Puslapiai

2012 m. vasario 29 d., trečiadienis

Blynai su mascarpone's sūriu



Iš tikro, tai šie blynai turėjo būti tiramisu... bet turbūt nėra ko tiramisu daryti per Užgavėnes, pats likimas patvarko taip, kad būtų blynai. Kai jau į išplaktus trynius ketinau dėti mascarpone's sūrį paaiškėjo, kad jis ilgoje kelionėje namo savaitgalį buvo sušalęs ir dabar yra lengvai grūdėtas. Aš optimistiškai dar tikėjausi situaciją ištaisyti kantriai darbuojantis mikseriu, bet niekas nepasikeitė, ir to pasėkoje tiramisu virto blynais. Labai skaniais blynais. Fantastiškais! Labai minkšti ir purūs. Ne tokie, kaip būna tiesiog nuo kepimo miltelių, o švelniai ir lengvai. Sunku nupasakoti, o ir išbandyti geriau vieną kartą, nei 10 kartų išgirsti :) Originaliame recepte tai buvo blynai su ricotta sūriu. Neabejoju, kad lygiai taip pat skanu, tik pigiau ;) Taigi, pabandyti labai rekomenduoju!

Taigi, mums reikės:
2 kiaušinių
2-3 VŠ cukraus
1/4 AŠ druskos
250 g mascarpone's ar ricottos sūrio
140 g (200 ml) miltų
2 AŠ kepimo miltelių (nubrauktų)
120 ml pieno
vanilinio cukraus

Paruošimas:
  1. Viename dubenyje persijojame miltus ir sumaišome su kepimo milteliais.
  2. Kitame dubenyje kiaušinius išplakame su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir druska. Aš kadangi jau buvau atskyrusi trynius, tai taip ir palikau, baltymus iki standžių putų išplakiau atskirai.
  3. Įplakame mascarponę ir pieną.
  4. Į plakinį įmaišome miltus. Nepermaišome.
  5. Atsargiai įmaišome iki standžių putų išplaktus baltymus.
  6. Kepame įkaitintoje keptuvėje. Aš kepiau be riebalų, jų pakako ir nuo mascarponės. Kadangi aš kepiau iš dvigubos normos, kad būtų greičiau, lygiagrečiai kepiau ir elektrinėje čirvinėje keptuvėje - irgi buvo super!
Skanaus!





Šaltinis: Laisvalaikis virtuvėje

2012 m. vasario 28 d., antradienis

Sluoksniuotos mielinės bandelės su obuoliais


Mano tinklaraštį ištiko letargo miegas (hmmz o gal mane?..)... išbandyti receptai kaupiasi, o va įrašų nedaugėja. Bandysiu pralaužti ledus su šiuo itin paprastu ir greitu kepiniu.  Čia net ne receptas, o idėja, kaip išsikepti gražių ir skanių bandelių. Man jos labai labai patiko. 

Taigi, mums reikės:
šaldytos sluoksniuotos mielinės tešlos (aš kepiau iš dviejų lapelių, išėjo 4 tokios bandelės)
pusės didelio obuolio
cukraus ir cinamono pagal skonį

Paruošimas:
  1. Sluoksniuotą tešlą atšildome pagal ant pakelio nurodytas instrukcijas. Maniškei reikėjo 15 minučių.
  2. Obuolį nulupame ir supjaustme kubeliais.  
  3. Sumaišome su cinamonu ir cukrumi.
  4. Tešlos lapelį lengvai pakočiojame ir perpjauname per pusę, kad gautume kvadratą.
  5. Kampus įpjauname trikampėliu, kaip parodyta čia.
  6. Per vidurį dedame paruoštus obuoliųs.
  7. Kraštus suimame ir  suspaudžiame per vidurį.
  8. Pagal tešlos paruošimo instrukciją bandeles paliekame pakilti. Aš savas kildinau 45 min.
  9. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15 min.
  10. Prieš patiekiant galima apibarstyti cukraus pudra.


Skanaus!



Šaltinis: Skanus gyvenimas

2012 m. vasario 20 d., pirmadienis

Ar žinote, kad...


...jei į ruošiamą bemielę tešlą įbersite druskos (5 g druskos 500 g miltų), ji pabrėš gaminio saldumą.

...jei norite išvirti aromatingą ir skaidrų sultinį - morkas, petražoles ir salierus nemeskite iš karto į vandenį, o pirma daržoves perpjaukite pusiau ir iš vienos pusės apkepkite be aliejaus.

...sultinys bus gražus, beveik gintarinės spalvos, jei į jį įdėsite svogūno galvutę su lukštais.

...iškepta mėsa bus švelnesnė, jei valandą laiko prieš kepimą ją ištepsite garstyčiomis.

...kad plakant grietinėlę iš jos nesigautų sviestas, ji turi būti labai gerai atšaldyta, o duobuo, kuriame plakame, įstatytas į kitą dubenį su šaltu vandeniu ir ledukais.

...užmaišytą lietinių blynų tešlą reikia palikti valandą pailsėti, tam, kad susidarytų gliutenas, dėl ko tešla bus stabilesnė ir vientisesnė. Kad nereikėtų tiek ilgai laukti, į tešlą galima pilti šiltą pieną, tuomet gliuteno išsiskyrimo procesas įvyks greičiau. Iškepti blynai bus minkštesni. Šaltinis.




2012 m. vasario 17 d., penktadienis

Pilno grūdo duona (kepta duonkepėje)


Nuo tada, kai atradau šią baltą duoną kepamą duonkepėje, tik ją ir kepu kelis kartus per savaitę. Bet štai, vėl prabudo manyje eksperimentatorė, taigi nusprendžiau išbandyti naują receptą, o gal atrasim naują favoritę. Favoritė nesikeičia, bet atradimas tikrai puikus. Gaila, kad tik man. Nes dar iš pat ryto atėjo mano brangusis ir sako: "Nekepk šitos duonos daugiau, gerai?"... Na galvoju, paragausiu ir aš. Valgau pirmąją riekelę - skanu, antrąją - labai labai skanu! Taigi, va jums ir skirtingi skoniai. Maniškiui nepatiko prieskonis, primenantis ruginius miltus, mat jis nemėgsta ruginės duonos. Man ji tikrai, puiki - tinkanti ir sumuštiniams, ir užsitepti slyvų džemo prie arbatos.
Tiesa, šiai duonelei nepasisekė, nes duonkepėje išbuvo gerokai po iškepimo, o kadangi mano duonkepė  palaiko kepinį šiltą, tai ji po truputį džiūvo joje. O kai išėmiau (viduryje nakties), palikau ją vėsti iki ryto, taigi dar šiek tiek padžiūvo. Šito pasekmes pajutau gal antrą-trečią dieną - duona pasidarė sausoka. Bet pirmą dieną ji buvo nuostabi. Taigi, tinkamai apskaičiavus duonos kepimo pabaigos ir ėjimo miegoti laiką, ji turėtų būti tikrai puiki kelias dienas.

Taigi, mums reikės (500 g kepaliukui):
185 ml šilto vandens
1 1/3 VŠ aliejaus
2/3 AŠ druskos
1 1/3 VŠ medaus ARBA cukraus
300 g pilno grūdo kvietinių miltų
2/3 AŠ sausų mielių

Galimi priedai:
Razinų duona:
40 ml (1/6 puodelio) sviesto
80 ml (1/3 puodelio) razinų
3 AŠ cinamono

Kaimiška duona:
15 g moliūgo sėklų
15 g saulėgražų sėklų
15 g sezamo sėklų

Paruošimas:
  1. Pagal duonkepės reikalavimus sudedame produktus į duonkepės kibirėlį.
  2. Kepame nustatę atitinkamą svorį, norimą apskrudimo laipsnį Pilno grūdo duonos programa.
Skanaus!

P.S. Duona šį kartą sukrito. Priežastis, kodėl taip galėjo nutikti jau esu rašiusi čia.

Šaltinis: Duonkepės receptų knygelė

2012 m. vasario 15 d., trečiadienis

Karamelinis šokoladinis kavos tortas


Dar vienas tortas iš Beatos knygos. Kai gaminau šį tortą, mano namai kvepėjo kava. Kepiau aš šį tortą mamos gimtadieniui, taigi įdėjau daug daug meilės į jį. Labai ir labai skanus! Kadangi esu prisiekusi romo aromato gerbėja, tai vietoje brendžio pyliau romą. Tortas labai aromatingas, turtingas skoniu, galima sakyti prašmatnus. Tikrai nepriskiriamas prie gaivių tortų :) Bet nuodėmingam pasilepinimui - pats tas! Labai bijojau, kad visas skonis, kuris jausis tai saldumas, bet taip nenutiko, viename kąsnyje susipynė daugybė skonių - kava, karamelė ir tas dieviškas romo aromatas. Tortas sunkus, drėgnas ir sotus.
Kadangi Beata nepaminėjo, kokio dydžio jos tortas, aš dariau prielaidą, kad 26 cm skersmens ir produktų kiekius perskaičiavau 22 cm tortinei. Pagal jos ir mano tortų vaizdus spėju, kad jos tortinės skersmuo 26 cm, nes jos blynai gavosi plonesni, nei manieji, taigi kitą kartą perskaičiuočiau kiekius dar kartą. Ne dėl to, kad buvo kažkas negerai, o tiesiog, kad man idėjiškai  taip patiktų labiau :) 




Taigi, mums reikės 24-26 cm skersmens atsegamai torto formai (skliaustuose pateikti kiekiai 22 cm skersmens atsegamai torto formai):

Biskvitui:
250 g (180 g) kambario temperatūros sviesto 
440 g (315 g) cukraus
4 didelių (3 vidutinių) kambario temperatūros kiaušinių
400 g (285 g) miltų
80 g (55 g) kakavos
2,5 AŠ (1,8 AŠ) kepimo miltelių
0,5 AŠ (0,35 AŠ) druskos
4 VŠ (2,85 VŠ) tirpios kavos (ištirpintos 3 VŠ (2 VŠ) karšto vandens)
350 ml (250 ml) pieno
Vanilės ekstrakto arba cukraus


Kremui:
500 g (360 g) mascarpone sūrio
400 ml (285 g) Rududu
2 VŠ (1,5 VŠ) kavos likerio, brendžio ar romo
Man šito kremo kiekio pakako tik pertepti biskvitams ir aptepti viršų. Šonams aptepti, nebūtų užtekę, Gerai, kad ir neplanavau.



Sirupui:

300 ml (200 ml) paruoštos stiprios kavos
150 g (100 g) cukraus
50-100 ml (35-70 ml, aš pyliau gal 20 ml) brendžio ar romo
Jei tortą valgys vaikai, tai alkoholio kiekius galima sumažinti, arba vietoje šio sirupo naudoti pvz. apelsinų sultis.

Papuošti:
Juodojo šokolado


Paruošimas:
Biskvito kepimas:
Svarbu! Torto biskvitui pateikti produktų kiekiai yra skirti dviejų biskvitų kepimui, kuriuos vėliau perpjausime per pusę. Jei neturite, kaip aš, dviejų vienodų torto formų, produktų kiekius dalinkite per pusę ir biskvitą kepkite per du kartus - vienam iškepus, užsimaišome tešlą antram ir kepame.

  1. Dubenyje sumaišome miltus, kakavą, kepimo miltelius ir druską. Persijojame tiek kartų, kiek netingime. aš tai padariau gal 4 kartus, nes kuo daugiau kartų persijosime, tuo daugiau oro pateks į miltus ir jie bus puresni, o tai reiškia, kad puresnis bus ir buskvitas. Bent du kartus persijoti būtina. 
  2. Sviestą, kartu su cukrumi, mikseriu išplakame iki baltumo. 
  3. Po vieną mušame kiaušinius ir plakame, kol jų neliks nei pėdsako, tada mušame kitą kiaušinį. Visą masę plakame ne mažiau 5 minučių, kad į ją patektų kuo daugiau oro. 
  4. Ištirpintą kavą supilame į pieną, įdedame vanilę ir išmaišome. 
  5. Po truputį, iš lėto į kiaušinių ir sviesto plakinį supilame pusę miltų ir šaukštu (ne mikseriu) išmaišome. Nepersistengiame, kad neišeitų mūsų taip kruopščiai užtaupytas oras. 
  6. Į tešlą maišant supilame pieno ir kavos mišinį. 
  7. Po truputį supilame likusius miltus ir ramiai išmaišome. 
  8. Atsegamos torto formos dugną išklojame kepimo popieriumi, o šonus patepame sviestu. Supilame paruoštą tešlą. Jei naudosite silikoninę formą, vis tiek būtinai ištepkite ją sviestu!
  9. Kepame iki 160-170 laipnsių įkaitintoje orkaitėje 40-50 min. 
  10. Iškepusius biskvitus paliekame atvėsti. 
Sirupo paruošimas:
  1. Paruošiame stiprią kavą. Aš plikiau normalią maltą kavą ir ją nukošiau, bet galima paruošti kavą ir su tirpiomis kavos granulėmis. Tiesiog, skani, gera kava yra privalumas. :)
  2. Pilame kavą į nedidelį puodą, supilame cukrų ir dedame ant ugnies. 
  3. Užviriname ir kaitiname ant labai nedidelės ugnies apie 15-20 minučių, karts nuo karto pamaišant, kol skysčio sumažės per pusę.
  4. Įpilame brendį/romą/kavos likerį ir nuimame nuo ugnies.
Kremo paruošimas:
  1. Mascarpone ir Rududu dedame į didelį dubenį, supilame brendį/romą/kavos likerį ir mikserio ar šaukšto pagalba išsukame iki vientisos masės.
Torto surinkimas:
  1. Atvėsusius biskvitus, kiekvieną,  perpjauname į du vienodo storio lakštus.
  2. Dedamą pirmą biskvitą ant lėkštės, ar padėklo, ant kurio kosntruosime tortą ir sulaistome sirupu. Aš tai dariau konditeriniu teptuku, galima sulaistyti, tik nepersistengiant tiesiog šaukšteliu.
  3. Dedame 2-3 kupinus šaukštus kremo ir tolygiai paskirstome.
  4. Dedame kitą biskvitą ir kartojame procedūrą su sirupu ir kremu.
  5. Jei lieka kremo, aptepame juo torto šonus. Man neliko, bet torto išvaizda nuo to nenukentėjo.
  6. Papuošimą nusižiūrėjau nuo Beatos - bulvių skustuku patarkavau šokolado ir apibarsčiau juo torto viršų.
  7. Geriausia, jei tortas galėtų pastovėti šaldytuve per naktį. Manasis buvo suteptas ryte, o valgomas vakare. Buvo skanus ir pakankamai drėgnas, bet kitą dieną, gabalėlis, kurį apdairiai iš anksto  (ir gerai, nes neliko nei trupinėlio) nusidžioviau fotosesijai, buvo dar skanesnis.
Skanaus!



Šaltinis: Metai Beatos virtuvėje

Papildyta (2014 03 07): Kepiau aš šį tortą dar kartą savo gimtadieniui. Nors pirmasis kartas tikrai buvo sėkmingas, o paruošimas nesudėtingas (tik kad ilgas, nes neturiu dviejų vienodų kepimo formų), vakar braukiau ašarą... Kepiau iš nurodytų originalių produktų kiekių 26 cm skersmens formoje. Biskvitai gavosi gan ploni (man tai problema - mat aš nemoku gražiai pjaustyti biskvito). Kepiau silikoninėje formoje ir o stebukle - biskvitas prie jos prikibo ir išimant dalis liko prilipusi prie dugno... Prieš kepant antrą biskvitą formą patepiau sviestu - buvo viskas gerai. Kremo šį kartą man pasirodė per mažai net ir pertepimui (ir ir gavosi jis baisiai tirštas - matyt tai labai priklauso nuo mascarpone's), tad kitą kartą kremo kiekį didinčiau mažiausiai pusantro karto. O bet tačiau!... skonis atpirko visus vargus!

2012 m. vasario 14 d., antradienis

Orkaitėje kepta žuvis su daržovėmis


Labai skanus, neįmantrus, greitai pagaminamas, bet nelabai fotogeniškas patiekalas :) Kaip visada fotografavau kitą dieną tai kas liko, taigi foto ne kokia, na bet čia juk receptų knygelė, o šiuo receptu pasidalinti verta. 
Originaliame recepte viskas buvo dar paprasčiau - viską sudėti į kepimo indą ir kepti, bet aš suabejojau, plius norėjau, kad būtų skaniau (pagal savo supratimą), todėl morkas ir svogūnus patroškinau. Labai skanu. Kitą kartą kartų su morkomis ir svogūnais pakepinsiu dosniai česnako, kad būtų pikantiškesnis skonis.

Taigi, mums reikės:
2 skorpionžuvės ar kitos mėgiamos (mano asmenine nuomone - baltos) žuvies file gbalėlių
2 vidutinių morkų
2 nemažų svogūnų
2 labai didelių bulvių
1 didelio kiaušinio
~150-200 ml grietinėlės
druskos, pipirų, mėgiamų žuvies prieskonių
citrinos sulčių
2 didelių česnako skiltelių


Paruošimas:
  1. Žuvį supjaustome norimo dydžio gabalėliais ir pagardiname mėgstamais prieskoniais, sulaistome citrinos sultimis ir paliekame bent 15-ai minučių. Pasak mano mamos, pakanka laikyti  kol ištirpsta druska.
  2. Svogūnus supjaustome pusžiedžiais ir pakepiname įkaitintame aliejuje kol pasidarys skaidrūs ir suminkštės.
  3. Morkas sutarkuojame burokine tarka ir beriame pas svogūnus. Kepiname kol suminkštės.
  4. Česnako skilteles susmulkiname ir įmaišome pas morkas su svogūnais. Kai tik česnakas pradės kvepėti, keptuvę nukeliame nuo ugnies.
  5. Bulves supjaustome kiek įmanoma plonais griežinėliais. (žr. papildymą apačioje)
  6. Ant kepimo indo dugno tolygiai paskirstome morkas su svogūnais.
  7. Ant viršaus išdėliojame žuvį.
  8. Galiausiai gražiai išklojame visą paviršių bulvių griežinėliais.
  9. Kiaušinį išplakame, supilame grietinėlę, pagardiname druska, pipirais ir užpilame ant viršaus.
  10. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Originale buvo parašyta, kad užtenka 20-30 min., bet po tiek laiko mano bulvės buvo kietos. Galbūt tiek pakanka bulves supjausčius mandolina. Aš kepiau apie 40 min. ir pradėjusi įtarti, kad bulvės gali išsausėti uždengiau jas folija. Kitą kartą uždengsiu iš karto ir atidengsiu į pabaigą kepimo.
Skanaus!


Šaltinis: Tango su samčiais

Papildyta (2014 02 02): Šį kartą kepdama bulvių griežinėlius subėriau į pasūdytą verdantį vandenį ir apviriau. Truputį persistengiau - bulvės beveik išvirė (laiko nesekiau, manau užtektų 2-4 min.), tad buvo gana trapios, kai reikėjo jomis padengti apkepo paviršių. Grietinėlės turėjau nedaug, tad atskiedžiau pienu. Ant viršaus pabarsčiau smulkiai tarkuotu Džiugo sūriu - super! Apkepui iškepti pakako 25 minučių. Tikrai - lengvai paruošiamas, neįmantrus, bet tikrai labai labai skanus patiekalas! Mano mandagusis be penkių minučių keturmetis užsispyręs kartojo, kad labai skanu. 

2012 m. vasario 13 d., pirmadienis

Beatos bananų duona

 Nepameluosiu - kai valgiau šiltą su ledais, su kiekvienu kąsniu galvojau, kad tai dievų maistas! Turiu prisipažinti, kad dar niekada jokio namie iškepto pyrago dar šilto nevalgiau su ledais. Man visada atrodydavo, kad tai snobų išmislas, kam tie ledai?! (taip, taip - žinau, ką pagalvojote - kaimas, runkelis, kaplys - dalis tiesos yra :D). Ir šį kartą nusprendžiau pabandyti tokią kombinaciją - fantastika!!! Jei vertinti šią bananų duoną be ledų - ji vis tiek išlieka skani (bet aš ją valgiau 99,9% atvejų tik šiltą (pasišildydavau mikrobangėje) su ledais). Kadangi bananų dalis kepinyje yra labai didelė, tai duona gaunasi labai drėgna, net gi sakyčiau šlapia, labai bananinė ir labai skani. Man patiko. Pagaminama be galo greitai ir paprastai, be jokių blenderių ar mikserių - pakanka šakutės. Svarbiausia, kad bananai būtų gerai prinokę, o dar geriau - pernokę - pasipuošę juodais taškeliais.

Taigi, mums reikės:
125 g sviesto
150 g cukraus
2 kiaušinių
200 g miltų
4-5 vidutinių pernokusių bananų
1 AŠ kepimo miltelių
1 AŠ cinamono
1/2 AŠ gvazdikėlių
žiupsnelio druskos

Paruošimas:
  1. Sviestą ištirpiname ir paliekame pravėsti.
  2. Bananus sutriname šakute.
  3. Kiaušinius su šakute išplakame su cukrumi bei druska.
  4. Išplaktus kiaušinius ir sutrintus bananus pilame į atvėsusį sviestą ir viską gerai išmaišome.
  5. Miltus persijojame, sumaišome su kepimo milteliais ir prieskoniais.
  6. Beriame miltus į mūsų plakinį/maišinį ir išmaišome.
  7. Kepimo formą, jei ji ne silikoninė, patepame sviestu, supilame tešlą.
  8. Kepame iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 35-45 minutes. Aš besistengdama neperkepti, panašu, kad iškepiau nepakankamai, nes vienoje vietoje man viskas buvo jau  itin šlapia. Bet ledai ant viršaus viską paslėpė :D.
  9. Skaniausia patiekti šiltą su ledų kamuolėliu.


Skanaus!


Šaltinis: Beatos virtuvė

2012 m. vasario 12 d., sekmadienis

Varškės keksiukai

Šiuos keksiukus mačiau ne viename tinklaraštyje ir visuose jie buvo išgirti, kaip patys pačiausi. Varškės pakeliui besimaišant šaldytuve, nusprendžiau iškepti juos ir aš. Pastaruoju metu mane apėmė kažkokia keksiukomanija, nes tai jau antri keksiukai per šią savaitę. Kepdama saldumynus jau pradedu galvoti ir apie tai, kad juos galėtų valgyti ir mano špokutis, ir tai būtų ne tik saldumynas, bet ir maistas, kiek įmanoma sveikesnis. Špokutis įvertino labai teigiamai, nors buvo po pusryčių, bet kišo keksiuką į burną, lyg savaitę nevalgęs. Šeimos galva įvertino, kaip labai skanius, o jei nebūtų spanguolių (varge vargeli), kaip labai labai skanius. Man jie taip pat labai labai patiko - purūs, minkštučiai, drėgni, man visai nesijaučia, kad su varške. Ką tik iškepus išorė buvo skaniai traški, vidus  minkštas. Bet kai pabuvo sandariai - traškumo nebeliko, liko minkštučiai keksiukai. Man spanguolės juose labai tinka - suteikia malonią labai lengvą rūgštelę. Bet kaip žinia, turiu aš jau kuris laikas savo favoritus keksiukus. Ir dabar nepasakysiu kurie skanesni... Šitų tekstūra tankesnė ir sunkesnė, anie - daug lengvesni. Ai, abu labai skanūs, labai verti kepti. Kepsiu ir šituos ne kartą (ir vis tiek su spanguolėm, ot!).

