Puslapiai

2011 m. gegužės 26 d., ketvirtadienis

Spaghetti su lašiša ir cukinija


Nuostabu nuostabu nuostabu! Aš kai užmačiau šį patiekaliuką, net spirgėt pradėjau, kaip kuo greičiau norėjau jį pasigaminti. Man jis priminė kažkada seniai seniai Presto valgytus makaronus su lašiša. MB buvo skeptiškas: ką makaronai ir lašiša?? Neee... Cha! Paragavęs prisikrovė pilną lėkštę :) Man, kaip lašišos mėgėjai, tai buvo puiki, lengva vakarienė - mėgiamas lašišos skonis, švelnus grietinėlės padažas ir cukinijos traškumas. 

Taigi, mums reikės (2-3 porcijoms):
spaghetti makaronų - tiek kiek paprastai suvalgote
100 g rūkytos lašišos
1 jaunos cukinijos
1 vidutinio svogūno
3 skiltelių česnako
1 VŠ grietinės
~100 ml grietinėlės
Džiugo sūrio
pipirų
citrinos (neturėjau, nedėjau, ir be jos buvo dieviškai skanu)


Paruošimas:
  1. Apkepame smulkintą lašišą šlakelyje alyvuogių aliejaus. Aš pirkau jau smulkintą lašišą salotoms, liuks nereikėjo terliotis pjaustant.
  2. Sudedame pas lašišą smulkintą svogūną. Apkepame, kol pradės skaidrėti.
  3. Lašišą ir svogūnus pastumiame į vieną kraštą keptuvės ir suberiame smulkintą česnaką. Pakepiname pusę minutės.
  4. Viską sumaišome. Dedame pusžiedžiais supjaustytą cukiniją ir patroškiname viską, kol cukinija suminkštės.
  5. Pagardiname prieskoniais (druskos galima nedėti, sūrumo pakanka iš lašišos).
  6. Supilame grietinėlę, grietinę. Palaukiame kol užvirs ir nukeliame nuo ugnies.
  7. Pilame ant jau išvirtų makaronų, apiberiame tarkuotu sūriu, pašlakstome citrina, viską išmaišome  ir mėėėgaujamėės!
Skanaus!

Šaltinis: Skanios dienos

2011 m. gegužės 23 d., pirmadienis

Blynai su grūdėta varške



Nors laikas rytais būna labai brangus, kol mano šefas daro rytinę žaislų inventorizaciją, o kavos nors nenumaldomas, bet užsimaniau suvalgyti užsilikusį grūdėtos varškės indelį ne taip banaliai kaip visada. Būtinai bandysiu ateity ir salotas su šia varške, bet kadangi jos netinka prie kavos, tai šį kartą buvo blynai. Aišku jiems iškepti buvo sunaudotas visas inventorizacijos laikas ir blynus valgiau jau su šefu ant kelių, bet nesigailėjau. Blynai kiek priminė varškė spurgas. Šiems blynams galima naudoti ir ricottą, reikės kada išbandyti. Nors turint omeny mano nemeilę pačiam blynų kepimo procesui, tai įvyks negreitai.

Taigi, mums reikės:
200 g (indelio) grūdėtos varškės
1 kiaušinio
1 VŠ cukraus
2 VŠ (kupinų) miltų
0,5 AŠ kepimo miltelių
žiupsnio vanilinio cukraus

Paruošimas:

  1. Išplakame kiaušinį su cukrumi.
  2. Įpilame grūdėtąją varškę ir gerai išmaišome.
  3. Įsijojame miltus, sumaišytus su kepimo milteliais ir gerai išmaišome.
  4. Kepame keptuvėje su trupučiu aliejaus.


Skanaus!

Šaltinis: Beatos virtuvė

Buchteln



Skubu pasidalinti šių nuostabiai fantastiškai tobulai skanių bandelių receptu.  Labai teisingai parašė Elžbieta - "pasakyti, kad jos skanios, reiškia nepasakyti nieko". Tiesą sakant, pirmą kartą man jos nepavyko kaip reikia (labai greitai per daug paskrudo viršus ir nesikaramelizavosi karamelė, spėju kad mano orkaitė vis "užmeta magaryčių" karščio, lyginant su tuo, kas nustatyta). Bet jos buvo toooookios nuodėmingai skanios, kad ir nepavykę, kad gavau iš MB užsakymą, o ir pati iš karto pasirįžau, bandyti dar kartą. Bandelės purios, nuostabiai kvepiančios, o karamelinis pagrindas - veda iš proto. Tikrai, jei tik mėgstate bandeles (pasirodo būna žmonių, kurie nemėgsta - nesuprantu...) privalote jas išbandyti!!!

Taigi, mums reikės:
Bandelėms: 
125 ml šilto pieno
20 g šviežių mielių
50 g sviesto
~320 g miltų
50 g cukraus
4 tryniai
žiupsnis druskos
1 citrinos nutarkuotos žievelės (nedėjau)
1 AŠ romo

Karamelei:
200 ml grietinėlės
30 g sviesto
50 g cukraus

kiaušinio aptepimui

Paruošimas:

  1. Šiltame piene ištirpiname mieles su 1 šaukšteliu cukraus ir paliekame 15 min., kol susidarys putos. Aš kadangi mieles laikau šaldiklyje, tai laikiau ilgiau.
  2. Ištirpiname sviestą ir atvėsiname.
  3. Išplakame trynius su cukrumi, supilame pieną su mielėmis,  įsijojame miltus, dedame visus likusius tešlos ingredientus ir išminkome tešlą (aš, kaip visada, dėkoju pavaduotojai tešlos minkymo klausimais - duonkepei).
  4. Išminkytą tešlą, uždengtą rankšluosčiu, paliekame pakilti dvigubai.
  5. Kepimo formą (~20x30 cm) išklojame kepimo popieriumi, atskirame inde išmaišome karamelei skirtą grietinėlę, cukrų, mažais gabalėliais pjaustytą sviestą ir supilame į kepimo formą.
  6. Iš pakilusios tešlos formuojame nedideles bandeles ir dedame į kepimo formą. 
  7. Paliekame dar pakilti ~40 min.
  8. Prieš pašaunant į orkaitę bandeles patepame kiaušinioplakiniu.
  9. Kepame iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje ~50 min. Aš įpusėjus kepimui uždengiau bandeles folija, nes grėsė pirmųjų bandelių dalia - paskrusti daugiau nei reikia.
  10. O tada mėėėėėėėėėgaujamėėės!



Skanaus!!!



Šaltinis: Žaidžiame virtuvę

2011 m. gegužės 20 d., penktadienis

Greitas rabarbarų pyragas


Prasidėjus rabarbarų sezonui ir pasipylus receptams su jais užsimaniau ir aš ką nors su jais padaryti. Nepamenu,kad esu su jais ką nors valgiusi, na gal kokį kompotą gėriau, bet taip seniai, kad nepamenu. Buvau nusižiūrėjusi receptą, bet kai jau pasiruošiau gaminimui, pamačiau, kad su juo ilga muzika, o mano laikas jau buvo suskaičiuota ir suplanuotas. Taigi pasinaudojau jau išbandytu greito obuolių pyrago receptu, tik vietoje obuolių dėjau rabarbarus, savaime suprantama. Pyragas labai skanus. Rabarbarai suteikia gaivios ir  smagios rūgštelės. 
Receptą pakartoju, negi gaila :) Ir rekomenduoju naudoti 500 g rabarbarų, jie ten labai tinka. 

Taigi, mums reikės:
3  kiaušinių
3/4 stiklinės (155 g) cukraus (naudojant 500 g rabarbarų - 1 stiklinė cukraus)
Stiklinės (160 g) miltų
1 AŠ kepimo miltelių
apie 500 g rabarbarų (aš dėjau apie 300 g, ir man buvo mažoka, taigi iš karto kiekį padidinu)

(remiantis internetu stiklinė 240 ml)

Paruošimas:
  1. Pasiruošiame rabarbarus - nulupame ir supjaustome gabaliukais.
  2. Išplakame kiaušinius su cukrumi iki purumo.
  3. Sumaišome miltus su kepimo milteliais.
  4. Supilame miltus į kiaušinius ir atsargiai išmaišome.
  5. Pilame dalį tešlos į kepimo formą. Sudedame rabarbarus. Pilame likusią tešlos dalį.
  6. Dedame į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepame apie 30 min.

Skanaus!

P.S. Ar žinojote, kad rabarbarus rekomenduojama vartoti iki liepos mėnesio? Vėliau juose pradeda kauptis oksalo rūgštis, kurios didesnis kiekis nėra naudingas organizmui. 

