Puslapiai

2019 m. liepos 24 d., trečiadienis

Kalafiorų ryžiai su rytietiška gaidele


Tikriausiai jau nėra nei vieno, kuris nebūtų girdėjęs kelerių metų senumo tikro mados klyksmo - kalafiorų ryžių. Iš tiesų, galimybė ryžius nepastebimai pakeisti į daržoves daug kam yra puiki proga palengvinti ir praturtinti savo mitybą, o organizmas dėl to tik padėkos. 
Ryžių pakaitalui kalafioras tiesiog susmulkinamas ir apkepas keptuvėje su šlakeliu aliejaus. Aš patiekalą šiek tiek paturbinau ir rezultate valgiau labai skanų vegetarišką pagrindinį patiekalą su kinietiškais akcentais. 
Na, o dėl panašumo į ryžius - jei nebūčiau žinojusi ką valgau, būčiau balsą atidavusi už kuskusą, bet ne ryžius. Gal dėl to, kad neturėdama kombaino, kalafiorą tarkavau, tad kruopelės gavosi smulkesnės nei ryžiai. Bet kuriuo atveju, tikrai kartotinas patiekalas. Smalsu būtų atlikti eksperimentą ir su šeimos vyriškiais.



Taigi, mums reikės (1 porcija, kaip pagrindinio patiekalo):
1 nedidelės kalafioro galvos
1 svogūno
2 nedidelių morkų
1/2 paprikos
2 skiltelių česnako
1 saujos žaliųjų žirnelių
ghee sviesto ar aliejaus kepimui

Padažui:
2 VŠ sojų padažo
1 VŠ medaus
šlakelio balzamiko acto (teoriškai reiktų ryžių acto, bet aš jo neturiu)
1/2 AŠ čili dribsnių
1/3 AŠ malto imbiero
1 VŠ sezamo sėklų

1 kiaušinio

Paruošimas:
  1. Jei turite kombainą - viskas paprasta: kalafioro žiedynus nupjauname nuo koto, dedame į kombainą ir smulkiname iki norimo smulkumo. Jei kombaino, kaip aš, neturite, tiesiog sutarkuojate tarka arba mandolina.
  2. Padažui skirtus produktus sumaišome dubenėlyje ir kol kas atidedame.
  3. Keptuvėje įkaitiname ghee sviestą, suberiame smulkintą svogūną ir pakepiname, kol suminkštės.
  4. Apkepus svogūnams, į keptuvę beriame smulkintus česnakus. Jiems pakvipus beriame šiaudeliais ar nedideliais kubeliais smulkintą morką ir papriką bei dar pakepiname apie 3-4 minutes. 
  5. Į keptuvę suberiame kalafioro trupinius ir žirnelius ir nuolat maišant kepiname, kol kalafiorai suminkštės iki norimo lygio. 
  6. Pabaigoje, visą keptuvės turinį sužeriame į vieną pusę ir į atlaisvintą vietą įmušame kiaušinį ir nuolat maišant iškepame. 
  7. Išmaišome visą keptuvės turinį, užpilame padažą, išmaišome, pakaitiname pora minučių ir tiekiame.
Skanaus!

2019 m. liepos 3 d., trečiadienis

Trupininis vyšnių pyragas


Kažkada, seniai seniai, mėgiamiausias mano desertas buvo Maximos vyšnių trupininis pyragas. Praėjo daug laiko, mano šeimynykščiai jokių kepinių ir desertų su uogomis nepripažįsta, tad šis skanėstas nugrimzdo užmarštin. Ir kai po torto "Juodasis miškas" kepimo liko nemažas kiekis atitirpintų vyšnių, nusprendžiau jas panaudoti skaniai, juolab, kad ant šaldytuvo durelių gal du metus kabėjo iš tos pačios Maximos reklaminio žurnalo išsiplėštas trupininio vyšnių pyrago receptas. 
Pyragas gavosi nuostabiai, tiesiog nežmoniškai skanus, pyrago pagrindas truputį minkštesnis, viršus- traškesnis. Saldžiarūgštės vyšnios puikiai atsvėrė tešlos saldumą. Pagaminti irgi visai nesudėtinga. O jei dar turite kombainą - net nėra ką ir be kalbėti - pyragą pagaminsite beveik be pastangų.
Aš dėl vienokių ar kitokių priežasčių šiek tiek nukrypau nuo recepto. Originalūs produktų kiekiai nurodyti skliausteliuose. Eigos pokyčius paminėjau pačiame recepte. 