Taigi, mums reikės (~16-ai keksiukų):
150 g sviesto
3 didelių kiaušinių
200 g cukraus
200 g varškės
200 g miltų (naudojau 405D tipo)
1 AŠ kepimo miltelių
žiupsnio druskos
saujos džiovintų spanguolių

Paruošimas:
  1. Sviestą ištirpiname ir atvėsiname.
  2. Kiaušinius gerai iki putų išplakame su cukrumi ir žiupsneliu druskos.
  3. Varškę pertriname per sietelį arba sutriname su blenderiu iki vientisos masės, kad neliktų gumulėlių.
  4. Varškę sukrečiame pas kiaušinius, supilame tirpintą sviestą ir gerai išmaišome.
  5. Kepimo miltelius sumaišome su miltais ir persijojame.
  6. Suberiame miltus į tešlą ir išmaišome, bet nepersistengiame - keksiukai to nemėgsta.
  7. Suberiame spanguoles ir lengvai permaišome.
  8. Paskirstome tešlą keksiukų formelėse. Kelis keksiukus kepiau tik popierinėse formelėse (4-iuose sluoksniuose), bet vis tiek nelabai atlaikė ir pabėgo. 
  9. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 min., kol ištrauktas medinis pagaliukas bus sausas, o keksiukai gražiai pageltonuos.
Skanaus!



Šaltinis: Villa Alps

2012 m. vasario 9 d., ketvirtadienis

Moliūginiai keksiukai



Šie keksiukai man nedavė ramybės nuo to laiko, kai tik juos pamačiau, nes bent jau išvaizda labai priminė šiuos keksiukus su rikota, kurie buvo nerealūs. Keksiukai tikrai labai skanūs! Ir nepanašūs į paprastus keksiukus savo tekstūra - daug drėgnesni ir sunkesni. Niekas nesuprato, kad jie su moliūgu. Buvo įvertinimų, kad tai daugiau varškės spurga, nei keksiukas. Teisa, buvo vienas dalykas, kuris man nepatiko, bet įtariu, kad receptas niekuo dėtas: man kiek jautėsi aliejaus skonis, ir, įtariu, kad čia mane pavedė svarstyklės, nes jau kai jį pyliau (matavau pagal svorį, nematavau puodeliu) iš akies atrodė, kad aliejaus gerokai per daug. Taigi, kitą kartą (o jis tikrai bus) matuosiu puodeliais ir bandysiu persverti, gal tikrai mano svarstyklės jau atitarnavo... Ir/arba aliejų pakeisiu sviestu, jo skonis man nemaišys :D

Taigi, mums reikės (~16 keksiukų):
1 1/2 puodelio (210 g) miltų
3/4 puodelio (150 g) cukraus
2 AŠ kepimo miltelių
žiupsnio druskos
1 puodelio (300 g) moliūgų tyrės
2 didelių kiaušinių
1/2 puodelio (145 g) aliejaus
125 g natūralaus jogurto

Paruošimas:
  1. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir persijojame.
  2. Viename dubenyje sumaišome visus sausus ingredientus: miltus, cukrų, druską.
  3. Kitame dubenyje sumaišome visus "šlapius" ingredientus: lengvai išplaktus kiaušinius, moliūgų tyrę, aliejų ir jogurtą.
  4. Sumaišome sausus ir "šlapius" ingredientus viename dubenyje. Nepermaišome, nes keksiukai to nemėgsta.
  5. Paskirstome tešlą keksiukų formelėse.
  6. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20-25 minutes, kol keksiukai gražiai parus, o ištrauktas medinis pagaliukas bus sausas.
Skanaus!



Šaltinis: Saulėta virtuvė

2012 m. vasario 8 d., trečiadienis

Ar žinote, kad...


...kepenėlės bus žymiai skanesnės, jei prieš kepdami jas minutę laiko pamirkysite verdančiame vandenyje, tada perplausite šaltu vandeniu ir apdžiovinsite.


...mėsą ištroškinsite žymiai geriau, jei ją užpilsite pomidorų padažu, granatų sultimis ar citrinos rūgštimi.


...daržoves reikia valyti plonu sluoksniu, nes jų žievėje yra gausu vertingų maistinių medžiagų.


...jei mėsą norite išlaikyti ilgiau, jos neplaukite, nes plauta mėsa greičiau genda.

2012 m. vasario 6 d., pirmadienis

Moliūgų blyneliai


Labai skanūs blynai! Purūs, minkšti ir kvapnūs. Ir, be abejo, sveiki, juk su moliūgu. Labai patiko ir mažąjam. Nors blynams su moliūgu "iškelti" reikia daugiau kepimo miltelių, nei įprastiems,kitą kartą jų dėčiau mažiau.

Taigi, mums reikės:
1 kiaušinio
3 VŠ cukraus
žiupsnelio druskos
125 g (1/2 puodelio) natūralaus jogurto
250 g tarkuoto moliūgo arba moliūgų tyrės
2 AŠ (nubrauktų) kepimo miltelių
1/2 AŠ cinamono
1/4 AŠ muskato
140 g miltų
1/2 puodelio pieno
4 VŠ aliejaus

Paruošimas:
  1. Kiaušinį gerai išplakame su cukrumi ir druska.
  2. Sudedame moliūgų tyrę ir jogurt ir vėl gerai išplakame.
  3. Beriame kepimo miltelius, prieskonius ir militus, išplakame, kad neliktų gumulėlių.
  4. Supilame pieną, išmaišome.
  5. Galiausiai supilame aliejų ir vėl gerai išplakame.
  6. Blynus kepame ant vidutinės ugnies įkaitintoje keptuvėje, lengvai pateptoje aliejumi (aš tai darau su aliejumi sudrėkintu popieriniu rankšluosčiu). Verčiame kai paviršiuje pasirodo oro burbuliukai.
Skanaus!


Šaltinis: Receptų medis

2012 m. vasario 3 d., penktadienis

Vištienos juostelės


Neseniai viename komentare parašiau, kad kiek bandžiau receptų iš Beatos knygų, ne visi rezultatai vertė sakyto och ir ach. Bet va šitas - ir och, ir ach nusipelnė. Idėjiškai labai elementarus patiekalas, jeigu galima taip sakyti, bet labai vykęs. Ką tik iškeptus aš juos pateikiau pietums su bulvių koše ir morkų salotomis. Vakare juos panaudojome a la Cezario salotoms. KAIP skaniai pavalgėme abu kartus, nemoku apsakyti. Juos galima valgyti ir šiltus ir šaltus, pagaminus padažą pateikti kaip užkandį. Didelis pliusas - nereikalauja daug darbo. O rezultate mes gauname minkštą sultingą mėsytę, traškiame ir labai skaniame apvalkale. Rekomenduoju!

