ollie Dabbous knygą The Cookbook
Prieš 1 metus: Nekeptas vaflių tortas arba vaflinis tinginys
Prieš 2 metus: Sluoksniuotos tešlos pyragas su varške ir špinatais
Prieš 4 metus: Makaronai su trijų rušių sūrių
Prieš 5 metus: Smidrai su kumpiu ir kiaušiniu
Prieš 6 metus: Moliūginiai keksiukai
Prieš 7 metus: Blynai su mėlynėmis
Prieš 8 metus: Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su tuno įdaru
Prieš 6 metus: Moliūginiai keksiukai
Prieš 7 metus: Blynai su mėlynėmis
Prieš 8 metus: Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su tuno įdaru
Prieš 9 metus: Vyšnių pyragas su šokoladu
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą