Puslapiai

2011 m. gruodžio 25 d., sekmadienis

Kalėdų dekoracijos: Apelsinai su gvazdikėliais



Pirmiausia noriu visus pasveikinti su atėjusiomis šventėmis ir palinkėti, kad jos būtų pilnos džiaugsmo, santarvės, šilumos ir linksmybių. Ir nesvarbu, kad už lango lyja, svarbu šviesa širdyje! Linksmų švenčių!

Šią idėją su apelsinais pamačiau vieno prekybos centro reklaminiame leidinyje. Paprasta, bet labai gražu ir kvepia Kalėdomis. Pasigaminti labai paprasta - apelsiną subadome norimais raštais (aš tai dariau virbalu), ir į padarytas skylutes, kiek įmanoma giliau, įstumiame gvazdikėlius. Taip papuošti apelsinai negenda, tiesiog išdžiūsta ir sukietėja. ir tada jau gali stovėti metų metus. O kol džiūsta - skleidžia kalėdinį aromatą.

2011 m. gruodžio 23 d., penktadienis

Kūčiukai


Mano brangiausia draugė, dar daug laiko likus iki Kūčių, ieškojo skanių kūčiukų recepto, kad galėtų jais pasimėgauti iki soties. O aš jos nesupratau, juk galima ir skanesnių užkandukų susirasti. Vakar išsikepiau šių kūčiukų... Iš dviejų skardų liko mažas mažas dubenėlis... Super puper! Skanumas neišpasakytas! Tokios miniatūrinės bandelės tą pačią dieną ir puikūs sausainiukai - kitą :) Teisybės dėlei prisipažinsiu, kad vietoje vandens, nurodyto recepte, naudojau pieną :) Vieną skardą kepiau karštesnėje orkaitėje, kitą vėsesnėje. Vieni kūčiukai gavosi traškūs, kiti minkštesni. Abiem atvejais skanu. Šiandien visi kūčiukai jau sukietėjo ir pasidarė nebe bandelės, bet traškūs skanučiai. Mano mama kepa lygiai taip pat ir lygiai tokius pat, tik ji viską deda "iš akies". Man iki tokio aukštojo pilotažo dar toli, taigi labai džiaugiuosi suradusi šį receptą.




Taigi, mums reikės (3-4 skardoms):
10 g šviežių mielių (aš dedu 1 AŠ sausų mielių)
6 VŠ cukraus (mano mamai saldumo pritrūko. Man buvo pats tas)
180- 200 ml šilto vandens (jei kepate patriaukšti prieš Kūčias, galite naudoti pieną)
450 g miltų
2 VŠ aguonų
2 VŠ aliejaus
žiupsnelio druskos

Paruošimas:
  1. Aguonas pora kartų perplauname šaltu vandeniu. Užpilame verdančiu vandeniu ir paliekame brinkti (aš brinkinau pora valandų).
  2. Mieles ištriname su cukrumi ir paliekame kol suputos. 
  3. Dubenyje šiltą vandenį, mieles su cukrumi ir puse kiekio miltų išplakame šakute iki vientisos masės. Pabarstome paviršių miltais ir paliekame kad pakiltų.
  4. Į pakilusią tešlą beriame druskos, įpilame aliejų, suberiame likusius miltus ir išminkome tešlą. Minkome tol, kol tešla nebelips prie rankų. Man šį darbą atliko duonkepė. 
  5. Išminkytą tešlą paliekame pakilti. Aš viską dariau vakare ir jau nebeturėjau nei noro, nei jėgų kepti kūčiukus per naktį, todėl kildinimui tešlą įdėjau į šaldytuvą. Prieš kočiojimą palaikiau 1-2 val. kambario temperatūroje. Gali būti, kad manųjų kūčiukų tokia puiki tekstūra buvo dėl šalto kildymo.
  6. Pakilus tešlai, imame po guzelį tešlos ir tarp rankų formuojame piršto storio volelius. Geriau ne nykščio, o mažylio. Nes aš pirmos skardos kūčiukai buvo iš maždaug nykščio storio volelio, tai gavosi mažos bandelytės. Volelius supjaustome vienodo dydžio gabalėliais, išdėliojame juos ant kepimo popieriumi išklotos skardos.
  7. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje (jei mėgstate traškesnius) arba iki 200 laipsnių (jei mėgstate minkštesnius) kol gražiai pagels. Manoji orkaitė kaitina netolygiai, taigi kepimo procese aš skardą apsukau, kad keptų tolygiau.
Ramių ir šiltų švenčių!


Šaltinis: Žurnalas "Virtuvė Nuo...Iki..."  2011 m. 12 nr., Receptą galima rasti ir Žaidimų aikštelėje

Imbieriniai sausainiai


Pavydžiu baltu pavydu tiems, kas gali kepti, kepti ir kepti pačius įvairiausius meduolius, sausainiukus ir ieškoti pačio skaniausio, o tuos iškeptuosius kažkas suvalgo... Pas mus, deja, taip nėra. Imbierinius sausainius apskritai tik aš valgau (mažojo, su savo efektyvumo koeficientu neskaičiuoju už rimtą valgytoją). Praėjusiais metais išbandžiau vieną receptą - Plonų švediškų imbierinių sausainių. Šiais metais nusprendžiau išbandyti ką nors naujo, bet išsikepiau ir pernykščių, nes jie tikrai nuostabūs. Šie, naujai iškeptieji, susainiai skanūs - traškūs, kvapnūs, bet... nė iš tolo neprilygsta mano mėgstamiausiems. Kad kepiau, nei trupučio nesigailiu, nes jie tikrai skanūs, bet tie skanesni :)

Taigi, mums reikės:
Sausainiams:
2 VŠ cukraus sirupo (arba 1 VŠ cukraus ir 1 VŠ vandens)
1 AŠ cinamono
1/2 AŠ malto imbiero
1/2 AŠ gvazdikėlių
1/2 AŠ maltų kvapiųjų pipirų (neturėjau, nedėjau)
210 g kambario temperatūros sviesto
200 g cukraus
1 kiaušinio
1 VŠ grietinės
2 AŠ kepimo miltelių
500 g miltų

Glajui:
1 baltymo
~200 g cukraus pudros
citrinos sulčių

Paruošimas:
  1. Jei cukraus sirupo neturime, pasigaminame jį į mažą prikaistuvį supylę po šaukštą vandens ir cukraus. Suberiame visus prieskonius, išmaišome ir užviriname. Atvėsiname.
  2. Miltus persijojame ir sumaišome su kepimo milteliais.
  3. Sviestą išsukame su cukrumi iki purumo.
  4. Į sviestą įmušame kiaušinį ir gerai išmaišome.
  5. Supilame sirupą su prieskoniais, grietinę ir miltus.
  6. Užminkome tešlą.
  7. Padalijame tešlą į 3-4 dalis, suplojame plonus papločius, suvyniojame į maistinę plėvelę ir dedame į šaldytuvą bent porai valandų.
  8. Iškočiojame plonai tešlą (tai geriausia daryti ant kepimo popieriaus, o kad jis neslidinėtų, pasitiesiame rankšluostį) ir formelių pagalba išpjaustome sausainėlius.
  9. Dedame juos į kepimo popieriumi išklotą kepimo skardą. 
  10. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 8-10 minučių. Aš po pirmųjų 3 minučių skardą apsukau, kad sausainiai keptų tolygiai. 
  11. Glajui skirtą kiaušinio baltymą lengvai šakute išplakame ir sumaišome su cukraus pudra ir citrinos sultimis. Gerai išsukame, kol neliks oro pūslių. Glajus turėtų kristi nuo šaukšto. Jei per skystas - dedame daugiau cukraus pudros, jei per tirštas - citrinos sulčių (bet nepadauginame).
  12. Atvėsusius sausainius puošiame pasiruoštu glajumi ir paliekame papuošimams sustingti.

Skanaus!


Šaltinis: Receptų medis

2011 m. gruodžio 22 d., ketvirtadienis

Smaližių kakava


Kadangi pasižadėjau Jurgai šios kakavos receptą, tai pažadą turiu tęsėti. Kai rinkausi, ką padovanoti draugei, sudvejojau dėl šios kakavos, nes mano žinios apie kakavos ruošimą buvo tokios, kad ją reikia pavirinti. Kai Jurga parašė, kad kakavą visada tiesiog užpliko, nusprendžiau pabandyti.  Pasidariau testinį variantą ir turiu pasakyti, kad man labai patiko. Teisa, buvo kiek saldoka, bet dėl to, kad užsitaisiau gerti visą gautą mišinį, o tai beveik dviguba porcija. Taigi, jei dar vis ieškote dovanų, padarykite šios kakavos mišinį. Jis tikrai pradžiugins dovanos gavėją.