Taigi, mums reikės:
vištos krūtinėlės abiejų pusių
1 stiklinės kefyro/pieno/natūralaus jogurto
mėgstamų prieskonių (aš naudojau česnako granules, Pravanso žolelių mišinį, paprikos miltelius ir pipirus)
2-3 VŠ miltų
3-4 VŠ maltų džiūvėsėlių
1-2 VŠ smulkiai tarkuoto Džiugo sūrio
1 kiaušinio
alyvuogių aliejaus (nebūtinai)

Paruošimas:
  1. Supjaustome vištos krūtinėlę 2-3 cm storio juostelėmis.
  2. Kad vištiena būtų minkštesnė ir sultingesnė užpilame ją kefyru, pienu arba jogurtu. Beata siūlo palaikyti pora valandų ir tada, išėmus, skaninti prieskoniais. Aš padariau kitaip: Į dubenį sudėjau vištieną, užpyliau natūraliu jogurtu ir subėriau visus prieskonius, išmaišiau. Palikau šaldytuve per naktį.
  3. Pasiruošiame vienoje lėkštėje miltus, kitoje džiūvėsėlius, sumaišytus su tarkuotu Džiugu, dubenėlyje išplakame kiaušinį.
  4. Imame gabalėlį mėsytės, voliojame miltuose, merkiame į kiaušinį ir tada gerai išvoliojame džiūvėsėliuose. Beata siūlo pirma merkti į kiaušinį, tada į  miltus, po to į džiūvėsėlius, bet man tai kažkaip ne taip atrodo visas šitas reikalas, taigi dariau pagal save.
  5. Kepimo skardą išklojame folija arba kepimo popieriumi, dedame apvoliotus mėsos gabalėlius ir pašlakstome aliejumi. Aš labai skubėjau ir pamiršau šitą punktą, bet nuo to rezultatas nenukentėjo.
  6. Kepame iki 200-210 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 minučių.


Skanaus!


Šaltinis: Knyga "Beatos virtuvė"

Skrebučiai/Krutonai (į salotas ar sriubą)


Atmenu, kažkada, kai reikėjo į sriubą skrebučių, ieškojau internete, kaip juos pagaminti. Dabar dariau be "špargalkės". Nors...anokių čia instrukcijų reikia tokiam dalykui... Kaip ten bebūtų, gal kam pravers. Skrebučiai tikras skanumėlis - į sriubą, į salotas ar, tiesiog, triaukšti ir vienus pačius, vietoje traškučių. Didžiam mano nustebimui (visgi su česnaku skrebučiai), mano vaikėzas juos triauškino pilna burna.

Taigi, mums reikės:
baltos duonos
alyvuogių aliejaus
česnako skiltelės
prieskoninių žolelių (aš naudojau Provanso žolelių mišinį)
druskos (nebūtina)

Paruošimas:
  1. Duoną supjaustome riekelėmis, o tada nedideliais kubeliais.
  2. Nedideliame dubenėlyje sumaišome aliejų, išspaustą česnako skiltelę, druską ir prieskonius.
  3. Kepimo skardą išklojame kepimo popieriumi, beriame duonos kubelius, pašlakstome ant viršaus aliejaus ir prieskonių mišinį ir išmaišome, kad daugmaž visi kubeliai gautų to gėrio.
  4. Kepame iki 160 ar 180 (didelio skirutmo nėra) laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 min., kepimo metu vis pamaišant mentele, kad skrustų vienodai.
  5. Laikant sandariai uždarytus, skrebučiai turėtų išlikti traškūs net pora mėnesių, bet tiek neužsilaiko, tai negaliu patvirtinti iš praktikos.

Skanaus!

Kalakutienos ir šparaginių pupelių troškinys



Greitai ir paprastai paruošiamas labai skanus patiekalas. Nieko įmantraus, bet juk kartais taip norisi paprasto skonio.

Taigi, mums reikės:
1 didelio svogūno
600 g kalakutienos (tinka ir vištiena)
1 didelės česnako skiltelės
375 g šaldytų šparaginių pupelių
3 nedidelių morkų
4 VŠ grietinės arba grietinėlės
2 VŠ pomidorų padažo
druskos, pipirų
čiobrelių, rozmarino

Paruošimas:
  1. Šparagines pupeles susmulkiname (manosios jau buvo susmulkintos) ir apverdame apie 10 min. pasūdytame vandenyje. Nupilame vandenį.
  2. Svogūną supjaustome ir pkepiname aliejuje, kol pasidarys skaidrus. Suberiame smulkintą česnaką ir trumpai pakepiname, kol paskleis savo aromatą. Beriame čiobrelius, rozmariną.
  3. Suberiame kubeliais supjaustytą kalakutieną ir apkepiname, bet neiškepame iki galo.
  4. Beriame plonai supjaustytas morkas. Troškiname uždengus dangčiu, kol morkos suminkštės, o kalakutiena iškeps.
  5. Supilame nuvarvintas šparagines pupeles, dedame grietinę, pomidorų padažą, pagardiname druska, pipirais.
  6. Viską išmaišome ir patroškiname truputį, kad visi skoniai susimaišytų.
Skanaus!

2012 m. vasario 1 d., trečiadienis

Medaus tortas pagal Beatą


Kalėdų senelis man atnešė antrąją Beatos knygą (valio!). Taigi, labai atsakingai progai pasirinkau iš jos medaus torto receptą. Iki šiol kepiau labai labai skanų medaus tortą, bet užsimaniau išbandyti ką nors naujo. Ožka. Eksperimentuoti reikia tada, kai progos nėra tokios atsakingos. Kai nori sublizgėti, reikia rinktis tai, už ką gali galvą guldyti. Kaip jau tikriausiai supratote, nebuvau aš labai patenkinta rezultatu.... Daug kas sakė, kad skanus tortas. Mano puseserė, ne vienerius metus dirbusi konditerijoje, irgi pagyrė (o ji tai nemeluotų tikrai, patikėkit manimi, ne tas charakteris). Bet man, manasis medaus tortas daug kartų skanesnis, taigi aš likau nusivylusi. Nes gi, reikėjo sublizgėti, o aš sublizgėjusi nesijaučiu.... 