Naminė duonos gira



Na štai, karšti orai sugrįžo, tagi reikia kažko atsigaivinimui. Šiam bandymui ruošiausi ir kaupiausi jau nuo seno - neišmesdavau jokių savo keptos duonos kriaukšliukų, kaupiau juos ir saugojau popieriniame maišelyje, kol išmušė jų valanda. Jau senokai norėjau pati pasigaminti girą, nes ją labai mėgstame, o pirktinės deja toli gražu nuo tos tikrosios giros. Pernai vasarą neprisiruošiau, o žiemą kažkaip rankos nekilo. Ir štai! Rezultatu likau labai patenkinta. Daug skaičiau apie giros gamybos technologijas internete, prisirankiojau idėjų ir bandžiau su jomis eksperimentuoti.  

Taigi, mums reikės:
350 g sužiedėjusios juodos duonos (galima, žinoma, naudoti ir šviežią)
250 g cukraus (vėliau įdėjau daugiau, nes mielės suvalgė pradinį kiekį)
~5 g (ar mažiau) šlapių mielių
žiupsnis mėtų (šį kartą nedėjau)
3 l vandens
nedidelės saujelės razinų

Paruošimas:
  1. Duoną, nepriklausomai nuo to, ar ji šviežia ar sužiedėjusi, pakepiname karštoje orkaitėje (jei šviežia - apie pusvalandį 200 laipsnių temperatūroje), eigoje gerai būtų riekeles apversti. Taip duona išdžius ir apskrus. Jei duona sužiedėjusi, pakaktų įkišti į karštą orkaitę kelioms minutėms įjungus grilio funkciją. Paskrudinus duoną, joje esantis cukrus karamelizuojasi ir pagerina giros spalvą ir skonį. Jei atvirai, tai kai įkišau duoną į orkaitę, tą pačią akimirką ją pamiršau ir užsiėmiau bandelių gamyba. Neprisiminiau jos net tada, kai virtuvėje pradėjo kauptis juodi dūmai, nusistebėjau ir tiek. Taigi, pirmą partiją duonos teko išmesti, nes labai svarbu duonos nesudeginti - gira bus karti! Po tokio fiasko atsigavau tik kitą dieną. Kad nieko nepražiopsočiau duoną pakaitinau sausoje keptuvėje.
  2. Paskrudintą duoną dedame į puodą, ar kibirą, jei darote didelį kiekį ir užpilame verdančiu vandeniu. Įdedame mėtų.
  3. Internete toliau minimi du keliai. Laikyti duoną 3-4 val. kol atvės iki kūno temperatūros, arba laikyti 24 val.  Aš rinkausi pirmą variantą.
  4. Išbrinkus duonai ir atvėsus ant duonos užpiltam vandeniui iki kūno temperatūros, vandenį nukošiame į švarų puodą.
  5. Šviežias mieles ištriname su trupučiu cukraus ir paliekame, kad aktyvuotųsi. Visuose receptuose minima, kad 10 l vandens ir 1 kg duonos reikia 40-50 g mielių.  Tačiau vienoje vietoje radau, kad tokiam kiekiui  užtenka 1-2 g mielių. Tada gira mažiau surūgsta, būna mažiau laipsnių ir būna ilgesnio galiojimo :) Tai aš taip ir padariau, įdėjau labai nedaug mielių, nesvėriau, jei atvirai.
  6. Supilame mieles ir cukrų į vandenį. Išmaišome ir paliekame ~12 val. 
  7. Rūgimo metu susidariusias putas nugraibome.
  8. Parūgusią girą paragaujame ar užtenka saldumo. Mielės suvartoja daug cukraus, taigi gali būti, kad jo pritruks. Įdedame kiek reikia  (jei reikia) cukraus, supilstome girą į butelius, įmetame po kelias razinas ir dedame į šaldytuvą.
  9. Karts nuo karto iš butelių išleidžiame orą. 
  10. Kai pakyla razinos (po ~8-12 val.) girą galima gerti. 
Skanaus!

P.S. Ar žinojote, kad yra pieno gira? O kad yra burokėlių gira? :)

Naminė ricotta ir mano šiandienos pusryčiai



Dar vienas atradimas. Kai paprasta namų sąlygomis pasigaminti tokį skanėstą. Na, man asmeniškai, taip tiesiog valgyti ricottos sūrį per riebu (skanu, bet per riebu), kaip kad įsitikinau bepusryčiaudama. Aišku pusryčiams iš vakaro buvo kitas planas - blynai su ricotta, bet kaip kiekvieną rytą, mano vakaro rožiniai planai pasiruošti prašmatnius pusryčius materializuojasi vienoje mintyje: KAVOOOOOOOOOS  ir kuo greičiau (o ko norėt, naktį atsikėlus kokį 100-tą kartų su finaliniu atsikėlimu 6.30...)!!! Kadangi savaitgaliui planavome išvažiuoti, o palikti tokį gėrį šaldytuve būtų griekas, tai susimakalavau pusryčius. Bet apie juos vėliau.
Taigi, ricottos sūris. jei jau taip visai atvirai, pirktinio nesu ragavusi. Bet tai, ką aš išgavau, man labai patiko. Net mažasis valgė pakabinus dar šiltos, nuo merlės. Reikės, kada, pabandyti panaudoti jogurtą vietoje citrinos rūgšties. Kai gaminau varškę, jis kuo puikiausiai "sutraukė" pieną. 

Taigi, mums reikės:
1 l pieno (naudojau Dvaro 3,5% riebumo)
120 ml plakamosios greitinėlės (liesa čia netiks)
1,5 VŠ citrinos sulčių
0,5 AŠ druskos

Paruošimas:

  1. Išspaudžiame citrinos sultis ir pasidedame netoliese.
  2. Pilame pieną ir grietinėlę į puodą ir kaitiname nuolat maišant mediniu šaukštu, kad neprisviltų.
  3. Kai pamatysime, kad pienas jau tuoj tuoj užvirs, supilame citrinos sultis ir gerai maišome, kad viskas tolygiai pasiskirstytų. 
  4. Apie minutę maišome, tolygio mažinant ugnį, kad pienas neužvirtų. 
  5. Ugnį išjungiame ir paliekame minutėlei būsimą ricottą ramybėje.
  6. Supilame masę į pasiruoštą kiaurasamtį su įklota merle.
  7. Kai nusivarva nereikalingas skystis, dedame ricottos sūrį į indą ir šaldytuvan. Na, o panaudojimas asmeninės fantazijos reikalas :)
Desertas su ricottos sūriu

Aha, o dabar apie pusryčius. Kadangi blynus pagaminti visgi užtrunka ilgiau nei pasiruošti skanios rytinės kavos puodelį, teko suktis iš padėties. batonas kaip tyčia irgi buvo pasibaigęs, taigi, teko suktis iš padėties ir pusryčiams pasigaminti a la desertą :)...


...kuriam mums reikės:
Ricottos sūrio
pusryčių dribsnių
mėgstamų uogų (mano atveju tai buvo šaldytos, braškės)

Paruošimas...


...elementarus: taurėje sluoksniuojame ingredientus pagal savo norą ir valgome :)


Skanaus!


Šaltinis: Žaidimų aikštelė

Trinta moliūgų sriuba su vištiena



Labai paprasta ir labai skani sriubytė. O tai, kad ją valgė net mažasis, tai jau šį tą sako. Spėju, dėl saliero, nes viską valgo, kur jo yra. Dėl to salieras atsirado ir šioje sriuboje, nors anksčiau nedėdavau. Labai tiko. Panašu, kad ir aš salierus labai mėgstu :D Gaminau iš tai, ko turėjau ir aišku viską dėjau "iš akies".

Taigi, mums reikės:
moliūgo (naudojau šaldytą)
1 nedidelio svogūno
2 nedidelių česnako skiltelių
1-2 saliero stiebelių
šlakelio avyvuogių aliejaus
druskos
sultinio

Paruošimas:

  1. Svogūną ir česnakus susmulkiname ir pakepame su šlakeliu aliejaus. Po minutės ten pat dedame supjaustytus saliero stiebelius. Jei moliūgas būtų buvęs šviežas, po kelių minučių būčiau dėjusi jį, supjaustytą kubeliais, ten pat. Visą šį procesą galima atlikti tiesiog tame pačiame puode, kuriame ketinate virti sriubą.
  2. Aš pirmiausia išsiviriau vištienos krūtinėlės pusę. Tai man pasitarnavo kaip sultinys, o sriuba gavosi tokia, kurią valgyti nesispjaudant gali ir dideli bei maži vyrai :)
  3. Pakepintas daržoves užpilame sultiniu, pagardiname druska ir verdame apie 30 min, kad viskas labai gerai suvirtų.
  4. Išvirusią sriubą sutriname blenderiu ir patiekame pagardintą grietine ar grietinėle.


Skanaus!