Taigi, mums reikės (rašau knygoje nurodytus kiekius):
10 puodelių sausos grietinėlės
4,5 puodelio miltelinio cukraus
1,5 puodelio nesaldintos kakavos miltelių
1,5 puodelio smulkinto šokolado

puodelis = 250 ml


Paruošimas:

  1. Atsimatuokite visus produktus į atskrus indus.
  2. Sluoksniuokite produktus inde, kuriame dovanosite. Sluoksnius kartokite, kol baigsis produktai. Užbaikite šokolado sluoksniu.
  3. Prikabinkite kortelę: "Į puodelį dėkite du šaukštus išmaišyto kakavos mišinio, užpilkite karštu vandeniu ir maišykite, kol viskas ištirps."



Skanaus!

Šaltinis: Knyga "Dovanos iš virtuvės"

2011 m. gruodžio 21 d., trečiadienis

Moliūgo ir vištienos sriuba su manais



Mano vaikas kai valgo, po pirmo šaukšto dažnai sako "MmM". Šią sriubą valgydamas, taip sakė po kiekvieno šaukšto (suvalgė dvigubą parciją). Na, o grįžęs tėtis sūnui pritarė :) Jei atvirai, man taip pat norėjosi taip sakyti :) Sriuba fantastiškai skani! Lengvai ir greitai paruošiama. Be jokių šakar makar ypatingų priedų. Pastaruoju metu tai skaniausia mano virta ir/ar ragauta sriuba. Leisiu sau pasakyti, kad privalote išsivirti šios sriubos!

Taigi, mums reikės:
450 g moliūgo (jau nuvalyto)
pusė vištos krūtinėlės
1 didelio svgūno
1 didelės česnako skiltelės
1 sultinio kubelio (naudojau daržovių)
~2 VŠ manų kruopų
druskos, lauro lapo, džiovinto česnako granulių
~100 ml grietinėlės

Paruošimas:
Galimi du paruošimo būdai. Pirmas, paprasčiausias, kaip darė Beata - tame puode, kuriame virsime sriubą ant sviesto pakepiname smulkiai supjaustytą svogūną, po to smulkintą česnaką, bei mažais kubeliais pjaustytą  moliūgą. Dedame smulkiai supjaustytą vištos krūtinėlę ir užpilame sultiniu. Bet aš dariau kitaip ir vienu indu plauti buvo daugiau, bet man šis procesas labiau patiko:
  1. Keptuvėje svieste su trupučiu aliejaus (kad sviestas nedegtų) pakepiname smulkiai supjaustytą svogūna.
  2. Kai svogūnas pasidaro skaidrus, dedame smulkintą česnaką. Kepiname trumpai, tik kol česnakas paskleis savo aromatą.
  3. Į keptuvę suberiame nedideliais kubeliais pjaustytą moliūgą ir šiek tiek pakepiname.
  4. Keptas daržoves supilame į puodą, kuriame virsime sriubą.
  5. Keptuvėje su šlakeliu aliejaus pakepiname labai mažais kubeliais supjaustytą vištos krūtinėlę. Kepinant paskaniname druska ir džiovintomis česnako granulėmis. Pastarąjį prieskonį galima praleisti, arba galima baigiant kepti mėsytei įspausti dar vieną nedidelę česnako skiltelę. Mėsą tik apkepiname, nėra tikslo jos visiškai iškepti, nes ji dar virs. Visą vištieną su visomis sultimis, jei jų atsirado, verčiame į puodą pas daržoves.
  6. Užpilame daržovių sultiniu, arba vandeniu + sultinio kubelis.
  7. Verdame neilgai, nes moliūgas išverda greitai, vištiena jau apkepta irgi išverda greitai. Mano moliūgas visai suvirė ir išsileido. Man taip skaniau.
  8. Bebaigianti virti beriame manų kruopas, išmaišome ir paliekame virti dar 5 minutes (daugiausiai).
  9. Pabaigoje sriubą užbaltiname grietinėle ir truputį pašildome, bet neužviriname.
Skanaus!!!



Šaltinis: 11-ta Beatos virtuvė laida

Papildyta (2014 02 07): Šiai  puikiai sriubai dedikavusi ant palangės gerai išsilaikiusį paskutinį moliūgą, šį kartą viską gaminau tame pačiame puode, kuriame ir virė sriuba. Dabar laiką branginu labiau :) Ir sriubą papildžiau pora morkų - pakepinusi svogūną, šalia jo subėriau ir burokine tarka sutarkuotas morkas, o toliau viską dariau, kaip aprašyta aukščiau.

2011 m. gruodžio 20 d., antradienis

Moka draugams


Neatmenu, kur girdėjau (man rodos Beatos virtuvės laidoje), kad šiais laikais, kai visi visko turi, geriausia, ką galime padovanoti savo brangiems žmonėms, tai savo laiką. Taigi šiais metais, bent dalis dovanų, kurias dovanosiu man brangiems žmonėms bus mano pačios pagamintos. Štai pirmoji, jau įteikta mielai draugei. Idėja man patiko. Skonis taip pat (pasilikau paragavimui pora šaukštų). Drąsiai gali atstoti pirktinę 3in1 kavą, o kur dar šokoladas, kaip priedas!

Taigi, mums reikės:
1,5 puodelio sausos grietinėlės arba pieno miltelių
0,5 puodelio tirpios kavos
0,5 rudojo cukraus
0,5 smulkinto juodojo šokolado
vanilino ir cinamono (pridėjau nuo savęs)

puodelis = 250 ml


Paruošimas:
  1. Visus produktus sumaišome dubenyje ir supilame į numatytą dovanojimui indą. ARBA galima gražiai susluoksniuoti kiekvieną produktą plonais sluoksneliais, tarkim: šokoladas, kava, cukrus, grietinėlė ir taip kartoti, kol baigsis produktai. Bet tada reikia numatyti, kaip dovanos gavėjas galėtų lengvai viską sumaišyti, kad atėjus metui gerti, visi produktai būtų tolygiai persimaišę. Manasis indas buvo pilnutėls, taigi purtymo metodas, bijojau, kad nesuveiks.
  2. Prie dovanojamo indo su kava prikabiname raštelį su vartojimo instrukcija: "Vienam puodeliui mokos imkite 2 šaukštus mišinio ir užpilkite karštu vandeniu. Išmaišykite. Jei norite mokos su puta, užpiltą karštu vandeniu mišinį išplakite su mikseriu ir išpilstykite į puodelius."
Mielų ir širdingų Jums dovanų ir ramaus laukimo!



Šaltinis: Knyga "Dovanos iš virtuvės"


P.S. Man buvo labai įdomus panašus receptas kakavai paruošti. Bet ten naudojama nesaldi kakava, o paruošime reikia tik užpilti karštu vandeniu. Mano supratime nesaldžią kakavą reikia pavirinti. Ar aš klystu, ir užtenka ją tik užpilti karštu vandeniu? Nes receptukas labai viliojantis ir smagus :) Jei kas mane paprotins, būtinai pasidalinsiu :)
P.P.S. Gaminti nenustojau, bet ar artėjančios šventės, kurių nuotaikos aš vis dar nejaučiu, ar atsiradusių veiklų krūva, ar tiesiog nešventiška nuotaika įtakoja tai, kad naujų įrašų nedaugėja. Pažadu pasitaisysiu. Šiandien kol mažas miega savo pietų miegą, nekepu meduolių, nepakuoju dovanų, bet bandau taisytis ir nors truputį atgaivinti savo "receptų knygelę".

2011 m. gruodžio 15 d., ketvirtadienis

Morkų ir varškės blynai



Labai skanūs ir sveiki blynai - visgi morkos ir varškė. Purūs, minkšti ir aromatingi. O kaip skaniai kvepėjo, kol kepė! MmmMmmm!  Tiesa, nepavyko man viso skanumo atskleisti nuotraukoje, nes jų iki fotosesijos beveik neliko, o ir tuos paskutinius tris blynelius mažasis kažkaip sugebėjo pasiekti ir visus prakando, taigi teko stengtis, kad to nesimatytų.....  Nors... va dabar valgau likusius blynus ir galvoju, kad pasakyti apie juos, kad jie "labai skanūs" - mažoka. Jie labai labai skanūs!!! ir, panašu, kad mėgstamiausi saldūs blynai mano žiogelio.

Taigi, mums reikės:
I mišinys:
180 g varškės
2 kiaušinių
2 VŠ aliejaus

II mišinys
2,5 VŠ cukraus
1/2 AŠ cinamono
1 AŠ kepimo miltelių
1/2 AŠ sodos
150 g miltų
žiupsnio druskos

120 ml pieno
150 g smulkia tarka tarkuotų morkų (aš naudojau tarkius, likusius po sulčių spaudimo)

Paruošimas:
  1. Morkas užpilame 3 valgomais šaukštais vandens ir mikrobangėje pakaitiname 2-3 minutes, kad suminkštėtų. Viduryje proceso išmaišome. Tai galima padaryti ir keptuvėje, tik užtruks ilgiau. Paliekame atvėsti. 
  2. Varškę pertriname per sietelį ar sutriname blenderiu. 
  3. Dedame visus I mišinio produktus į dubenį ir gerai išplakame.
  4. Persijojame miltus ir sumaišome visus II mišinio produktus.
  5. II mišinį pilame pas I mišinį ir gerai išmaišome.
  6. Supilame pieną, beriame morkas ir vėl gerai išmaišome.
  7. Kepame įkaitintame aliejuje ant nedidelės ugnies, kad blynai gerai iškeptų. Į keptuvę dedame po pusę valgomo šaukšto - blynai nemažai išsipučia.

Skanaus!


Šaltinis: Laisvalaikis virtuvėje

2011 m. gruodžio 14 d., trečiadienis

Cukinijų ir vištienos blynai


Paprasti, bet labai skanūs blynai. Labai skanūs! Purūs, daržoviniai ir dar su mėsa. Ko daugiau norėti? :) Iš tiesų, mums jie labai patiko. Mažasis špokutis suvalgė 4 blynus. Čia rekordas. Tiek nėra suvalgęs net saldžių blynų.

Taigi, mums reikės:
1 vidutinės cukinijos (~600 g)
2 kiaušiniių
2 skiltelių česnako
2 VŠ grietinės
1/2 vištos krūtinėlės
240 ml miltų
druskos, pipirų

Paruošimas:
  1. Vištienos krūtinėlę supjaustome labai smulkiais gabalėliais ir pakepiname su šlakeliu aliejaus, kol iškeps. Kepinant paskaniname druska ir pipirais. Aš dar užbėriau džiovinto česnako granulių.
  2. Cukiniją nulupame, jei reikia pašaliname sėklas ir sutarkuojame burokine tarka.
  3. Su tarkuota cukinija sumaišome lengvai išplaktus kiaušinius, išspaustą česnaką, grietinę ir miltus.
  4. Beriame kepintą krūtinėlę ir išmaišome.
  5. Kepame įkaitintame aliejuje ant ne kaitrios ugnies, kad cukinija spėtų iškepti.
Skanaus!

Šaltinis: Saulėta virtuvė

2011 m. gruodžio 13 d., antradienis

Varškės ir morkų apkepas


Prieš kurį laiką turėjau puikią progą svečio teisėmis sudalyvauti žurnalo Virtuvė Nuo...Iki... organizuoto konkurso "Sužibėk virtuvėje" finale. Kaip žinia finalą laimėjo Viktorija ir jos Saldi lazanija su varške, su kuo ją dar kartą sveikinu! Kai paragavau lazanijos prizininkės, iš karto supratau, kad kepsiu. Tiesa, man lazanijos lakštai nepasirodė labai reikalingas priedas šiam patiekalui, taigi kepiau tiesiog kaip varškės apkepą. Super! Skanu be galo! Net mano abu vyrai valgė ir laižėsi. Nors vyresnysis nemėgsta jokių razinkų ir nereikalingų priedų kepiniuose, džiovintas spanguoles, kurių aš labai norėjau ir surizikavau įberti saują, taip pat teigiamai įvertino. Trumpai tariant - rekomenduoju išbandyti!

Taigi, mums reikės:
360 g varškės
150 g bulvių tarka tarkuotų morkų (aš naudojau tarkius likusius po sulčių spaudimo)
3 kiaušinių
3 VŠ cukraus
70 g tirpinto ir atvėsinto sviesto
4 VŠ manų kruopų
1 AŠ kepimo miltelių
žiupsnelio druskos
1/2 AŠ vanilinio cukraus
saujos džiovintų spanguolių
manau čia labai tiktų pusė šaukštelio cinamono, šį kartą neįdėjau

Paruošimas:
  1. Kiaušinius išplakame su cukrumi ir žiupsneliu druskos.
  2. Varškę pertriname per sietelį ir dedame pas kiaušinius, supilame ten pat visus likusius produktus ir gerai išmaišome (aš išplakiau su mikseriu).
  3. Kepimo formą patepame sviestu ir pabarstome džiūvėseliais. Supilame paruoštą masę.
  4. Kepame ik i180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 45-60 min.


Skanaus!

Šaltinis: Receptų medis

Kalėdinis brandinamas pyragas - Stollen


Aš tokį pyragą nusižiūrėjau dar pernai, o gal net dar anksčiau. Tik pernai pražiopsojau progą. Šiais metais irgi prisiminiau vėlokai (tiksliau priminė Ilona), o dar kol prisiruošiau, tai iki kalėdų beliko lygiai dvi savaitės. Kaip žinia, tokius pyragus galima iškepti ir 2 mėnesiai iki Kalėdų, kad jie spėtų subręsti. Taigi šių pyragų kepimo terminas 2 mėnesiai - 2 savaitės iki Kalėdų. 
Apie Stollen pyrago istoriją įdomiai papasakojo Elžbieta. Jei spėsiu, o tiksliau, jei perspektyvoje nusimatys laisvos vietos skrandžiuose, reikės išsikepti ir tradicinę itališką Kalėdinę Panettone.
Na, o ar mano štolenas buvo skanus, parašysiu po Kalėdų :)



Taigi, mums reikės:
500 g miltų
8, 5 g (~1 VŠ) sausų mielių
100 g cukraus
60 g maltų migdolų ir/ar lazdyno riešutų (naudojau 70g)
250 g minkšto sviesto
125 g razinų (neturėjau tiek, trūkstamą kiekį užpildžiau džiovintomis spanguolėmis)
100 g apelsinų cukatų (neturėjau, nedėjau, vietoje to įtarkavau 1 apelsino žievelę)
40 ml romo, brendžio ar 1 apelsino sulčių
1 citrinos žievelės
1/2 AŠ cinamono
1/3 AŠ kardamono
1/4 AŠ muskato
1/4 AŠ gvazdikėlių

Sulaistymui:
50 g tirpinto sviesto
cukraus pudros (daaaaaaug)

Paruošimas:
  1. Razinas ir džiovintas spanguoles užpilame romu ir paliekame kelioms valandoms, kad razinos pasigertų :), t.y. sugertų visą romą. 
  2. Pasiruošiame įmaišą iš pieno, 1 VŠ (15 g) cukraus, 2 VŠ (15 g) miltų. Paliekame kol mielės aktyvuosis ir suputos. Įprastai su sausomismielėmis to daryti nereikia, bet šioje tešloje labai daug riebalų, taigi mielėms reikia padėti.
  3. Sviestą išplakame su likusiu cukrumi iki purumo.
  4. Miltus persijojame ir sumaišome su prieskoniais. 
  5. Sumaišome sviesto ir cukraus plakinį su įmaišalu, miltais, razinomis, maltais riešutais. Užminkome tešlą (už mane tai atliko duonkepė) ir paliekame pakilti šiltai valandai.
  6. Ant kepimo popieriaus dedame pakilusią tešlą (ji man drąstiškai nepakilo) ir suformuojame stačiakampį. Pelenkiame per pusę, truputį paplojame, paformuojame stačiakampį vėl ir vėl lenkiame. Šį kartą ne per pusę, o kad liktų neuždengtas kraštelis. Jei šis kepinys pasiteisins, kitoms Kalėdoms iš šio kiekio kepsiu du pyragus ir suformuotus dėsiu į stačiakampes keksų formas, kad šiek tiek prilaikytų formą ir nebūtų toks plokščias kaip šį kartą.
  7. Paliekame pakilti pusvalandžiui.
  8. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 45-60 min.
  9. Tik ištrrauktą pyragą aptepame tirpintu sviestu ir paliekame atvėsti per naktį.
  10. Kitą dieną gausiai apibarstome cukraus pudra, suvyniojame į foliją, maistinę plėvelę ir slepiame iki Kalėdų.
  11. Prieš pateikiant dar apibarstome cukraus pudra.

Ramaus laukimo!