Taigi, mums reikės (15-20 žmonių):
Torto blynams:
220 g sviesto
250 g medaus
100 g rudojo cukraus
100 g baltojo cukraus
2 kiaušinių
2 VŠ grietinės
800 g miltų (405D)*
2 AŠ kepimo miltelių

Sulaistymui:
1 puodelio stiprios juodosios arbatos

Kremui:
1-2 citrinų
1 l grietinės (ne mažesnio nei 30 proc. riebumo)
150 g cukraus

Rožėms:
50 g juodojo šokolado
1/2 VŠ medaus
Aš dariau iš dvigubai didesnio kiekio, bet man nemažai masės liko, nesu tikra ar pusė, bet tikrai nemažai.

Skaičiams:
kelios skiltelės juodojo šokolado

Viską (išskyrus papuošimus) dariau iš pusantro išvardintų produktų kiekio (man reikėjo 2 tortų dviems progoms). Gavosi 9 dideli (25,5 cm skersmens) lakštai ir 8 (17 cm skermens) - mažiukai. Ir dar vienas didelis lakštas trupiniams.



Paruošimas:
Torto blynai:
  1. Į puodą pilame šiek tiek vandens ir užkaičiame. Ant puodo dedame karščiui atsparų dubenį taip, kad jo dugnas nesiliestų su vandeniu.
  2. Į dubenį sudedame gabaliukais supjaustytą sviestą ir medų. 
  3. Kaitiname kol viskas ištirpsta, išjungiame ugnį ir tada supilame cukrų. Išmaišome, nukeliame dubenį nuo puodo ir paliekame, kol pasiruošime kitus ingredientus.
  4. Kiaušinius išmaišome su grietine.
  5. Miltus persijojame ir sumaišome su kepimo milteliais bei cinamonu.
  6. Į pravėsusį sviesto, medaus ir cukraus mišinį nuolat maišant supilame kiaušinius su grietine. Gerai išmaišome.
  7. Pilame miltus. Kol masė šilta ir sviestas nesutvirtėjęs, tešla atrodo skystoka, bet nuolat maišant, o vėliau ir minakt, ji pradės šokinėti nuo indo sienelių, miltų daugiau tikrai nereikia.
  8. Tešlą padalijame į dvi dalis, suvyniojame į maistinę plėvelę ir dedame į šaldytuvą bent porai valandų. Šaldytuve tešla gali likti ir per naktį, bet prieš kočiojant ją reikėtų išimti prieš pusvalandį, kad suminkštėtų.
  9. Vieną tešlos gabalą padalijame į 5 lygias dalis ir iškočiojame plonus blynus. Aš kočioju kiek sveikatos turiu iki ploniausio įmanomo storio. Kočioju iš karto ant kepimo popieriaus, nekyla problemų dėl blyno perkėlimo. Kočėlą ir popierių pabarstau miltais.
  10. Ant iškočioto blyno dedame atitinkamo/reikalingo dydžio apvalų daiktą, pvz. lėkštę ir peiliu apipjauname.  Tai kas nupjauta iškepame kartu, bus trupiniams papuošimui.
  11. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 8-10 minučių.
  12. Iškeptus blynus galima dėti ir vieną ant kito, nors aš bent jau, kol kepa vienas, kitą vėsinu ant grotelių.

Torto kremas:
  1. Vieną ar dvi citrinas, priklausomai nuo dydžio gerai nuplauname (gerai būtų pamirkyti sodos tirpale, taip pasišalins visas brudas) ir smulkia tarka nutarkuojame geltonąjį žievelės sluoksnį, neliečiant balto, kuris kartus.
  2. Mikseriu išplakame grietinę ir sudedame cukrų su citrinos žievele bei vienos citrinos sultimis. Gerai išplakame.
  3. Paragaujame ar nieko netrūksta.
  4. Pirmąjam tortui tokį kremą aš ir tepiau. Bet man jis pasirodė skystokas (kadangi kremą dariau nakčia, tai mikserio jungti negalėjau ir plakiau su šluotele, gal dėl to). Blynams pertepti viskas buvo gerai, bet šonams aptepti ir išlyginti jis buvo per skystas. Todėl kitą dieną darydama antrą tortą, tą sublizgėjimui, į kremą įdėjau šaukštelį želatinos ištirpintą truputyje vandens. Kremo drastiškai nesutirštino, bet prieš tepant palaikius šaldytuve, kad apstingtų, jis buvo pats tas.