Taigi, mums reikės (kepiau 26 cm skersmens atsegamoje torto formoje):
Tešlai:
280 g, 2 puodelių (2,5 puodelių) miltų
140g, 3/5 puodelio (3/4 puodelio) cukraus
1 AŠ kepimo miltelių
žiupsnio druskos
200 g (250 g) sviesto
1 kiaušinio

Įdarui:
500 g vyšnių džemo. Aš vietoje džemo naudojau:

480 g atšildytų vyšnių (nesaldintų)
2 1/2 VŠ cukraus
1/2 VŠ kukurūzų krakmolo

Paruošimas:
  1. Ruošiame įdarą, jei naudojame šviežas ar šaldytas vyšnias: vyšnias pilame nedidelį prikaistuvį, beriame cukrų ir kaitiname kol užvirs. 
  2. Stiklinėje, nedideliame kiekyje šalto vandens, ištirpiname krakmolą. 
  3. Plona srovele pilame ištirpintą krakmolą į vyšnias, maišome kol sutirštės ir nukėlus nuo viryklės, paliekame atvėsti.
  4. Ruošiame tešlą: nemažame dubenyje sumaišome persijotus miltus, cukrų, druską, kepimo miltelius.
  5. Šaltą sviestą (aš saviškį traukiau iš šaldymo kameros) įtarkuojame į miltus ir pirštais triname, kol gausime trupinius, panašius į šlapią smėlį.
  6. Trešdalį tešlos suvyniojame į maistinę plėvelę ir dedame į šaldymo kamerą. Aš, įvertinusi, kad mažinau sausų produktų kiekį, atskyriau ir į plėvelę suvyniojau ketvirtadalį gautų trupinių.
  7. Į likusius trupinius įmušame kiaušinį ir užminkome tešlą. 
  8. Kad būtų lengviau kočioti, aš savo tešlą pašaldžiau šaldytuve apie 10 min., bet tai nėra būtina.
  9. Tešlą iškočiojame į apskritimą. Aš rekomenduočiau iškočioti iki 0,5 cm storio. 
  10. Iškočiota tešla išklojame kepimo formą. Originaliame recepte nebuvo nurodytas kepimo formos dydis. Aš saviškį kepiau 26 cm skersmens kepimo formoje ir man dar atliko šiek tiek tešlos. Suformuojame bent 2 cm aukščio kraštelius. 
  11. Kepimo formą su tešla ir likučiu tešlos dedame į šaldytuvą 15 minučių. Aš turėjau vietos šaldiklyje, tad kišau į šaldiklį.
  12. Ant atvėsusio pyrago pagrindo paskirstome atvėsusį vyšnių įdarą, ant viršaus užtarkuojame atidėtą trečdalį/ketvirtadalį tešlos ir pagrindo tešlos likutį.
  13. Būtina turėti omenyje, kad tešloje daugybė sviesto, kuris kepdamas tirps. Tad jei naudojate atsegamą kepimo formą, kuri neturi nubėgimo apsaugos, apgaupkite formą folija.
  14. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 30-45 minutes, kol paviršius taps gražios auksinės spalvos.
  15. Iškepusį pyragą paliekame šiek tiek atvėsti ir sutvirtėti.
Skanaus!




Šaltinis: PC Maxima reklamos leidinys