Šaltinis: Neringos blogas

2011 m. gruodžio 12 d., pirmadienis

Morkų pyragas su riešutais


Nusižiūrėjusi šį pyragą buvau senų seniausiai, tik vis pamiršdavau parsivežti iš mamos morkų tarkių, likusių po sulčių spaudimo (morkų tarkavimas bulvių tarka - ne man ). Iki šiol esu kepusi tik vieną morkų pyragą, kuris tikrai labai skanus, kepiau ne vieną ir ne du kartus. Bet panorau kažko naujo.  Šis pyragas taip pat labai skanus. Kitą kartą, kai panorėsiu morkų pyrago, labai susimąstysiu, kurį kepti. Kadangi prieskoniai panašūs, tai skoniai abiejų pyragų irgi panašūs. Pats pyragas labai drėgnas, "sunkus", aromatingas. Riešutai labai puikiai čia dera. Maniškiui jis LABAI patiko. Kremą dariau tik fotosesijoje dalyvavusiems gabalėliams, nes man ir be jo labai skanu buvo. Kremas šį pyragą pakylėja į aukštesnį lygmenį. Galvojau, kad su kremu mano brangusis šio pyrago nevalgys. Kur tau! Vienu prisėdimu dingo visi fotosesijos dalyviai (drugelį, tiesa, paliko), sakė net labai skanu.

Taigi, mums reikės:
2 kiaušinių
140 g cukraus
130 ml aliejaus
200 g bulvių tarka tarkuotų morkų
120 g miltų
0,8 AŠ kepimo miltelių
ant šaukštelio galo muskato riešuto
0,4 AŠ cinamono
60 g smulkintų graikiškų riešutų

Aptepui:
50 g kambario temperatūros sviesto
120 g Philadelphia ar kito kremininio sūrio (naudojau Rama Creme Bonjour)
60 g cukraus pudros
lašelis vanilės esensijos

Paruošimas:
  1. Riešutus dedame į storesnį maišelį ir kočėlo ar mėsos plaktuko pagalba susmulkiname.
  2. Miltus sumaišome su muskato riešutu, cinamonu, kepimo milteliais.
  3. Kiaušinius su cukrumi išplakame iki purumo.
  4. Į kiaušinių masę supilame aliejų, išmaišome.
  5. Supilame riešutus bei miltų ir prieskonių mišinį. Išmaišome.
  6. Sudedame tarkuotas morkas, išmaišome.
  7. Tešlą pilame į sviestu pateptą ar kepimo popieriumi ištiestą kepimo formą. Aš kepiau 20 cm skersmens atsegamoje torto formoje.
  8. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 30-50 min.  Aš kepiau ~45 min.
  9. Aptepui skirtus produktus gerai išsukame ir juo aptepame atvėsusį pyrgą.
Skanaus!



Šaltinis: Neringos blogas ir Forellės receptai, o Aušra jį pasakiškai papuošė.

2011 m. gruodžio 7 d., trečiadienis

Šokoladinis bananų pyragas


Kai aš žiūrėjau į liūdnus bananus, o jie į mane, svarsčiau, ar kepti šią Bananų duoną, kurią jau kepiau ne kartą (o tai reiškia, kad ji man LABAI skani, jei jau kepu daugiau nei vieną kartą) ar išbandyti ką nors naujo. Naujienų troškimas nugalėjo. Kai paragavau tik iškepusi, pagalvojau, kad ech, reikėjo kepti savo nulylėtinę. Bet! Kai jau valgiau gerai atvėsusį ir dieną pastovėjusį pyragą kardinaliai pakeičiau nuomonę. Pyragas nuo bananų labai drėgnas, "sunkus", aromatingas (maniškiui, pyragų ekspertui tas aromatas kažko kliūna), šokoladas, savaime suprantama, taip pat prideda savo puikų skonį. Net po trijų dienų jis vis dar buvo toks pats ir aš jį valgydama tikrai mėgavausi. Taigi dabar rašydama galvoju ar abiems kepiniams paskirti pirmą vietą, o jei ne, kuriam "duoti" pirmą, o kuriam antrą. Kaip ten bebūtų šis tikrai vertas kartojimo. Labai rekomenduoju!

Taigi, mums reikės:
150 g tirpinto atvėsinto sviesto
175 g cukraus
3 kiaušinių
175 ml miltų
1 AŠ kepimo miltelių
100 g juodojo šokolado (naudojau paprastą Karūnos)
2 pernokusių bananų

Paruošimas:
  1. Vandens garų vonelėje ištirpiname šokoladą. 
  2. Bananus sutriname iki vientisos tyrelės.
  3. Miltus persijojame ir sumaišome su kepimo milteliais.
  4. Gerai išplakame tirpintą sviestą su cukrumi.
  5. Po vieną įmušame kiaušinius, po kiekvieno gerai išplakant, kad neliktų kiaušinio pėdsakų.
  6. Į plakinį suberiame miltus ir atsargiai išmaišome.
  7. Supilame tirpintą ir pravėsusį šokoladą ir trintus bananus. Išmaišome.
  8. Pilame į kepimo popieriumi išklotą kepimo formą. Aš kepiau silikoninėje apvalioje kekso formoje su skyle.
  9. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 35-45 minutes (maniškis iškepė per 30 min.). Ar iškepė, tikriname mediniu pagaliuku - jis turi būti sausas.
Skanaus!

P.S. Pabandžiau šokoladą tirpinti mikrobangėje, kaip tai siūlė daryti pyrago autorė. Dariau taip pirmą kartą. Palikau šokoladą tirpintis be priežiūros. Namai smirdėjo tris dienas, mikrobangė nors perplauta kelis kartus tebesmirda vis dar. Kai ištraukiau šokoladą, jis jau buvo ne tik, kad ištirpęs, bet viduryje jau buvo gana nemažas nuodėgulys. Teko antrą kartą šokoladą tirpinti man įprastu būdu....



Šaltinis: Little world

2011 m. gruodžio 5 d., pirmadienis

Sumuštiniai su lašiša ir avokadu




Improvizacija vakarienei iš to, kas yra šaldytuve. Labai, netgi labai labai pavykusi improvizacija. Tokie sumuštinukai tinka ne tik lengvai vakarienei, bet ir kaip užkandis ant vaišių stalo. Tik tada reikėtų pasistengti paruošti juos gražiau nei, kad aš padariau :) 

Taigi, mums reikės:
baltos duonos riekelių
1/2 avokado
~150 g sūdytos lašišos
1/3 ilgavaisio agurko
mažo mėlynojo svogūno
2 česnako skiltelių (manosios buvo mikroskopinės, taigi 90 proc. česnako liko spaustuke, todėl česnako skonio man trūko)
citrinos sulčių
pipirų, krapų
druskos (man neprireikė, pakako sūrumo nuo lašišos)
tepamo kreminio varškės sūrelio aka Rama Creme Bonjour, Philadelphia ir pan.

Paruošimas:
  1. Avokadą, agurką, lašišą, svogūną supjaustome mažais kubeliais. 
  2. Pašlakstome citrinos sultimis.
  3. Pagardiname pipiriais, pluošteliu smulkintų krapų, įspaudžiame česnako skilteles.
  4. Viską išmaišome.
  5. Baltos duonos riekeles paskrudiname (kad taip būtų skaniau, suvokiau bevalgydama), užtepame varškės kremo ir gražiai paskirstome paruoštą lašišos ir daržovių mišinį.
Skanaus!

Papildymas (2011 12 09):
Antrą kartą darydama nepatingėjau paskrudinti, o vietoje svogūno naudojau porą. labai labai skanu!

2011 m. gruodžio 2 d., penktadienis

Šokoladinis pyragas be šokolado




Po pietų, už kuriuos man buvo net tris kartus padėkota vis pasakant, kad nuostabiai skanūs, paklausiau savo brangiausio, ko norėtum kad iškepčiau šiandien desertui. Ir mano išrankioji, saldumynams daugiau mažiau abejinga antroji pusė pasakė: " šokoladinį pyrgą". TAS šokoladinis pyragas buvo pirmasis įrašas mano bloge. O tai reiškia, kad jį kepiau daugiau nei prieš pusantrų metų! Ar reikia dar ką nors pridurti? :) Taigi nupučiu nuo recepto dulkes, gal dar kam nors jis patiks (mano pati brangiausia draugė pabandžiusi šį pyragą, dabar jį kepa ypatingomis progomis).
Nors aš nebūčiau aš, jei ko nors nepridurčiau :) Pyragas labai drėgnas, minkštas ir šokoladinis, nors šokolado jame nėra. Abejojau dėl sodos, ar nereikia jos nugesinti, bet surizikavau. Ji valgant nesijautė. 
Receptą pakartoju, nes jis vertas pakartojimo. Nieko nekeičiau nuo pradinio varianto, tik įpyliau pora šaukštų brendžio, nuo kurio paliko puikus aromatas.