Torto "surinkimas":
  1. Pasiruošiame puodelį arbatos (geriau iš anksto, kad spėtų atvėsti).
  2. Imame lėkštę ar padėklą ant kurio konstruosime tortą ir dedame pirmą blyną. Aptepame konditeriniu teptuku ar apipurškiame/aplaistome šaukšteliu arbata tiek, kad sudrėktų, bet nepermirktų. Tą patį darome su antru blynu ir pasidedame šalia.
  3. Kai arbata susigeria, dedame 2-3 šaukštus grietinės ir išlyginame.
  4. Dedame antrą blyną, dedame grietinės sluoksnį ir taip toliau (nepamirštame palaistyti arbata ir palaukti, kad ji susigertų prieš dedant).
  5. Iškeptus apipjaustytus blynų kampučius kočėlo, kavamalės ar blenderio (naudoju pastarąjį) pagalba sutrupiname iki smulkių trupinėlių ir jais apibarstome torto viršų ir šonus.
  6. Tortą dedame į šaldytuvą pabudėti ten per naktį. O dar geriau, jei jis ten pagyventų ir pora dienų. Medaus tortai kuo ilgiau pabūna, tuo skanesni.
Šokoladinių rožių gamyba:
  1. Ant puodo su vandeniu dedame dubenį, taip, kad jis nesiliestų su vandeniu.
  2. Kai vanduo užverda, puodą nukeliame nuo ugnies ir dedame sulaužytą šokoladą. Jam pakaks karščio ištirpti, o mes apsisaugosime nuo perkaitimo ir šokolado pabalimo sustingus.
  3. Šokoladui ištirpus dedame skystą medų (jei medus susicukravęs jį taip pat pašildome garų vonelėje ar mikrobangėje) ir gerai išmaišome.
  4. Maišome tol, ko masė sušoka į vieną gabalą. Suformuojame į pailgą cilindrą, kad paskui būtų paprasta supjaustyti norimais gabalėliais ir suvyniojame į maistinę plėvelę ir dedame į šaldytuvą. Geriausia, jei pasiruošta masė šaldytuve pabus per naktį.
  5. Supjaustome sustingusią šokolado masę nedideliais gabalėliais ir dedame atgal šaldytuvan. Kadangi masė gana greitai tirpsta, taigi geriausia, kad kuo daugiau ji praleistų šaldytuve, kol pavirs į rožę.
  6. Imame storą maišelį, dedame į jį atsipjautą šokolado gabalėlį ir iškočiojame ploną blynelį. Aš kočiojau įdėjusi į maišelį, nes man taip lengviausia atlimpa, neprilima, nesuplyšta. Greičiausiai darbas eisis, jei vienu metu iškočiosime daugiau tokių paruoštukų.
  7. Pasirenkame su kuo išspausime apvalų lapelį. Nuo priemonės skersmens priklausys kokio dydžio rožes mes sulipdysime. Aš pasirinkau platesnį stikliuką. 
  8. Stikliuko pagalba išspaudžiame apvalius apskritimus. Aš su pirštais perbėgu per visą apskritimo ilgį, taip šiek tiek paplonindama kraštelius, kad būtų gražiau, tuo pačiu šiek tiek sušildydama lapelį, kad jis būtų lankstesnis.
  9. Toliau, kaip lipdyti rožę, labai vaizdžiai parodyta čia
  10. Kaip minėjau, masė labai greitai tirpsta, todėl patalpoje, kurioje dirbama turėtų būti vėsiau. Rankos, pageidautina irgi turi būti kuo šaltesnės. Iš pradžių jas vėsinau vis palaikydama ledukus, o kai jie ištirpo, prieš išimdama iškočiotus lapelius, rankose palaikydavau stiklainį sučių, buvusių šaldytuve :D
  11. Lapelius išpjausčiau peiliu, įpjoviau su peiliu kraštelius ir išlanksčiau.

Šokoladiniai skaičiai:

  1. Ant kepimo popieriaus nusipaišome norimus skaičius, raides ar pvz. gėlytes.
  2. Užkaičiame puodą vandens, ant jo padedame dubenį, kad nesiliestų su vandeniu. 
  3. Kai vanduo užverda, puodą nukeliame nuo ugnies ir įdedame kelias šokolado skilteles. Joms pradėjus minkštėti, dubenį nukeliame nuo puodo, ka dšokoladas neperkaistų.
  4. Konditerinio švirkšto, tvirtesnio maišelio su prakirptu kampeliu ar iš kepimo popieriaus suformuotu piltuvėliu  paišome su šokoladu ant pasiruošto trafareto. Na čia tai man reikės dar pasitreniruoti, nes skaičiai tai gavosi tokie lengvai tep lep, bet buvo per ploni, kad rizikuočiau 2 valandą nakties juos sustingusius lygiai apdrožti peilio pagalba, rizikuodama, kad suluš.


Skanių tortų!

*Tešla labai lengvai ir smagiai kočiojosi. Bet kai pamačiau, kad man tešlos neužteks dviems tortams, papildymą dariau su ekstra miltais (nors jie taip pat 405D tipo), tai prasikeikiau. Kočiojau po devintu prakaitu - tešla lipo prie kočėlo.


P.S. Aprašyti visą gamybos procesą man sąlyginai užtruko ilgiau ir buvo sudėtingiau, nei pagaminti ir papuošti patį tortą :) Taigi nereikia išsigąsti ilgos litanijos. Juo labiau, kad tortą galima kepti etapais. Blynus išsikepti, kad ir prieš savaitę. Tortą sutepti vieną dieną, o papuošti - kitą, nes kaip rašiau, jis skanesnis ilgiau pastovėjęs. Aš jį sutepiau ketvirtadienį, o ragavome šeštadienį.
Šaltinis: Knyga "Metai Beatos virtuvėje"

Kreminė pievagrybių sriuba su skrebučiais



Labai, labai labai skani sriuba. Kažkada "Čili" valgydavau man labai skanią trintą pievagrybių sriubą. Ši man ją primena. Aš šią sriubą verdama produktų kiekių tiksliai nematuoju, dedu viską "iš akies". Manieji pievagrybiai buvo lengvai užsilaukę, taigi sriubytės spalva tokia murzinoka. Bet tegul ji Jūsų neapgauna - šią sriubą tikrai verta išsivirti!

Taigi, mums reikės (kiekiai orientaciniai):
Sriubai:
400 g pievagrybių
1/2 l sultinio
1 svogūno
2 VŠ miltų
4 VŠ sviesto
3 VŠ petražolių
100 ml grietinėlės
druskos, pipirų


Paruošimas:
  1. Svogūnus ir pievagrybius susmulkiname ir, ištirpinę 2 šaukštus sviesto,  pakepiname  5-10 minučių. Sudedame pusę petražolių ir nukeliame nuo ugnies.
  2. Puode, kuriame virsime sriubą, ištirpiname likusį sviestą ir suberiame miltus. Maišant kaitiname, kol pasidaro vientisa košė ir ji pradeda ruduoti.
  3. Į puodą pilame karštą sultinį, suberiame grybus su svogūnais. Nuolat maišant užverdame.
  4. Sriubą pagardiname druska ir pipirais bei paverdame kelias minutes.
  5. Blenderio pagalba sriubą sutriname iki vientisos tyrės.
  6. Jei sriubos norisi tirštesnės, įpilame šaukštą manų kruopų.
  7. Jei sriuba spėjo atvėsti, ją dar kartą pakaitiname, supilame grietinėlę, išmaišome ir išjungiame ugnį (neužverdame!).
  8. Patiekiame su skrebučiais ir kapotomis petražolėmis. Labai tiktų ir sūris su mėlynuoju pelėsiu. Jį reikėtų įdėti prieš paat patiekiant sriubą.


Skanaus!


Šaltinis: užrašų sąsiuvinis