2011 m. gegužės 18 d., trečiadienis

Mielinis cinamono juostelių pyragas



Bandelės su cinamonu kitaip :) Iš tikro labai skanus dalykėlis. Man gal net įdomiau valgyti nei bandeles - imi, plėši sau po juostelę. Su pienu - apsivalgymas. 
Tiesa, susipykau su orkaite. Tikiuosi ne galutinai, vis paglostau susitaikymui, bet jau kelintas kepinys nei šiaip nei taip man kepa. Kepiau fantastines bandeles - viršus sudegė, apačia - neiškepė kaip reikia. Šitas irgi - jau matau kad viršus iškepęs ir pradėjęs vos ne degt, nors laiko dar marios, temperatūra, kaip reikia, o vidus dar žalut žalutėlis. Finale gavosi lengvai pasvilęs, bet laaaabai skanus. Toks skanus, kad vos galiuką suspėjau nufotografuoti :) Taigi jei esate geruose santykiuose su savo orkaite - pirmyn, nepsaigailėsite! 

Taigi, mums reikės (labai skubėjau, tai matavimo vienetai, kaip šaltinyje, puodeliais, kitą sykį parašysiu ir tiksliau - ml ir g):
Tešlai:
1/3 puodelio pieno
1/4 puodelio vandens
50 g sviesto
2 lengvai išplaktų kiaušinių
1/2 AŠ druskos
1/4 puodelio cukraus
1 AŠ vanilės ekstrakto (neturėjau, dėjau vanilinio cukraus)
2 3/4 puodelio miltų
2 1/4 AŠ sausų mielių

Įdarui:
50 g sviesto
3/4 puodelio cukraus
2 1/2 AŠ cinamono

Puodelis = 250 ml


Paruošimas:
  1. Sumaišome miltus, cukrų, druską ir sausas mieles dubenyje, kuriame ruošime tešlą.
  2. Sviestą ir pieną kaitiname ant ugnies, kol ištirps sviestas. atvėsiname iki kūno temperatūros (kad per karštas nenumarintų mūsų mielių).
  3. Į miltus po truputį supilame pieną ir paplaktus kiaušinius. Maišome, o kai nebesimaišys, minkome tešlą, kol ji taps vientisa ir elastinga. jei tešla limpa prie rankų, įpilame truputį miltų. Bet ne per daug, nes pyragas bus kietas.
  4. Išminkytą tešlą uždengiame rankšluosčiu ir  paliekame kilti, kol padvigubės.
  5. Pakilusią tešlą perminkome ir paliekame 5 minutėms pailsėti.
  6. Pasiruošiame įdarą: sviestą ištirpiname. Cukrų ir cinamoną sumaišome atskirame inde.
  7. Tešlą iškočiojame ant miltais pabarstyto stalviršio į stačiakampį. 
  8. Patepame ištirpintu sviestu ir pabarstome cukraus ir cinamono mišiniu.
  9. Pjaustome tešlą juostelėmis. Tas juosteles dedame vieną ant kitos. Pagal indo, kurį pasirinksite kepimui, plotį, supjaustome juostelių krūveles. Aš kepiau kekso formoje, tai juostelių krūveles supjausčiau į 6 dalis. Bet man labai jau susigrūdo jos, o kepant dar ir išvešėjo smarkiai, taigi kitą sykį kepčiau dvejose kekso formose. Dedame juosteles į kepimo popieriumi išklotą kepimo indą. Juosteles dedame ant šono.
  10. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 40 min. kol gražiai paruduos.
Skanaus!

P.S. Aš tešlą ruošiau duonkepėje.
Šaltinis: Citrinos žievelė

Vištienos krūtinėlės ir bulvių "bomba" su česnakiniu padažu




Labai skanus, paprastas patiekalas. Mano žmogus įvertino puikiai. Ir, kadangi man dabar tai labai aktualu, neužima daug laiko paruošimui. Aš viską ėmiau "iš akies".

Taigi, mums reikės:
vištienos krūtinėlės
majonezo
pamidorų padažo
druskos
prieskonių
bulvių
šlakelio aliejaus

Padažui:
majonezo, pomidorų padažo, jogurto arba grietinės lygiomis dalimis
marinuoto agurkėlio
2 česnako skiltelių
baziliko, petražolių

Paruošimas:
  1. Vištienos krūtinėlę supjaustome nedideliais gabalėliais.
  2. Pagardiname druska ir mėgstamais prieskoniais (aš dėjau česnako granulių, čiobrelio, pipirų). 
  3. Paliekame pasimarinuoti bent valandai.
  4. Bulves nuskutame, supjaustome šiaudeliais.
  5. Bulves paskaniname druska, jei turime - bulvių prieskoniais, užpilame šlakelį aliejaus ir gerai išmaišome.
  6. Kepimo foliją sukarpome kvadratais.
  7. Ant folijos lapo dedame saują bulvių,saują mėsos ir vėl saują bulvių. Sandariai užlankstome.
  8. Dedame paruoštas "bombas" į kepimo skardą ir įpilame vandens, kad "bombos" būtų apsemtos 1-2 cm.
  9. Kepame iki 180-200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 1 valandą. Pabaigoje galima būtų foliją atvynioti ir leisti bulvėms ir vištienai apskrusti. Kadangi kepimo pabaigoje nedalyvavau, tai šita procedūra šį kartą buvo praleista.
  10. Pasiruošiame padažą: padažui skirtus majonezą, pomidorų padažą ir jogurtą sumaišome, beriame kapotas petražoles ir baziliko lapelius, išspaustas česnako skilteles, smulkintą česnaką ir viską sumaišome.


Skanaus!

Šaltinis: Garpadine.lt

2011 m. gegužės 17 d., antradienis

Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su tuno įdaru

Kepiau šį pyragą vakarienei. Liko šiek tiek ir pusryčiams, bet nufotografuoti vis tiek nesugebėjau. Pyragas paprastas, man buvo skanu, MB - nelabai. Skonis neintensyvus, man dar būtų tikęs svogūnas jame. Pagaminti taip pat labai paprasta.

Taigi, mums reikės:
4-6  siuoksniuotos bemielės tešlos lakštų
40 g miltų
40 g sviesto
240 ml pieno
2 kietai virtų kiaušinių
1 skardinė (~200 g konservuoto tuno)
juodųjų pipirų
druskos
kapotų petražolių
plakto kiaušinio (aptepimui)

Paruošimas:

  1. Išsiimame sluoksniuotą tešlą iš šaldymo kameros ir paliekame atitirpti pagal rekomendacijas ant pakelio (vis pamirštu šią dalį).
  2. Sviestą ištirpiname ir suberiame miltus. Pakepiname kelias minutes.
  3. Nukeliame nu ougnies ir supilame pieną. Vėl uždedame ant ugnies ir maišome, kol padažas sutirštės.
  4. Suberiame smulkintus kiaušinius ir smulkintą tuną.
  5. Pagardiname pipirais, trupučiu druskos ir petražolėmis. 
  6. Padažą kiek atvėsiname.
  7. Tešlos lakštus pakočiojame.
  8. Jei norime daugiau įdaro, ant dviejų lakštų, jei mažiau, ant trijų - dedame įdarą, paliekant 1 cm nuo kraštų. Uždedame kitus du/tris lakštus, gražiai užspaudžiame kraštus.
  9. Pyrgėlių viršų įpjauname peiliu, patepame kiaušinio plakiniu.
  10. Kepame iki 210 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 25 minutes, kol gražiai parus.
  11. Valgome karštą (man buvo skanus ir šaltas).



Skanaus!


Šaltinis: Forelles receptai

2011 m. gegužės 9 d., pirmadienis

Daržovių sriuba su vištiena

Užsikaupė šaldytuve daržovių. Gyvenime nenaudojau saliero ir prieš savaitę nusipirkau, optimistiškai įsivaizduodama kaip aš jį naudoju. Šiandien pažiūrėjo jis į mane liūdnai ir pagalvojau - metas sriubai. Nors sriubos labai sveikas dalykas, deja, retas svečias mūsų namuose. Prisiminiau, kad neseniai mačiau skanią sriubą čia. Kaip tyčia tokią pačią ir ketinau virti, koks sutapimas :) Dėjau viską "iš akies".


Taigi, mums reikės:
1 svogūno
2 česnako skiltelių
1 didelės morkos
1,5 poro
2 saliero stiebelių
2 vidutinių bulvių
sultinio kubelių (aš vietoj kubelių išviriau vištienos ir dalį mėsytės, susmulkinusi įdėjau į sriubą)
mėgiamų prieskonių

Paruošimas:

  1. Visas daržoves, išskyrus bulves, supjaustome stambiai, apkepiname puode ant šlakelio alyvuogių aliejaus, uždengus puodą patroškiname ~10 min. 
  2. Užpilame sultiniu, įdedame pasmulkintą vištieną (jei sultinį virėme iš vištienos), sudedame nedideliais kubeliais supjaustytas bulves.
  3. Pagardiname prieskoniais (aš bėriau petražolių, mairūno )
  4. Paverdame dar apie 10 min.
  5. Valgome pagardinus grietine.
Kitą dieną aš šitą sriubą pašildžiau ir su blenderiu sutryniau iki kreminės konsistencijos, nes valgėme ją pietums dviese su mažuoju. Gavosi labai skaniai, ir skonis tikrai pasikeitė. Nepasakysiu kuris variantas skanesnis - abi labai skanios. Mažasis šitą sriubytę irgi teigiamai įvertino :)





Skanaus!