Taigi, mums reikės:
2 puodelių cukraus
1,75 puod. miltų
1 puodelio kakavos miltelių
1,5 AŠ kepimo miltelių
1 AŠ sodos
1 AŠ druskos
2 kiaušinių
1 puodelio pieno
0,5 puodelio aliejaus
vanilės ekstrakto
1 puodelio verdančio vandens

Puodelis = 250 ml.

Paruošimas:
  1. Visus sausus produktus sumaišome dubenyje.
  2. Supilame išplaktus kiaušinius, pieną, aliejų ir vanilės ekstraktą ir labai gerai išmaišom.
  3. Supilame verdančio vandens puodelį, išmaišome.
  4. Pilame į formą (mano forma apvali, 26 cm skersmens).
  5. Kepame įkaitintoje iki 180 laipsnių orkaitėje apie 40 min. (patikrinti ar medinis pagaliukas nebesivelia tešla). Būtina sekti pabaigoje, kad pyragas kad neperkeptų, nes jis originaliai gaunasi labai drėgnas, perkepus - efektas pradingsta.
Skanaus!

2011 m. lapkričio 28 d., pirmadienis

Jogurto ir žele putėsiai


Prieš kelias savaites buvome Druskininkuose ir ten desertui aš vis pasirinkdavau putėsius. Patiko jie man, taigi nusprendžiau pasigaminti tokių namie. Kiek mačiau receptų, putėsius galim apagaminti ir labai jau prašmatnius - su tryniais, šokoladu ir panašiai. Aš pirmam kartui rinkausi paprastą variantą, juolab, kad Druskininkuose tikrai buvo toks variantas kaip mano. Lengas paprastas desertas. Tiesa, kitą kartą dėčiau daugiau jogurto, nes dabar mano putėsiai gavosi tokie gana tvirti. druskininkuose jie buvo labai lengvi ir "skysti". Kažkada mano brangiausia draugė panašius putėsius darė su nesaldintu sutirštintu pienu. Taigi naudodamasi jos idėja padariau putėsius su jogurtu.

Taigi, mums reikės:
1 pakelio mėgstamos žele (naudojau Oetker žemuoginę)
300 ml natūralaus jogurto (kitą kartą galima dėti ir daugiau - ~500 ml)
2 VŠ cukraus (pabijojau, kad dėl nesaldinto jogurto pritruks cukraus, bet kitą sykį papildomai nesaldinsiu)

Paruošimas:

  1. Paruošiame žele pagal instrukcijas ant pakelio, tik vandens naudojame per pusę mažiau nei nurodyta. Įpilame cukraus (jei reikia).
  2. Žele paliekame sustingti, bet ne iki galo, tik kol pasieks drebučių pavidalą.
  3. Žele mikserio pagalba suplakame iki putų.
  4. Į gautas putas supilame atšaldytą jogurtą ir plakame. Ilgai plakame, apie 10 minučių.
  5. Išpilstome į indelius ir dedame šaltai, kad sustingtų.
  6. Putėsių iš nurodyto produktų kiekio gavosi kiek daugiau nei 1,5 litro.

Skanaus!

2011 m. lapkričio 26 d., šeštadienis

Karamelinis obuolių pyragas


Kadangi ir vėl sulaukėme svečių, pasinaudojau proga, ir kepiau obuolių pyragą. Vis ne vienai jį suvalgyti. Dideliam mano nustebimui mano obuolių pyragų nemėgėjas pareiškė, kad jis skanus. Įsivaizduojate?!  Ne šiaip skanus, o labai labai skanus! Mano mamai, kuriai teko paskutiniai gabalėliai, jis irgi labai labai patiko. Man jis tiesiog patiko :) 
Pyragas skanus: pagrindas kaip kekso, nuo obuolių suminkštėjęs, drėgnas, sultingas. Obuoliai susilieję su karamele ir pavirtę į gardų minkštą kremą, na o viršūnėlė traški. 


Taigi, mums reikės:
Biskvitui:
200 g kambario temperatūros sviesto
180 g cukraus
1 AŠ vanilinio cukraus
žiupsnelio druskos
3 kiaušinių
2 AŠ kepimo miltelių
250 g miltų

Obuolių sluoksniui:
~800 g - 1 kg saldžiarūgščių obuolių (aš dėjau mažiau)
1 indelio (375 g) karamelizuoto sutirštinto pieno

Trupiniams:
75 g miltų
75 g rudojo cukraus
50 g avižinių dribsnių
1 AŠ cinamono
75 g šalto sviesto

Paruošimas:
  1. Biskvitui skirtą minkštą sviestą išsukame su cukrumi, vaniliniu cukrumi bei druska iki purumo, kol apimtis padidės beveik 2 kartus (apie 3-5  min.).
  2. Po vieną įmušame kiaušinius, po kiekvieno paplakant po 1 min.
  3. Suberiame persijotus, su kepimo milteliais sumaišytus miltus. Su šaukštu atsargiai išmaišome, kad neliktų miltų gumulėlių.
  4. Obuolius nulupame, išpjauname sėklalizdžius ir supjaustome plonais griežinėliais arba kubeliais. Aš obuolius tarkuoju savo ketursienės tarkos vienu šonu, kur du peiliukai.
  5. Karamelizuotą sutirštintą pieną pašildome mikrobangėje, kad suminkštėtų ir sumaišome su obuoliais.
  6. Suberiame į dubenį trupiniams skirtus sausus produktus ir išmaišome. 
  7. Sudedame kubeliais supjaustytą šaltą sviestą ir iš pradžių su dviem peiliais maišome/pjaustome, kol gausime stambius trupinius. Darbą pabaigiame rankomis.
  8. Į kepimo popieriumi išklotą formą (25x40 cm) supilame biskvito tešlą, išlyginame.
  9. Ant tešlos tolygiai sudedame obuolius.
  10. Ant obuolių tolygiai sutrupiname trupinius.
  11. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 50-60 min. Medinio pagaliuko testas šiam pyragui neveikia, nes būna drėgnas nuo obuolių sluoksnio, taigi tikrinti ar iškepęs reikia tiesiog šakute prisikasus iki biskvito. Sudėtingas etapas, nes prisikasti labai nesugadinant pyrago išvaizdos nelengva, o juk pyrago kraštonetikrinsi, ten greičiausiai iškepa... 
Skanaus!

Šaltinis: AJ receptai

P.S. Aš taip ir neapsisprendžiau ar man patinka dribsniai trupiniuose ar ne. Gal labiau ne, nei taip... O, kad jau maniškis šitam obuolių pyragui uždėjo riebų pliusą, tai reikia manyti, kad dar kartosiu, tik bandysiu nedėti dribsnių, kaip padarė Bea. Gal tada ir man jis taps pačiu pačiausiu.
P.P.S. Na gerai, atsipraau pyrago, jis tikrai labai skanus. Tiesiog reiki aragauti ne persivalgius po pietų :) Man atėjo nušvitimas, kad mano pyragas buvo sutalpintas į gerokai mažesnę nei derėtų kepimo formą, taigi ir trupinių sluoksnis gavosi storesnis, dėl to man matyt ir užkliuvo dribsnių skonis. Taigi, padarius viską kaip pridera - puikus skanus pyragas!
P.P.P.S. Manasis sakė, kad vienas galės šį pyragą suvalgyt, jei dar kabinėsiuosi prie smulkmenų. Ir tie drubsniai  trupiniuose jam net labai patinka...

2011 m. lapkričio 23 d., trečiadienis

Svogūnų pyragas



Bandžiau sugalvoti, kaip įtaigiau papasakoti koks skanus yra šis pyragas-tarte-kišas. Bet nesugalvojau... Tai papasakosiu savo įspūdžius paprastai. Mano pirma mintis buvo įsidėjus kąsnelį į burną: "Dieve, kaip skanu!!!". Mano antroji pusė šį pyragą taip pat įvertino aukščiausiu balu. Man labai patiko pagrindo skonis, ir žinoma įdaro, bei jų bendra skonių dermė. Super! Tiesa, dietos besilaikantiems, kaip ir nerekomenduočiau, nes visgi sviestas, sūris, šoninė, grietinėlė produktų sąraše ne itin dietiški. Pastarąją, galima pakeisti jogurtu, manau kitą sykį taip ir darysiu. Taigi, aš asmeniškai labai rekomenduoju šį super skanų pyragą! Jis puikiai tinka lengvai vakarienei, nusinešti į darbą pietums, ar pavaišinti svečius.

Taigi, mums reikės:
Tešlai:
50 g tarkuoto "Džiugo"
100 g šalto sviesto (naudojau kepinių margariną)
1 kiaušinio
150 g miltų
1/2 AŠ druskos

Įdarui:
~200 g karšto rūkymo šoninės
4 didelių svogūnų
2 kiaušinių
10 g krakmolo
200 g grietinėlės arba natūralaus jogurto
didelio žiupsnio kmynų


Paruošimas:
  1. Tešlai skirtus miltus persijojame į dubenį.
  2. Imame sviestą (aš ėmiau iš šaldymo kameros) ir per burokinę tarką sutarkuojame į miltus, vis pamaišant, kad sviestas apsiveltų miltais ir nesuliptų į vieną gumulą.
  3. Sutarkuotą sviestą dviejų peilių pagalba pamaišme su miltais, tarsi pjaustant, kad kiek įmanoma labiau pavirstų į trupinius.
  4. Suberiame druską bei tarkuotą sūrį ir išmaišome.
  5. Įmušame kiaušinį ir greitai užminkome vientisą tešlą.
  6. Tešlą vyniojame į maistinę plėvelę ir dedame į šaldytuvą porai valandų (manoji ten pratūnojo visą parą).
  7. Įdarui svogūnus supjaustome pusžiedžiais ir pakepiname su šlakeliu aliejaus iki skaidrumo.
  8. Šoninę supjaustomel nedideliais kubeliais ir pakepiname keptuvėje. Riebalų nereikia, jų pakaks iš pačios šoninės.
  9. Svogūnus ir šoninę sumaišome viename inde ir paliekame atvėsti.
  10. Tešlą iškočiojame ir išklojame ja 26-28 cm skersmens kepimo formą. Aš su tešlos iškočiojimu/išklojimu turėjau bėdos: nežinau ar kažko nepadariau, ar dėl to, kad virtuvėje  buvo karšta, nes orkaitė dirbo savo darbą išsijuosusi, bet teešla visai nesikočiojo ir aš praradusi bet kokią viltį su ja susitarti kočėlo pagalba, tiesiog atgnybdavau po truputį, išplodavau su ranka paplotėlius ir taip išklojau visą kepimo indo dugną.
  11. Ant išklotos tešlos supilame svogūnų-šoninės mišiny ir išlyginame, kad pasiskirstytų tolygiai.
  12. Įdarui skirtus kiaušinius išplakame su krakmolu ir grietinėle, pagardiname pipirais, kmynais ir trupučiu druskos ir užpilame ant pyrago.
  13. Kepame iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 20-30 minučių.
  14. Valgome gerai atvėsintą.
Skanaus!

Šaltinis: Aguonėlė

P.S. Būtinai reikės išbandyti mažiau riebų variantą, rastą čia.

2011 m. lapkričio 22 d., antradienis

Estiškas kringelis


 Radau aš šio grožio receptą vieną dieną internete ir pagalvojau: "O! Sublizgėsiu!". Nespėjau pasidžiaugti šią mintimi, kai kitą dieną pamačiau jį pas Neringą ir Iloną. Kepiau aš šią puikią pynę (kai daug kartų pakartoji žodį "kringelis", jis pasidaro labai juokingas, taigi geriau - pynė) remdamasi originalu (už tai ačiū gūglo vertėjui), tik cukraus kiekį nusižiūrėjau nuo Neringos ir nepasigailėjau.
Mums visiems ji labai patiko. Skonio neišskirčiau labai iš kitų, jau mano keptų, mielinių kepinių su cinamonu (o tai yra: bandelės su cinamonu, cinamono juostelių pyragas ir cinamono bandelių pyragas), bet štai išvaizda - tikrai išskirtinė, tinkama bet kokiam šventiniam stalui. Pynės skonis puikus - minkšta, nors ankstesni kepiniai tikrai minkštesni ir puresni, o kombinacija su cinamonu - patys gi viską žinote, jei dar pridėsim stiklinę pieno ar kavos su pienu - tikra palaima. Dėl minkštumo ir purumo tai manau, kad jei tešla būtų minkštesnė, kas sąlygotų ir pačios pynės super minkštumą, tai nepavyktų suformuoti tokio gražaus vainiko. Spėju. Tik nepagalvokite, kad ji kieta kaip ragas, tikrai ne, minkšta, puri, bet buvo ir minkštesnių :)

Taigi, mums reikės:
Tešlai:
120 ml šilto pieno
1 AŠ cukraus ar medaus (dėjau 2 VŠ)
1 trynio
30 g tirpinto, atvėsinto sviesto
žiupsnio druskos
~8 g (2 1/4 AŠ) sausų mielių arba 15 g šviežių mielių
300 g miltų

Aptepimui:
50 g minkšto sviesto
3-4 VŠ cukraus
1-2 AŠ cinamono (dėjau 2 AŠ nubrauktus)

Paruošimas:
  1. Sutrupiname mieles į šiltą pieną, įdedame cukraus ar medaus, lengvai išmaišome ir paliekame kelioms minutėms, kad mielės aktyvuotųsi ir suputotų.
  2. Į dubenį, kuriame minkysime tešlą, įsijojame miltus, padarome duobutę, į kurią supilame sviestą, paplaktą trynį, aktyvuotas mieles ir druską. Iš pradžių pamaišome, paskui užminkome tešlą.
  3. Tešlą minkome 10 min. Neišsigąskite tešla bus gana kieta. Man tešlą minkė duonkepė ir aš jau būčiau pylusi dar pieno, bet visa laimė, kad originaliame recepte buvo paminėtas tas faktas. Pakilusi tešla pasidarys puri ir minkšta.
  4. Išminkytą tešlą uždengiame ir paliekame 1-2 val. šiltai, kad pakiltų dvigubai.
  5. Pakilusią tešlą iškočiojame į  maždaug 1 cm storio (aš iškočiojau iki 0,į cm storio) stačiakampį. Manasis stačiakampis buvo maždaug 3x4 išmatavimų, ir beformuojant vainiką pajaučiau, kad būtų buvę lengviau formuoti, jei stačiakampis būtų siauresnis ir ilgesnis.
  6. Aptepimui skirtus produktus gerai išmaišome ir tolygiai paskirstome ant iškočioto stačiakampio.
  7. stačiakampį susukame į volelį, atriu peiliu volelį dalijame išilgai pusiau, neįpjaunant pora centimetrų nuo vieno galo, ir susukame virvę, stengiantis, kad perpjautosios pusės būtų viršuje. Sujungiame į vainiką. Kaip suformuoti vainiką nuo pradžios iki galo labai aiškiai pavaizduota originaliame recepte.
  8. Suformuotą vainiką paliekame pakilti (aš laikiau apie 40 min.)
  9. Kepame iki 200 laipnsių įkaitintoje orkaitėje 20-25 min. Kadangi manoji visada viską pradeda anksčiau laiko svilinti, aš kepiau iki 180 laipnsių įkaitintoje orkaitėje ir nuo 10-tos minutės pridengiau folija. originale tokiu atvjeju siūlo paskutines 5-10 min. sumažinti iki 180 laipnsių, bet aš nenorėjau rizikuoti.
  10. Atvėsiname ant grotelių


Skanaus!






Šaltinis: Just Love Cookin'

2011 m. lapkričio 21 d., pirmadienis

Risotto su vištiena ir moliūgu



Niekada nevalgiau, o tuo labiau negaminau daugiaryžio, ar kitaip risotto. Pagalvojau, kad jau laikas būtų užpildyti šią išsilavinimo spragą. Taigi vakar vakarienei valgėme risottą su vištiena ir moliūgu. Man patiko. Labai! Mano brangusis vakarienę "užskaitė", bet euforijos ji jam nesukėlė. Mažasis valgyti atsisakė, tačiau sutiko su kompromisu valgyti vištieną iš risotto.
Prieš gamindama apie risotto skaičiau nedaug. Tiesa, jau gaminimo procese pastebėjau vieną skirtumą nuo mano pasirinkto recepto ir iki šiol skaitytųjų: manąjame vynas pilamas proceso viduryje, tuo tarpu, kiek teko skaityti receptuose - vynas pilamas pirmiausia, dar prieš sultinį. Nuo recepto nenukrypau, bet reikės pabandyti ir kitą variantą ir įvertinti skirtumą. Beja, Linas Samėnas taip pat rekomenduoja vyną pilti proceso viduryje.
Nekukliai manau,kad mano rizoto gavosi toks koks turi būti - ryžiai nesuvirę, bet ir ne kieti. Pats patiekalas ne ištižusi košė, bet ir ne sausi ryžiai. Kadangi fotografavau kitą dieną, tai ryžiai buvo sugėrę visą drėgmę, ir rizotas specialistų, tikriausiai, jau būtų kvalifikuotas kaip vos per sausas (gal). Ai, bet buvo vis tiek labai skanu.
Patiekalo gamyba tikrai nesudėtinga ir, sąlyginai, daug laiko neužimanti.