2011 m. gegužės 8 d., sekmadienis

Kaip paruošti mielinę tešlą

Kaip jau gyriausi anksčiau, turiu virtuvėje geriausią draugę - duonkepę. Tiesa, šiandien atsistojusi ant svarstyklių suabejojau, ar tokia jau ji geriausia draugė, o dar prieš vasarą, bikinių sezoną...škias... Lyrinis nukrypimas :)  
Nusipirkau puikią knygelę "Kepame duoną namuose", kurioje receptai pateikti tiek duonkepei, tiek minkant tešlą rankomis ir kepant orkaitėje. Jau patyriau savo kailiu, išbandžiusi ne vieną mielinio kepinio receptą, kad esminiai  tešlos paruošimo principai panašūs. Nelaikau savęs autoritetu šiuo klausimu, taigi pasidalinsiu knygelėje pateiktais patarimais, gal kam pravers  :)



  1. Maišant tešlą, skysčiai turėtų sudaryti apie 50 proc. miltų svorio. 
  2. Jei į tešlą dedama daugiau cukraus, ji daroma šiek tiek kietesnė.
  3. Geriausia pilti pašildytą pieną ar vandenį (iki 35 laipsnių).
  4. Šlapias mieles reikia suaktyvinti: ištriname jas su trupučiu cukraus ir supilame į pašildytąją skystąją tešlos dalį. (Aš paprastai mieles dedu į pašildytą pieną ar vandenį ir įpilu truputį cukraus).
  5. Druska, dedama į kepinį pagal receptą, taip pat turi būti ištirpinama skystyje.
  6. Jei pagal receptą dedami kiaušiniai, juos reikia ištrinti su cukrumi iki purumo. Tešla gaminama tik su kiaušinių tryniais, išeina labai minkšta ir puri.
  7. Įminkomi riebalai turi būti šiek tiek pašildyti.
  8. Tešla minkoma 10-15 minučių, kol atšoka nuo indo sienelių, tampa minkšta, blizgi ir elastinga.
  9. Išminkyta tešla perkeliama į riebalais išteptą ar miltais pabarstytą indą ir kildinama 30 laipsnių temperatūroje 40-60 min.
  10. Kildyti galima ir šaltai - tuomet užminkyta tešla nakčiai padedama į šaldytuvą.

Bananų duona



Pora bananų maldaute maldavo su jais ką nors padaryti. Blynų nesinorėjo. Šią bananų duoną kepiau jau pora kartų (o tai jau šį tą reiškia), norėjosi išbandyti ką nors naujo. Ir kaip tyčia Viktorija parekomendavo dar vieną bananų duonos receptą. Rezultatas - puikus! Kvapni, puri, drėgna. Šokoladas čia nuostabiai puikiai dera. Dar šilta, su stikline šalto pieno - neišpasakytas malonumas. Mano vaikėzas, dar neragavęs saldumynų ir jau nebevalgantis bananų (nežinau kodėl), mane, beskanaujančią dar šiltą duonelę, persekiojo tol, kol gavo iš lėkštės išgaudyti trupinius. Reikėjo pamatyti tą vaizdą, jau vien tai nemažas komplimentas :D Palyginti su ankstesne, mano kepta bananų duona, sunku, jos per daug skirtingos, abi vertos išbandyti!


Taigi, mums reikės:
70 g sviesto (naudojau kepinių margariną)
150 g cukraus
1 AŠ vanilinio cukraus
2 kaiušinių
žiupsnelio druskos
125 ml natūralaus jogurto (tiek neturėjau, trūkstamą kiekį papildžiau grietine)
2/3 AŠ sodos
330 g miltų
1 AŠ kepimo miltelių
1/2 AŠ cinamono
2 bananų
70 g šokolado

Paruošimas:
  1. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir cinamonu. Persijojame.
  2. Sodą sumaišome su jogurtu, kad ją nugesintų.
  3. Bananus sutriname šakute, šokoladą susmulkiname.
  4. Sviestą išplakame su cukrumi bei vaniliniu cukrumi iki baltumo.
  5. Po vieną sumušame kiaušinius, plakant, kol nesimatys kiaušinio.
  6. Supilame jogurtą, išplakame.
  7. Supilame miltus ir gerai išmaišome.
  8. Sudedame bananus, šokolada - išmaišome.
  9. Kepame iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 45 minutes. Man kepė valandą, gal dėl to, kad bananai buvo milžiniški.

Skanaus!

Šaltinis: Gardumynai

2011 m. gegužės 7 d., šeštadienis

Maltos mėsos kepsniai



Pamačiau šiuos kepsnius ir pagalvojau, va, paprasta, ir vis kitaip, nei įprasta. Bandysim. Išbandžiau šiandien. Skanu, tikrai skanu. Tik aš iš to suvalkietiško praktiškumo dar sugalvojau įpjaustyti likutį svogūno, tai čia buvo mano klaida, nes svogūnai pažeidė faršo vientisumą, nors skoniui tai tikrai netrukdė, tik sunkoka buvo išmušti - visur skraidė svogūnai ir mėsa ties jais atšokdavo.

Taigi mums reikės:
Kiaulienos faršo (geriau liesesnio)
Druskos
Pipirų
Apvoliojimui:
Kiaušinių
Džiūvėsėlių.

Pievagrybių padažui:
2-3  pievagrybių
2 VŠ miltų
Grietinėlės (neturėjau, taigi pyliau pieno)


Procesas:

  1. Faršą sumaišome su druska ir pipirais. Suformuojame kukuliukus, dedame juos ant lentelės ir su peilio šonu sumušame blynelius. 
  2. Su peiliu gražiai nuimame juos nuo lentelės, apvoliojame džiūvėsėliuose, kiaušinio plakinyje ir apkepame keptuvėje su šlakeliu aliejaus.
  3. Pasiruošiame padažą: susmulkiname pievagrybius ir pakepiname juos su šlakeliu aliejaus. Beriame miltus ir kiek pakepiname, pilame grietinėlės ir pakaitiname, kol sutirštės.
Skanaus!



Šaltinis: Skanus gyvenimas

Pusrytinė duona (kepta duonkepėje)

Labai skani, tačiau labiau primena pyragą (kepiau gi kaip duoną). Skanu su sviestu, su sūriu, su obuoliene, bet kaip universali sumuštinių duona - nepripažinta. Kol kas pusryčiams pasiliekame (tiksliau valgo MB, kepu aš :) ) prie prancūziškos duonos.

Taigi, mums reikės (500 g kepaliukui):

50 ml pieno
1 didelio kiaušinio
75 g minkšto sviesto
3/4 AŠ druskos
2 1/3 AŠ cukraus
270 g kvietinių miltų
1 1/2 AŠ sausų mielių

Paruošimas:
Produktus, išvardinta tvarka sudedame į duonkepės kibirėlį ir nustatome Pagrindinę arba Sumuštinių duonos programą.

Skanaus!

Šaltinis: Knyga "Kepame duoną namuose"

Vištienos kumpeliai apvalkale



Skanus, paprastas patiekalas. Iki šiol taip troškindavau vištieną be jokių apvoliojimų krakmole, nutariau išbandyti. Tikėdamasi pasidalinti savo porcija su mažuoju, vištieną troškinau gerokai ilgiau, nei įprastai reikėtų,tai bent jau vaizdas tikrai nukentėjo.  Skonis nežinau, nes ir taip buvo skanu. Kitą kartą reikės daryti įprastai, nes mažasis vis tiek nevalgė :)


Taigi mums reikės:
vištienos kumpelių
česnako skiltelės
majonezo
druskos, pipirų, džiovinto čiobrelio, malto imbiero, kitų mėgstamų prieskonių

kiaušinio
krakmolo

morkos
svogūno
česnako skiltelės

Paruošimas:

  1. Vištienos kumpelius paprieskoniname, įspaudžiame česnako, dedame majonezo, viską išmaišome ir paliekame marinuotis bent valandai.
  2. Pasimarinavusius kumpelius merkiame į kiaušinio plakinį, apvoliojame krakmole, vėl merkiame į kiaušinė, vėl voliojame krakmole ir apkepame, kol gražiai apskrus, įkaitintame aliejuje.
  3. Svogūną susmulkiname ir lengvai apkepame su šlakeliu aliejaus.
  4. Morkas supjaustome griežinėliais, dedame ant troškinimo indo dugno. Supilame kepintus svogūnus.
  5. Sudedame ant morkų kumpelius.
  6. Įpilame vandens, pasūdome, įdedame prieskonių (arba užpilame sultiniu), įpilame grietinėlės.
  7. Troškiname puode ant viryklės 30 min., arba iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje ~40 min.