Taigi, mums reikės (4 porcijoms):
250 g vištienos file (vieno vnt.)
450 g moliūgo
350 g Arborio ryžių
1 l vištienos sultinio
100 ml balto vyno (aš kadangi prijaučiu suvalkiečiams, tai nusipirkau vyno skirto maisto gamybai), jei vyno nenaudojame, padidiname 100 ml sultinio kiekį
1 didelio svogūno
3 VŠ alyvuogių aliejaus
50 g sviesto
žiupsnelio džiovintų čiobrelių
1 lauro lapelio
druskos, pipirų pagal skonį
4 VŠ tarkuoto parmezano ar "Džiugo"

Paruošimas:
  1. Vištienos file supjaustome nedideliais gabalėliais, beriame juos į keptuvę su šlakeliu įkaitinto aliejaus. Pabarstome druska, pipirais, česnako granulėmis ir kepiname kol iškeps.
  2. Svogūną smulkiai supjaustome.
  3. Moliūgą nulupame, pašaliname sėklas ir supjaustome mažais kubeliais.
  4. Sultinį užviriname ir paliekame ant viryklės, kad būtų karštas. Gėda pelėda, bet aš sultinį dariau iš vandens ir dviejų kubelių pirktinio sultinio. Neabejoju, kad rizotas būtų dar skanesnis su naminiu sultiniu.
  5. Įkaitiname keptuvę, pilame aliejų, dedame sviestą ir jiems įkaitus beriame smulkintą svogūną. Kepiname kol pasidarys skaidrus.
  6. Pas svogūną beriame čiobrelius, dedame lauro lapą ir suberiame ryžius. Lengvai, kelias minutes apkepiname, kol ryžių galai pasidarys skaidrūs.
  7. Sudedame kubeliais pjaustytą moliūgą, lengvai permaišome ir įpilame samtį karšto sultinio.
  8. Troškiname uždengus keptuvę 20 min. Karts nuo karto patikriname ar ryžiai nesugėrė viso sultinio, jei taip, sultinio įpilame dar ir truputį pamaišome. maišyti per daug nereikia, kad nesugadintume ryžių struktūros ir negautume košės.
  9. Sudedame vištieną, supilame vyną, išmaišome. Supilame likusį sultinį ir kaitiname 15 minučių, vis pamaišant.
  10. Pagal receptą beriame pagal skonį pipirų, druskos, jei trūksta ir tarkuotą sūrį. Išmaišome ir paliekame uždengtą 5 min. pastovėti. Kadangi žinau, kad mažasis Džiugo nemėgsta, tai sūrį užbėriau ant rizoto lėkštėse. Beliko išsimaišyti ir ragauti.

Skanaus!

Šaltinis: delfi.lt

2011 m. lapkričio 20 d., sekmadienis

Greitas obuolių pyragas Nr. 2


Ne tik labai greitas, bet ir labai skanus. O greitas tai tikrai, aš užtrukau ilgiau pjaustydama obuolius, turbūt, nei maišydama tešlą. Minkštas, labai purus, drėgnas pyragas. Jį labai norėjau iškepti,  nes ne viename tinklaraštyje mačiau pagyras jam, o dar kai Neringa publikavo jį antrą kartą, tai jau negalėjau nekepti. Puikus ir skanus sprendimas norint greito rezultato. Nei čia kažką tirpinti, nei kažkaip įmantriai maišyti ar ieškoti prašmatnių produktų. Tereikia mikserio, o produktai elementarūs, tikrai randami kiekvienuose namuose. Teisybės dėlei prisipažinsiu, kad Prancūziškas obuolių pyragas man buvo skanesnis. Bet jis ne toks greitas :) Beja, šis jau antras "greitas" obuolių pyragas. Greitas obuolių pyragas Nr. 1 yra  čia.

Taigi, mums reikės:
2 kiaušinių
120 g cukraus (jei obuoliai saldūs - mažiau)
2 AŠ vanilinio cukraus
140 ml aliejaus
1,5 AŠ kepimo miltelių
190 g miltų
žiupsnelio druskos
4-5 obuolių, kriaušių, ar kitokio vaisių ar uogų - tiks viskas

Apibarstymui:
2 AŠ cinamono
20-30 g cukraus


Paruošimas:
  1. Kiaušinius su cukrumi, vaniliniu cukrumi bei druska išplakame iki purumo.
  2. Supilame aliejų ir gerai išplakame.
  3. Įsijojame miltus, sumaišytus su kepimo milteliais ir gerai išplakame iki vientisos masės.
  4. Pilame tešlą į 20 ar 26 cm skersmens kepimo popieriumi išklotą kepimo formą. Jei forma bus didenė - pyragas bus plonesnis i rlabiau obuolinis.
  5. Obuolius nulupame, išimame sėklalizdžius ir supjaustome riekelėmis ir susmaigstyti tankiai į tešlą. Arba galima obuolius supjaustyti ketvirčiais, o ketvirčius supjaustyti skiltelėmis neįpjaunant iki galo ir taip išdėlioti ant tešlos.
  6. Apibarstymui skirtus cukrų ir cinamoną sumaišome (aš patingėjau ir barsčiau cukrų, o paskui cinamoną iš pakelio, tai negražiai gumulėliais ir sukrito) ir apibarstome ant obuolių. O dar ant viršaus - perlinio cukraus (nebūtina).
  7. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 30 min., kol pyragas gražiai parus ir šlapio medinio pagaliuko testas bus neigiamas.
Skanaus!



Šaltinis: Neringos blogas

Papildyta (2012 09 24):
Kepiau aš į pyragą iš dvigubos normos, prie orkaitės esančioje skardoje. Bulviakasiui pasaldinti :) Buvau priversta pasidalinti šiuo receptu  su visomis moteriškėmis, ragavusiomis pyragą. 

2011 m. lapkričio 18 d., penktadienis

Plaktos grietinėlės keksiukai

Netikėtai šaldytuve iš už kampo išlindo pakelis grietinėlės, taigi, aš ilgai nesvarsčiau ką su juo veikti. Dar vis prisimenu tą nuostabų plaktos grietinėlės keksą. Šį kartą įvairovės dėlei kepiau keksiukus. Kadangi grietinėlės šį kartą buvo mažiau, tai pakoreguoju kiekius ir pakartoju receptą. Pakartosiu ir panegiriką :) Keksiukai tokie nerealūs, minkšti purūs ir tirpstantys burnoje, kad net nepajauti, kaip išnyksta burnoje. Nuoširdžiai rekomenduoju produktų kiekį dvigubinti, nes kai paskanausite rezultato, susinervinsite, kodėl jų tiek mažai.

Taigi, mums reikės
130 g 405 D tipo miltų (tiks ir paprasti)
1 AŠ kepimo miltelių
žiupsnelio druskos
200 ml grietinėlės (35 proc.)
2 didelių kiaušinių
1 AŠ vanilinio cukraus
115 g cukraus

Paruošimas:
  1. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir druska.
  2. Grietinėlę išplakame iki lengvų putų. Nereikia plakti iki standumo.
  3. Kiaušinius išplakame su vaniliniu cukrumi.
  4. Į kiaušinius įmaišome grietinėlę ir dar plakame pusę minutės.
  5. Beplakant po truputį supilame cukrų.
  6. Įsijojame miltus ir atsargiai išmaišome.
  7. Kepame iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15 minučių. Patikriname mediniu pagaliuku, jei susas - iškepę.
Skanaus!

P.S. Iki šiol keksiukus  kepdavau savo silikoninėse formelėse, bet šį kartą nusprendžiau panaudoti seniausiai nusipirktas popierines formeles keksiukams. Žinojau, kad vienas sluoksnis tikrai tešlos neišlaikys, taigi dėjau dvi, kartais tris formeles. Vis tiek keli išdykeliai pabėgo. Taigi, naudojant popierines formeles reikia dėti ne mažiau tris vienetus formelių, o dar geriau, jei negaila, keturis.

2011 m. lapkričio 17 d., ketvirtadienis

Moliūgo ir grybų troškinys su vištiena



Moliūgo ir pievagrybių troškinį buvau prieš kurį laiką padariusi kaip garnyrą. Ši kombinacija mums labai patiko. Taigi vieno nedidelio moliūgėlio sunaikinimui pasirinkau būtent šį variantą. Kad garnyras pakiltų iki antrojo patiekalo lygmens, jį papildžiau vištiena. Nuostabiai skanu! Kadangi receptas iš mano galvos, tai produktų kiekių nematavau, dėjau viską "iš akies". Čia surašau orientacinius kiekius.