Skanaus!

Šaltinis: Aguonėlės blogas

Grietininiai rageliai



Rageliai - kažkas nuostabaus. Bent man. Purūs, minkštučiai. Nei MB, nei mano mama, kuriai irgi jų nuvežiau, nesuprato, kodėl bandelės nesaldžios ir kaip taip gali būti. Kai kuriuos, prieš vyniojant, pabarsčiau lengvai cukraus ir cinamono mišiniu, tai apskritai buvo tobula tobula tobula. Ketinau į kai kuriuos įdėti obuolio, ar karamelinį saldainį, bet labai jau man padėjėjas pokojom maišėsi, taigi suktis riekėjo greitai. Tikrai dar kepsiu, tik saldesnius :) O jei jau ne saldžius, tai su kokiu piktantišku įdaru, pvz sūrio. Išėjo 2 skardos ragelių. Tešlą minkė duonkepė (dievinu ją).


Taigi, mums reikės:
200 ml pieno
2 kiaušinių
50 ml aliejaus
50 ml grietinės arba jogurto
50 g margarino
3 VŠ cukraus (rageliai bus nesaldūs su tiek cukraus)
0,5 AŠ druskos
500 g miltų
7 g sausų mielių

kiaušinio aptepimui,
sezamo sėklų apibarstymui

Paruošimas:

  1. Persijojame miltus ir sumaišome juos su sausomis mielėmis, cukrumi ir druska.
  2. Miltų viduryje padarome duobutę ir supilame pašildytą pieną, lengvai paplaktus kiaušinius, grietinę, aliejų, tirpintą ir atvėsintą margariną. Išmaišome, kol galėsime minkyti. Minkome tešlą, kol taps vientisa ir elastinga.
  3. Paliekame uždengtą rankšluosčiu tešlą 15 min. pailsėti kambario temperatūroje.
  4. Padaliname telšą į dvi dalis. Kiekvieną dalį iškočiojame plonai į maždaug 50 cm skersmens lakštą. Mano lakštas buvo maždaug 40 cm skersmens, ir pagal gautus ragelius, galiu pasakyti, kad iškočiojau per storai.
  5. Padaliname lakštą į 12 trikampėlių, kuriuos susukame į ragelius.
  6. Dedame susuktus ragelius į skardą ant kepimo popieriaus ir paliekame pakilti (aš kildinau apie 40 min.).
  7. Pakilusius ragelius patepame kiaušinio plakiniu ir pabarstome sezamo sėklomis.
  8. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 min. (kol gražiai apskrus).
  9. Atvėsiname ant grotelių.


Skanaus!

Šaltinis: Sonatinos receptai

Tortas "Tiramisu"



Kai užmačiau šį tortą pas Iloną, žinojau, kad tikrai jam ateis eilė. Ir atėjo ji gana greitai. Pirmiausia išbandžiau tikrąjį Tiramisu - pasaka, o tada jau ėmiausi torto "Tiramisu". Tortas pavyko labai labai skanus, vienu prisėdimu sukirtau du gabalėlius. Tiesa, tikrasis Tiramisu, kurį dariau prieš savaitę man skaniau :) Ilonos prisakymą "sulaistyti gausiai" įvykdžiau gal per sąžiningai :) Bet tortas išties skanus. Tiesa, man gal labiau patinka lengvesni tortai, taigi anksčiau darytas jogurtinis tortas, man skanesnis.

Taigi, mums reikės:
Biskvitui:
4 kiaušiniai
160 g cukraus
80 g miltų
65 g krakmolo
1,6 AŠ kepimo miltelių

Kavos sirupui:
300 ml karšto vandens
3 AŠ tirpios kavos
3 AŠ cukraus
1 VŠ romo

Kremui:
400 ml plakamosios grietinėlės
250 g mascarpone sūrio
70 ml cukraus pudros

Paruošimas:
  1. Biskvitui skirtus sausus produktus sumaišome ir kelis kartus persijojame.
  2. Kiaušinius su cukrumi išplakame iki baltumo, kol pasirodys putos.
  3. Į kiaušinius įmaišome sausus produktus. Lengvai išmaišome. Pilame į kepimo formą.
  4. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaiteje apie 30 min.
  5. Iškepusį biskvitą atvėsiname ir perpjauname į 3 dalis.
  6. Pasiruošiame kavos sirupą - viską ištirpiname karštame vandenyje ir atvėsiname.
  7. Kremui skirtą grietinėlę su cukraus pudra išplakame iki standumo, įplakame mascarpone sūrį.
  8. Imame vieną torto blyną, sulaistome gausiai, bet proto ribose sirupu (aš kiek persistengiau, mayčiau). Dedame trečdalį kremo. Dedame antrą torto blyną ir kartojame ankstesnio punkto veiksmus. Tą patį pakartojame su trečiu blynu. Puošiame pagal fantaziją.
  9. Dedame į šaldytuvą kelioms valandoms, kad susimaišytų skoniai.
Skanaus!

Šaltinis: Skanus gyvenimas

P.S. nepamenu kokio dydžio tortinėje kepiau šį tortą. TIkėtina kad 22 cm skersmens.

Balandėlių tortas

 Labai patiko šis balandėlių variantas :) Sakyčiau tinginių balandėliai. Labai skanūs tinginių balandėliai, arba jei skambiau - balandėlių tortas. Kadangi jau senokai į mane graudžiai šaldytuve žiūrėjo kopūstas, nusprendžiau jo nebekankinti, o kai pamačiau Sonatinos balandėlių tortą, žinojau, kur tą kopūstą panaudosiu. Deja jis buvo pernykštis. neabejotinai su šviežiu kopūstu būtų n kartų skaniau, nors ir dabar skonis nenuvylė. Sonatinos receptą kiek papildžiau nuo savęs. Kitam sykiui didinčiau kopūsto kiekį.

Taigi, mums reikės:
10 - 12 kopūsto lapų (geriau šviežio)
600 g faršo
1 kiaušinio
1 vidutinio svogūno
1 didelės česnako skiltelės
1 morkos
saujos apvirtų ryžių
druskos, pipirų, džiovintų čiobrelių

Padažui:
2 VŠ vandens
2 VŠ pomidorų padažo
1 VŠ majonezo
1 VŠ grietinės
krapų

Paruošimas:
  1. Nuo kopūsto lapų nupjaustyti sustorėjimus.
  2. Svogūną ir česnaką susmulkiname ir pakepiname su šlakeliu aliejaus, apkepus, sudedame tarkuotas morkas ir dar kiek pakepiname. Atvėsiname.
  3. Faršą, kiaušinį, kepintus svogūnus ir morką, prieskonius, ryžius gerai sumaišome.
  4. Kepimo formą lengvai patepame riebalais. 
  5. Dedame sluoksnį kopūsto lapų, ant jų mėsos sluoksnį, tada kopūsto ir t.t. Ant viršaus turėtų būti kopūsto lapai.
  6. Sumaišome padažui skirtus ingredientus ir pilame į kepimo indą.
  7. Kepimo indą sandariai uždengiame.
  8. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 50 min.
Skanaus!

Sūrio tortas



Kadangi neseniai atradau mascarpone's sūrį, vis bandau receptus su juo. Šį tortą nusižiūrėjau seniai. Kaip galima ramiai "praeit"i pro šalį, matant tokį apibūdinimą kaip "dangiškai skanus". Tortas tikrai skanus, bet tuo pačiu "sunkokas". Lengvų tortų mėgėjai, nebūtų sužavėti. Tiesa, ir aš, kartodama kitą sykį daryčiau keletą pakeitimų (apie juos pabaigoje). Tortą dariau Motinos dienos proga ir vežiausi pas savo mamą. Tortas buvo įvertintas labai gerai.


Taigi, mums reikės (24 cmo skersmens formai):
Pagrindui:
225 g sausainių (naudojau Selga)
100 g riešutų (naudojau žemės riešutus)
100 g sviesto

Įdarui:
500 g Mascarpone sūrio
1 indelis (380 g) kondensuoto pieno
1 VŠ medaus
250 g plakamosios grietinėlės
3 VŠ želatinos

Paruošimas:
  1. Užmerkiame želatiną ir paliekame, kad išbrinktų.
  2. Sausainius sutriname iki mažų trupinėlių.
  3. Riešutus sausoje keptuvėje pakepiname ir stambiai susmulkiname. Aš kadangi turiu didžiulį maišą jau pakepintų ir smulkintų žemės riešutų, tai juos ir naudojau.
  4. Sviestą ištirpiname ir užpilame ant sausainių trupinių, sumaišytų su riešutais. Viską gerai išmaišome.
  5. Gautą masę krečiame į folija išklotą torto formą ir suformuojame torto sieneles. Dedame į šaldytuvą.
  6. Grietinėlę išplakame iki standumo. 
  7. Sumaišome mascarpone, kondensuotą pieną ir tirpintą bei atvėsintą medų. Įplakame grietinėlę.
  8. Želatiną ant silpnos ugnies ar mikrobangėje mažu galingumu pakaitiname, kad ištiptų. Atvėsiname.
  9. Pilame želatiną labai plona srovele į išplaktą įdaro masę nuolat plakant mikseriu.
  10. Supilame įdarą į torto formą ant sausainių pagrindo. 
  11. Barstome cinamoną ir dedame į šaldytuvą, kad sustingtų (maždaug 3 valandoms).
Na, o dabar apie tai, kaip daryčiau kitaip:
  1. Kadangi cinamono mėgėja mūsų šeimoje aš viena, tai toks cinamoninis paviršius aplodismentų nesukėlė. Be to, turint omeny, kad pats tortas gana riebus ir sunkokas, cinamonas dar labiau "pasunkina" skonį. Kitą sykį ant viršaus dėčiau uogų sluoksnį.
  2. Nedarant su uogomis, įdomumo dėlei, galima būtų pabandyti su šokoladiniais sausainiais, o viršų barstyti kakava/tarkuotu šokoladu. Tai gal ir ne taip dietiška, bet ne taip radikalu, kaip cinamonas.

Skanaus!


Šaltinis: Saulėta virtuvė

2011 m. gegužės 6 d., penktadienis

Mielinis pyragas su traškia migdoline plutele




Super! Ta migdolinė plutelė - dieviška. Pyragas pats nesaldus gana, taigi jo ir migdolinio užpilo dermė - tobula. Labai nekasdieninis, netgi šventinis pyragas. 10 balų! Tešlą ruošė duonkepė (ar minėjau, kad atsidžiaugti ja negaliu? :) )

Taigi, mums reikės:
250 g miltų (naudojau 550D tipo)
10 g šviežių mielių
1 kiaušinio baltymo
~125 ml pieno
20 g cukraus
30 g minkšto sviesto
žiupsnio druskos

Pyrago viršui:
50 g sviesto
20 g cukraus
50 g medaus
50 ml grietinėlės
100g migdolų riekelių

Paruošimas:

  1. Mieles pirštais sutrinti su miltais. 
  2. Baltymą pilti į matvimo indą ir įpilti pieno iki 150 ml padalos.
  3. Į Miltus su mielėm supilti pieną, dėti minkštą sviestą ir užminkyti tešlą, kol ji taps vienalytė. 
  4. Palikti kol pakils (~1 val.).
  5. Pasiruošiame pyrago viršų: visus produktus dedame į puodelį ir kaitiname iki užvirimo. Paverdame kelias minutes.
  6. Pakilusią tešlą iškočiojame ant kepimo popieriaus į apskritimą. Kraštelius suformuojame kiek pakeltus (bet ne per daug!), kad neišbėgtų užpilas. 
  7. Užpilame ant iškočiotos tešlos pasiruoštą užpilą. Paliekame bent 1 cm nuo krašto neužpiltą, kad nenubėgtų. Aš iškočiotą tešlą dėjau į 26 cm skersmens silikoninę formą ir kraštelius suformavau tikrai nuoširdžiai - kiek per daug. Reikėtų iškočioti maždaug 28-30 cm skersmens apskritimą, o kraštelius pakelti apie 1 cm.
  8. Leidžiame pakilti kol įkais orkaitė.
  9. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintojeorkaitėje apie 30 min. Aš kepiau 25 minutes ir to būtų pakakę, bet išjungus orkaitę dar 5 minutes bandžiau mandagiai nuvilioti nuo orkaitės vieną veikėją, tai tų 5 minučių užteko, kad pyragas kiek perkeptų :)


Skanaus!

Šaltinis:Aguonele

Kiniška vištiena Guo Bao

Super super super! Mums labai patiko! Lengvas, švelnaus skonio patiekalas vakarienei. Vištiena minkšta, padažas neužgožiantis skonio, švelnus. Viskas labai dera. 

Taigi, mums reikės:
300g vištienos file
50 g kukurūzų krakmolo

Marinatui:
1 VŠ sojų padažo
1 AŠ acto
1 VŠ skysto medaus
2/3 AŠ malto imbiero

Padažui:
3 VŠ sojų padažo
1 VŠ acto
2 AŠ cukraus
3 VŠ vandens
1 VŠ (nubrauktas) kukurūzų krakmolo

Paruošimas:
  1. Vištienos file supjaustome norimo dydžio ir formos gabalėliais.
  2. Paruošiame marinatą - visus jam skirtus produktus sumaišome.
  3. Užpilame marinatą ant vištienos ir paliekame marinuotis bent 1 val. Dėl nenumatytų aplinkybių maniškė vištiena marinavosi parą.
  4. Į celofaninį maišelį beriame kramolą, dedame vištienos gabalėlius ir gerai pakratome, kad visi gabalėliai apsiveltų krakmolu.
  5. Apkepame vištieną su šlakeliu aliejaus, gerai įkaitintoje keptuvėje, kol gražiai apskrus.
  6. Pasiruošiame padažą: krakmolą sumaišome su vandeniu, kad neliktų gumulėlių, tada supilame likusius ingredientus ir gerai išmaišome. Pilame į labai gerai įkaitintą keptuvę. Man tą pačią akimirką padažas sutirštėjo, taigi nuo ugnies keptuvę nukėliau. 
  7. Pilame padažą ant vištienos į keptuvę ir maišome, kol vištiena tolygiai apsivels padažu.Man atrodo, kad padažo kokiu trečdaliu galėjo būti daugiau.
  8. Galima pabarstyti sezamu, smulkintais svogūnų laiškais (labai tiko!), patiekiame su ryžiais.
Skanaus!

Šaltinis: AJ receptai

Kukuliai padaže



Šiems kukuliams galėčiau odę parašyti. Skanu neišpasakytai. Kartosim dar ne kartą. Valgė net mano nevalgantis nieko mažasis (be padažo žinoma). Padažas vertas atskiros odės. Labai rekomenduoju!


Taigi, mums reikės:
Kukuliams:
500 g faršo (naudojau kalakutieną)
100 g plikytų ryžių (svoris nevirtų) - kitą kartą ryžių dėsiu per pusę mažiau
1 svogūno
1 morkos
1 VŠ majonezo
druskos, pipirų, džiovintų čiobrelių, džiovinto česnako granulių

Padažui:
100 ml vandens
4 VŠ pomidorų padažo
2 VŠ grietinės
2 VŠ majonezo
1 VŠ miltų
druskos, pipirų, krapų

Paruošimas:
  1. Išverdame ryžius (verdame 10 min.).
  2. Svogūną pakepiname su šlakeliu aliejaus, ten  pat dedame tarkuotą morką ir kiek pakepiname. Pagardiname prieskoniais.
  3. Sumaišome visus kukuliams skirtus produktus sumaišome ir formuojame nedidelius kukulius. Dedame juos į kepimo indą.
  4. Sumaišome padažui skirtus produktus ir užpilame ant kukulių. Aš dariau dvigubą normą padažo ir neapsigavau.
  5. Uždengiame kepimo indą folija.
  6. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 50 min. Kepimo pabaigoje nueimame foliją ir dar pakepame 5-10 minučių, kad kukuliai apskrustų. Jei padažas kukulių neapsemia, juos kelis kartus kepimo metu reikėtų padažu aplieti.
Skanaus!

Šaltinis: AJ receptai

Žuvies ir daržovių troškinys



Genialumas slypi paprastume. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie šį patiekalą. Laiko ir darbo sąnaudų minimaliai, bet skonis - fantastiškas. Šeimos galva sakė, kad galėtų kas savaitę valgyt tokią vakarienę :) Man irgi labai patiko. Net gi labai rekomenduoju!

Taigi, mums reikės:
500 g skorpionžuvės file (šį patiekalą gaminau ir su tilapija, ir su menke, skanu visais atvejais. Aišku, skaniausia, kai žuvis šviežia, o ne šaldyta)
1 poro
300 g pievagrybių
ryšelio šviežių petražolių
2 morkų
250 ml grietinėlės
1 paprikos
čia taip pat skonio nepagadintų ir moliūgas ar cukinija

Paruošimas:
  1. Jei žuvis šaldyta - atšildome, nusausiname ir pagardiname druska, pipirais, žuvies prieskoniais.
  2. Supjaustome daržoves: paprikas šiaudeliais, morkas griežinėliais, porus žiedais, pievagrybius į 4 dalis.
  3. Apkepame daržoves keptuvėje su sviestu ir šlakeliu aliejaus (kad sviestas nedegtų) 2-3 minutes. Proceso supaprastinimą žr. apačioje.
  4. Sluoksniuojame kepimo inde daržoves ir žuvį.
  5. Užpilame grietinėle.
  6. Kepame iki 170 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15 - 20 minučių. Trukmė priklauso nuo žuvies gabalėlių.
  7. Iškepus pabarstome kapotomis petražolėmis. Tiekiame su ryžiais.
Skanaus!