Taigi, mums reikės (~3-4 porcijoms):
250 g vištienos file
poros trejeto riekelių karšto rūkymo šoninės (bevalgydami nusprendėme, kad jos skonio nesijaučia, vadinasi jos ir nereikia)
~400 g moliūgo (svoris nuvalyto, nusėklinto, ir labai orientacinis, nes aš nesvėriau)
~300 g pievagrybių (šį kartą naudojau lietuviško miško grybus, prieš tai apvirtus)
didelio svogūno
2 česnako skiltelių
druskos, pipirų, džiovinto česnako granulių

Paruošimas: 
  1. Vištienos file supjaustome nedideliais gabalėliais.
  2. Dedame į įkaitintą keptuvę su šlakeliu aliejaus, apibarstome druska, pipirais, džiovinto česnako granulėmis ir apkepiname. Kepiname ant vidutinės ar kiek karštesnės ugnies, kad mėsa iškeptų, bet nespėtų išsausėti ir liktų minkšta ir sultinga.
  3. Iškepusią vištieną išpilame iš keptuvės su visais susidariusiais skysčiais į dubenėlį, kol pasiruošime kitus ingredientus.
  4. Pakepiname smulkiai pjaustytą šoninę.
  5. Kai pradeda skirtis riebalai, suberiame smulkintą svogūną ir pakepiname iki skaidrumo.
  6. Česnaką susmulkiname ir beriame į keptuvę. Pakepiname tik tiek, kol pasklis jo aromatas.
  7. Pievagrybius supjaustome plokštelėmis ir beriame į keptuvę.
  8. Moliūgą nuvalome ir supjaustome kubeliais, beriame į keptuvę.
  9. Troškianme viską, kol suminkštės moliųgas.
  10. Baigiant troškintis į keptuvę suberiame kepintą vištieną.
  11. Manau derėtų patiekti su ryžiais, bet kadangi dauguma balsuoja už bulves, tai troškinį pateikiau su jomis.
Skanaus!

2011 m. lapkričio 11 d., penktadienis

Prancūziškas skrebutis pagal Beatą


Prancūziški skrebučiai yra vienas mėgiamiausių pusryčių variantų dar nuo vaikystės. Nieko nuostabaus, juk jie gali atsoti ir desertą. Pamačiau per TV, kaip juos gamina Beata ir pagalvojau, kad seniai save lepinau tokiais pusryčiais. Anksčiau cukrų ir cinamoną barstydavau ant iškepusio skrebučio, o dabar - kepimo eigoje. Labai patiko toks skrebučių variantas - cukrus karamelizuojasi ir sudaro traškią saldžią plutelę. Aš cukraus bėriau "iš akies" ir pagailėdama, tai manieji skrebučiai nebuvo labai saldūs, bet man pats tas. Mano didžiam nustebimui buvau apvalgyta savo mažojo šefuko. Nemaniau, kad jam jie patiks. Bet patiko :)

Taigi, mums reikės:
2 riekelių batono (geriau padžiūvusio)
1 kiaušinio
~50 ml pieno
cukraus
žiupsnelio druskos

Apibarstymui:
~1 VŠcukraus (naudojau rudą cukrų)
~1/2 AŠ cinamono

sviesto ir šlakelio aliejaus kepimui

Paruošimas:
  1. Kiaušinį išplakame su žiupsneliu druskos, trupučiu cukraus. Supilame pieną ir vėl papalakame. Turime gauti vientisą plakinį.
  2. Merkiame batono riekeles į plakinį. Duona turi gerai permirkti, bet neištižti.
  3. Keptuvėje ištirpiname sviestą ir įpilame šlakelį aliejaus (kad sviestas nedegtų).
  4. Dedame išmirkusias riekeles į keptuvę, apkepame ant nedidelės ugnies vieną pusę ir apverčiame.
  5. Ant viršaus apibarstome cukraus ir cinamono mišiniu.
  6. Kai antroji pusė apkepa, verčiame skrebutį, ir barstome cinamono ir cukraus mišiniu. Truputį pakepame, kad cukrus išsilydytų , apverčiame, dar palaukiame, kad ir kitos pusės cukrus išsilydytų ir imame iš keptuvės.
Skanaus!

2011 m. lapkričio 10 d., ketvirtadienis

Granola


Turiu keistą bruožą: kuo lengviau ir greičiau gaunamas rezultatas, tuo sunkiau man prisiruošti. Taip nutiko prieskoniniam sviestui, kuriam ruošiausi turbūt 5 metus ne mažiau. Taip nutiko ir granolai. Suskaičiavau, kad užsisaugojus buvau net 10 granolos receptų. Visur buvo parašyta, kad rezultatas nustebina, kad skonis tobulas, kad pagaminimas juokų darbas, bet vis neprisiruošdavau. Bet po Beatos laidos nusprendžiau, kad kiek galima laukti. Ir tikrai...laukiau per ilgai, nes skonis - tobulas, o pagaminimas - 5 minutės realaus darbo.... 
Vakar užsimaniusi deserto jį pasidariau iš šios granolos, natūralaus jogurto ir banano - nuostabu!

Taigi, mums reikės:
Taisyklė Nr. 1 - sausų produktų ir šlapių santykis 6 ir 1 (š dalys sausų ir 1 šlapių).
Taisyklė Nr. 2 - subalansuotas santykis sausų produktų: 3 dalys avižinių dribsnių, 1 dalis riešutų, 1 dalis sėklų ir 1 dalis pasirinktinai kitų produktų (kokosas, džiovinti vaisiai, šokolado gabalėliai ir pan.)


Sausam mišiniui:
400 g trijų grūdų dribsnių (būčiau ėmusi ir 5 grūdų, bet nebuvo)
55 g migdolų drožlių
20 g linų sėmenų
50 g saulėgrąžų
45 g kokoso drožlių
100 g smulkintų kepintų žemės riešutų

sezamo sėklų (nedėjau)
moliųgų sėklų  (nedėjau)
graikiškų riešutų  (nedėjau)
aguonų  (nedėjau)

sėklų ir riešutų bendras svoris turėtų būti lygus dribsnių svoriui ar vos mažiau

Sirupui:
130 g medaus
65 ml neintensyvaus kvapo aliejaus
mažo žiupsnelio gvazdikėlių
1 AŠ malto cinamono
žiupsnelio druskos

Papildomai:
džiovintų spanguolių
razinų
šokolado
NB! Jei dedame spanguolių ar razinų, sumažiname riešutų kiekį, kitaip , pasak Beatos, granola bus jau per daug turtinga.

Paruošimas:
  1. Riešutus susmulkiname.
  2. Visus, sausam mišiniui, skirtus produktus sumaišome.
  3. Sirupui skirtus produktus pakaitiname, kad medus susimaišytų su aliejumi. Neužviriname. Beriame prieskonius.
  4. Sausus produktus sumaišome su sirupu.
  5. Gautą mišinį beriame į kepimo popieriumi išklotą skardą ir tolygiai paskirstome. Sluoksnis neturėtų būti storas - ne storiau nei pora centimetrų.
  6. Kepamei iki 170-180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 35 minutes, kas 10 min. granolą pamaišant, kad keptų tolygiai. Nuolat stebime, kad nesudegtų. Aš kepiau dvejose skardose iš karto. Nustačiau 150 laipsnių temperatūrą ir įjungiau ventiliatorių (žr. P.P.S.).
  7. Išėmus iš orkaitės ir granolai visai atvėsus įmaišome spanguoles ir/ar razinas bei gi smulkintą šokoladą, jei naudojate.
  8. Paruoštą granolą, laikomą sandariai uždarytą, galima naudoti apie mėnesį.
Skanaus!


Mintys ateičiai:

Aliejų galima būtų keisti sviestu. Ir jei norime ne dribsnių pusryčiams, o sveikuoliškų batonėlių, iškepusią granolą suspaudžiame, suformuojame stačiakampį, prispaudžiame kuo nors sunkiu ir paliekame, kol atvės. O kai atvės, supjaustyti peiliu ar tiesiog sulaužyti.




Šaltinis: Beatos virtuvė

P.S. Kartą kepdama granolą į sirupo mišinį įmaišiau 3-4 šaukštus obuolienės (medaus kiekį truputį pamažinau). Super - nors ir silpnas, tačiau obuolių aromatas tikrai jautėsi.

P.P.S. Kadangi granolą jau kepiau ne kartą ir ne du, turiu keletą pastebėjimų. Riešutai ir sėklos yra linkę iškepti greičiau, nei visa kita spėja iškepti, todėl saugiau kepti 150 laipsnių temperatūroje.