Adaptuota pagal : Rimi receptai


Papildyta (2015 10 20): Dabar, kai patirties virtuvėje turiu net ketveriais metais daugiau, supjaustytas daržoves beriu į kepimo indą, pašlakstau aliejumi, pagardinu prieskoniais (druska, pipirai, Provanso žolelės, česnakų granulės) ir šaunu į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę 10-15 minučių. Vėliau ant daržovių sudedu žuvį, užpilu grietinėlę, sumažinu kaitrą iki 170 laipsnių. Skanaus!

Makaronų ir tuno salotos



Vakarienės panorau lengvos, bet pakankamai sočios, kad ir vyriškam skrandžiui tiktų, taigi sukurpiau makaronų salotas su tunu. Skanu buvo. Net labai. Net vyriškiui.

Taigi, mums reikės:
skardinės konservuoto tuno aliejuje
makaronų kaspinėlių
1 pomidoro
poro
agurko
citrinos sulčių
česnako skltelės
pipirų
druskos
baziliko

Paruošimas:
  1. Makaronus išverdame pagal nurodymus ant pakelio. Nukošiame vandenį ir makaronus perliejame šaltu vandeniu. Jie nesulips ir tuo pačiu greičiau atvės.
  2. Daržoves supjaustome.
  3. Daržoves, makaronus ir tuną (su visu aliejumi) sumaišome. Įspaudžiame česnaką, pagardiname druska, pipirais, bazilikais. Luktelime, kol aliejus susigers ir susimaišys skoniai ir ragaujame.
Skanaus!

Papildyta 2014.10.29: Gaminau šias salotas vakarienei dar kartą. Kai pradėjau pasakoti savo vyriškiui ko noriu vakarienei - jis suraukė nosį. Bet pavalgęs sakė "Ober ačiū". 
Šį kartą salotas dar papildžiau saldžiąja paprika (supjausčiau vieną nedidelę, parduotuvinės užtektų pusės paprikos), juodomis alyvuogėmis, pora virtų kiaušinių ir kupinu šaukštu kaparėlių. Agurko neturėjau - tad apsiėjau be jo. Vakarienė buvo labai soti, pagaminama per 10 minučių (kol išverda makaronai) ir labai skani.

Tiramisu




Seniai norėjau pabandyti pasidaryti Tiramisu. Turėjau ambicijų spėti padaryti jį savo vaikio gimtadieniui, kaip antrą tortą, bet diena pasirodė per trumpa :) O naktį gi su mikseriu nesiburzginsi... Bet gavosi dar geriau, nes pagamintas Tiramisu atiteko man man man, na ir mano brangiausiąjam truputį :)   Rezultatas sužavėjo. Ir svarbiausia, kad pagaminamas tikrai greitai ir lengvai. Paprasčiau nei padaryti tortą. Tikrai. Gaminsiu ne kartą ir ne du - vertas nuodėmės ir tų kalorijų. 

Taigi, mums reikės:
500 g mascarpone sūrio
400 g savoiardi sausainių (damų pirštelių)
5 kiaušinių baltymų
4 kiaušinių trynių
5 VŠ cukraus
200 ml stiprios kavos
50 g brendžio/romo
juodojo šokolado
kakavos

Paruošimas:

  1. Pasiruošiame kavą, kad atvėstų. Sutarkuojame šokoladą.
  2. Išplakame kiaušinio trynius su cukrumi iki baltumo. Įplakame mascarpone sūrį.
  3. Baltymus plakame iki standžių putų, kad apvertus dubenį nekristų. Įmaišome atsargiai baltymus į mascarpone's  ir trynių masę.
  4. Į atvėsusią kavą įpilame romo ar brendžio. Man rezultate romo pasirodė per daug. Tie sausainiai, kurie per klaidą "prisiliuobė", kaip kad taikliai pastebėjo Beata, kavos su romu, buvo kiek per aštrūs.
  5. O dabar sudėtingiausia dalis. Merkiame sausainius į kavą. Trumpam, kad vos sudrėktų, o ne permirktų ir pavirstų į košę. Per vėlai sugalvojau kavą įpilti į plokštesnį dubenį ir pasmiegus sausainį šakute merkti jį į kavą, kad visas sausainis panirtų ir greitai ištraukiame. Taigi aš tiesiog pasmeigtus sausainius apipyliau kava su šaukšteliu. Pilam, kol sudrėksta, bet dar neištežta.
  6. Imame indą, skirtą Tiramisu. Klojame sudrėkintais sausainiais vieną sluoksnį. Užtepame pusę kremo. Pabarstome tarkuoto šokolado ir kakavos. 
  7. Klojame antrą sluoksnį sausainių, likusį kremą, barstome šokoaldu ir kakava.
  8. Man sausainių ir kremo užteko pasirinktam indui užpildyti ir dviems taurėms. 


Skanaus!


P.S. Kai gaminau Tiramisu pastarąjį kartą, kavą įpyliau į plokščią indą, į kurį lengvai tilptų visas sausainis. Sausainį greitai įdėdavau į kavą, greitai apversdavau ir traukiau. Paprasta ir labai greita. 
P.P.S. (2013 03 19) Jau nežinau kelintą kartą darydama Tiramisu nesismulkinu ir sudedu visus baltymus. Ir nemanau, kad padarau didelę nuodėmę, nes mačiau ne vieną receptą, kai dedami visi baltymai. Net ant mascarpone's indelio pateiktas receptas byloja sudėti visus trynius ir baltymus. Jei Jus nervina šaldytuve besimėtantis atliekamas baltymas, o išmesti gaila, nes esate praktiškas žmogus, dėkite viską ;)

Šaltinis: Skanios dienos

Prancūziška duona (kepta duonkepėje)

Dar viena duona kepta duonkepėje. Ką tik iškepta - nerealus apsivalgymas - labau puri, minkšta. Ne mažiau skani ir vėliau. Kepiau ją jau turbūt 5 kartus - MB ją "užskaito" kaip sumuštinių duoną. man ji taip pat labai skani - tiesiog su sviestu. Tinka tiek saldiems, tiek nesaldiems sumuštiniams. Man kol kas geriausias variantas sumuštiniams tiap pat. Tai pat labai skanu šios duonos skrebučiai su  kiaušiniu. Receptas iš receptų knygelės, buvusios prie duonkepės.

Taigi, mums reikės (500 g kepaliukui):
170 ml šilto vandens
1 VŠ aliejaus
1 AŠ druskos
300 g kvietinių miltų
0,6 AŠ sausų mielių

Paruošimas:

Produktus sudedame į duonkepės kibirėlį išvardinta tvarka.
Nustatome prancūziškos duonos programą (trukmė ~6 val.).

Skanaus!

Bananų, kivių ir mėlynių glotnutis (smoothie)



"Užsikabliavau ant glotnučių". Banaų dabar visada yra namie. Jie glotnučiams suteikia sotumo jausmą ir man patinkantį tirštumą. Na, o visos kitos dalys pagal šaldytuvo ar vaisių lėkštės turinį.


Taigi mums reikės:
Banano
saujos mėlynių (naudojau šaldytas)
poros kivių
puodelio natūralaus jogurto
puodelio pieno

Paruošimas:


Viską sutriname blenderiu ir mėgaujamės!

Skanaus!

Panettone pyragas



Labai skanus pyragas/bulka. Palyginimui su sviestine bulka, kurią kepiau Velykoms, šis pyragas man pasirodė skanesnis. Jei atmintis neapgauna, tai ir puresnis ir minkštesnis. Reikės pasikartoti kada. Šį pyragą kepiau pagal mamos užsakymą (prašė bulkos su razinom, nekepsiu gi tos pačios, kai neišbandytų receptų sąrašas begalinis). Taigi pasilikau sau tik mažą uodegytę paragavimui, pjoviau tik ištrauktą iš orkaitės. Pyragas kiek perkepė, nes turėjau išlekti iš namų, kaip tik kai jis kepė ir palikau prižiūrėtoją, nelabai draugaujančią su mano orkaite. Bet vis tiek viskas baigėsi gerai :) Dar vis aiškinuosi, ar man patinka apelsino žievelės duodamas efektas šiame kepinyje. Kai išsiaikinsiu - parašysiu.
Velykoms - puikus kepinys, ypač - pasiskolinus pabarstukus iš sviestinės bulkos :)

Taigi, mums reikės:
100 ml (0,5 puodelio) šilto pieno
3 kiaušinių (lengvai išplaktų)
2 trynių (lengva išplaktų kartu su kiaušiniais)
110 g minkšto sviesto (naudojau kepinių margariną)
0,5 AŠ druskos
70 g cukraus
1 apelsino ar citrinos nutarkuotos žievelės
485 g (3,5 puodelio) miltų
2 AŠ sausų mielių
saujos razinų ir romo razinų mirkymui arba kapoto šokolado plytelės

Paruošimas:
  1. Nuplautas razinas užsimerkiame rome iš anksto, bent prieš valandą, geriau - dar anksčiau.
  2. Tešlą ruošė mano geriausia draugė virtuvėje - duonkepė. Visus produktus dedame išvardinta tvarka ir pasirenkame tešlos minkymo programą. Po garsinio signalo, leidžiančio įdėti priedus, įdedame razinas (aš kaip suvalkietė supyliau su visu romu, negi išmesi gerą daigtą, gerti jo vis dar negaliu juk).
  3. Kai duonkepė pakildina tešlą, išimame ją atsargiai ir dedame į kapimo popieriumi išklotą kepimo indą. Kepiau 26 cm skersmens apvalioje silikoninėje formoje, tai tepti niekuo nereikėjo. 
  4. Leidžiame pakilti apie 20 min. Pasiruošiame pabarstukus, kaip sviestinės bulkos. Pakilusį pyragą, patepame paplaktu baltymu ir pabarstome pabarstukais.
  5. Kepame iki 180-190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 30-40 min. Stebime ir patikriname su mediniu pagaliuku, kaip žinia orkaitės tikro individualybės, o ir kepimo indų skersmuo - skirtingas.
  6. Jei pabarstukų nebarstėme, į kepimo pabaigą pyragą galima patepti išplaktais su cukrumi likusiais baltymais. Gražiai blizgės. Aš kadangi gelbėjau, kad man gražiai nejuoduotų, ir skubiai traukiau iš orkaitės, tai su baltymais jau nebetepiau.
Skanaus!

Šaltinis: Astos virtuvė

Papildyta (2019-04-20): Aš kelinti metai iš eilės vis ieškau Panettone pyrago recepto, bet kas kartą pamačiusi recepte, jog reikia 4 ar 6 trynių, apsigalvoju. Jau ir taip pilna šaldymo kamera baltymų. Ir netyčia aptikau, kad pati jau kepiau Panettone prieš 8 metus ir čia atlieka tik 2 baltymai. Išsikepiau vėl šį pyragą šv.Velykoms su razinomis ir pabarstukais iš šio recepto. Jau buvau visai pamiršusi, kokia skani šita bulka (taip nuo vakystės namuose vadinami tokie mieliniai pyragai). Razinų, jei tik mėgstate, čia galima įberti daaaug daugiau, kokias 3-4 saujas. 

Sviestinė bulka - Brioche



Šį receptą pas Beatą atradau dar lapkričio pabaigoje, bet vis eilė jo neatėjo (natūralu, bandytinų receptų sąrašas pas mane ilgėja, deja, ne trumpėja). Bet sau prisiekiau, kad Velykoms tikrai kepsiu. Ir tikrai iškepiau. Priminė mano mamos anksčiau keptą bulką. Iš recepte pateiktos normos iškepiau dvi, keksinėse formose - vieną mano mamai, kitą vežėmės pas MB tėvus. Bulka sulaukė pagyrų,nes buvo tikrai skani, o aš net nesugebėjau jos nufotografuoti. O gaila, nes atrodo tikrai šventiškai ir skaniai. Man labiausiai patiko pabarstukai :) Tešlą minkė duonkepė (oi gers daikts).
Papildyta 2022-02-12 - tai vienas mėgiamiausių mano vaiko kepinių! O kai dabar jau esu daugiau mačiusi receptų, nei prieš vienuolika metų, kai iškepiau šią bulką pirmą kartą, galiu ją nemeluodama pavadinti ir mandriau - brioche duona.


Taigi, mums reikės:
Tešlai:
3/4 stiklinės (190 ml) pieno

25 g šviežių mielių
1 kiaušinio (lengvai paplakto)
1 trynio (baltymas bus bulkos patepimui) (išplakame kartu su kiaušiniu)
100 g minkšto sviesto
1/4 stiklinės cukraus

žiupsnio druskos
750 ml (~390 g) miltų

Pabarstukams:
1/4 stiklinės miltų
2 VŠ  cukraus
25 g šalto sviesto

Stiklinė 250 ml

Paruošimas:
Ruošiant duonkepėje visus produktus tešlai sudedame išvardinta tvarka (tik su mielėm padarome, kaip parašyta pirmame punkte žemiau) ir laukiame kol duonkepė, pasirinkus tešlos minkymo programą, padarys visą darbą).

Tešlą ruošiant įprastai:
  1. Pieną pašildome, kad įkišus pirštą pienas būtų vos šiltas. Įdedame mieles ir šaukštą cukraus. Pliekame 10-15 min. kol suputos.
  2. Į pieną suberiame visus likusius produktus ir minkome tešlą bent 10 min. Paliekame šiltai pakilti ~ 1 valandai.
  3. Pakilusią tešlą perminkome, dedame į gausiai sviestu pateptą kepimo formą ir užkloję paliekame dar pakilti ~30 min.
  4. Kol tešla kyla pasiruošiame pabarstukus: sutriname tarp pirštų greitai, kad sviestas nespėtų ištirpti visus produktus, kol gaunasi trupiniai.
  5. Pakilusią tešlą patepame plaktu baltymu, pabarstome pabarstukus.
  6. Kepame iki 190 laipnsių įkaitintoje orkaitėje apie 30-40 min.
Skanaus!

P.S. Tradicinė brioche duona kildinama šaldytuve. Šaltai kildinta mielinė tešla būna dar skanesnė. Tad jei norite išbandyti (aš dažnai mielinę tešlą kildinu šaldytuve, taip ir skaniau, ir greičiau, kaip paradoksaliai tai beskambėtų. 
Darant teisingai:
  • Po pirmo kildinimo tešlą reikėtų perminkyti ir dėti uždengtą į šaldytuvą pakilti pernakt - mažiausiai 9 val. 
  • Išimtą iš šaldytuvo tešlą paliekame porai valandų sušilti, suformuojame, dedame į formą ir paliekame pakilti valandai.
  • Tęsiame nuo 4 recepto punkto.
Kaip darau aš:
  • Po pirmo kildinimo tešlą perminkau, suformuoju, dedu į formą, uždengiu ir dedu šaldytuvan kilti. 
  • Ryte ištraukiu, duodu 1-2 valandas sušilti ir keliauju prie 4 recepto punkto.



Šaltinis: Braškės su pipirais

Papildyta (2020-05-03): iškepiau aš šią bulką dar kartą ir ji vėl sulaukė ovacijų - minkštumas ir purumas - neįtikėtini. O pabarstukai - 10 balų! Dalį miltų pabarstukams keičiau migdolų miltais - super!

2011 m. gegužės 2 d., pirmadienis

Šokoladiniai Vienos sausainiai



Labai noriu pabandyti išsikepti plikytų sausainių. Dėl jų net konditerinį maišelį nusipirkau. Bet vis nepasirįžtu. Taigi kol kaupiuosi plikytiems sausainiams, iškepiau Vienos sausainių. Labai gardūs, burnoje tirpstantys sausainiai prie kavos. Tiesa, maniškiai nesigavo tokie gražūs, lengvai aptirpo kol juos įkišau orkaitėn, nes vienas veikėjas vis sugalvodavo man veiklos :) 

Taigi, mums reikės:
260 g miltų
5 VŠ kakavos
250 g kambario temperatūros sviesto
100 g persijotos cukraus pudros
žiupsnis druskos
3 VŠ lengvai išplakto kiaušinio baltymo

Paruošimas:
  1. Miltus sumaišome su kakava ir persijojame.
  2. Sviestą išplakame iki purumo.
  3. Ant sviesto suberiame cukraus pudrą, beriame druską, supilame kiaušinio baltymą. Plakame su mikseriu kol gerai išsimaišys (apie 1 minutę).
  4. Suberiame miltus su kakava ir mažiausiu mikserio greičiu maišome, kol nebeliks sausų miltų. Nepermaišome.
  5. Dedame tešlą į konditerinį maišelį su žvaigždutės formos antgaliu ir ant kepimo popieriumi išklotos skardos piešiame W formos sausainius 2 cm atstumu vienas nuo kito. Išeina 2 skardos sausainių.
  6. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 10 - 12 minučių.
  7. Ataušiname ant grotelių. Jei netingime, pabarstome cukraus pudra.

Skanaus!

Šaltinis: Sonatinos receptai