Puslapiai

2014 m. vasario 28 d., penktadienis

Bananiniai keksiukai - nuostabieji!


Tobuli keksiukai. Tikrai kepsiu dar kartą. Iškepusi juos labai savimi didžiavausi ir net leidau sau garsiai pareikšti, kad aš nuostabi, nes receptą gerokai pakoregavau ir didžiąją dalį nuopelnų esu linkusi priskirti sau :)
Minkšti be galo ir tikrai purūs, tuo pačiu labai drėgni ir sodraus skonio.
Receptą koregavau pagal situaciją: reikėjo trijų bananų, turėjau tik du, tad įtarkavau obuolio dėl gaivumo; žinodama, kad amerikiečių saldumo supratimas tikrai skiriasi nuo europiečių ir trečdaliu sumažinusi cukraus kiekį - neprašoviau; kai tešloje  yra sunkių produktų, tokių kaip bananai, šalia kepimo miltelių naudinga dėti ir sodos, bet matydama, kad nėra jokios ją gesinančios medžiagos, produktų sąrašą papildžiau grietine.
Beja, originaliame recepte, keksiukų tešla paruošiam nesutepant nei vieno indo - viskas maišoma tvirtame maišelyje :) Aš pasirinkau klasikinį variantą ir tešlą maišiau dubenyje :) 




Taigi, mums reikės (12-ai keksiukų):
2  mažų pernokusių bananų ir 1 obuolio arba trijų mažų bananų - juos sutrynus turi gautis 1 puodelis masės
2 kiaušinių
145 g (2/3 puodelio) cukraus, aš visada naudoju ne daugiau 120 g, žr. papildymus
1 VŠ grietinės
140 g (1 puodelio) miltų (kartą naudojau 40 g migdolų miltų, 100 g - paprastų: buvo super)
1/2 AŠ kepimo miltelių
1/2 AŠ sodos
1/2 AŠ cinamono
1 AŠ vanilinio cukraus
žiupsnio druskos
1/2 puodelio aliejaus. Kitą kartą bandyčiau sumažinti iki 1/3, ar dar šaukštu padidinus grietinės kiekį, sumažinti iki 1/4 puodelio (žr. papildymą recepto apačioje).

1 puodelis = 236 ml

Paruošimas:
  1. Sutriname bananus (jei naudojame ir obuolį, įtarkuojame jį pas bananus).
  2. Įmušame kiaušinius ir gerai išmaišome.
  3. Supilame cukrų, dedame grietinę ir gerai išmaišome.
  4. Supilame aliejų ir vėlgi - išmaišome.
  5. Miltus persijojame ir sumaišome su druska, cinamonu, vaniliniu cukrumi, kepimo mitleliais ir soda. Suberiame viską į mūsų maišinį plakinį ir išmaišome.
  6. Paskirstoem į keksiukų formeles.
  7. Kepame iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 minučių. Patikriname ar iškepę mediniu pagaliuku - jei ištraukiame neapsivėlusį - keksiukai iškepė.

Skanaus!


Šaltinis: Yammie's Noshery

P.S. Nežinau kokiu būdu, bet parašiusi šį įrašą dar spalio mėnesį, pamiršau paspausti "Publish"... Kaip tyčia iškilo prisiminimai apie juos, bandau ieškoti jų recepto savo tinklaraštyje ir nerandu. Trumpam apėmė siaubas, nes prarasti tokio skanėsto receptą būtų tikra tragedija, bet didžiam džiaugsmui reeptą radau. Jie tikrai labai skanūs - išbandykite, kai tik namie atsiras pavargusių nuo laukimo bananų :)




Papildyta (2015 03 04): Kepiau šiuos keksiukus trečią kartą. Antrą kartą juos kepiau ir nepasirašiau čia jokios pastabos. Tad užlipau ant to pačio grėblio dar kartą :) Kaip ir ketinau, sumažinau aliejaus kiekį iki 1/3 puodelio. Keksiukai puikiai iškilo, buvo tokie pat kvapnūs, purūs ir minkšti, bet... nebe tokei drėgni. Kaip dabar pamenu, pirmą kartą, kai juos kepiau, jie buvo tokie drėgnai minkšti, kai kam, o ir truputį man, tas drėgnumas susisiejo su riebumu. Su mažiau aliejaus keksiukai gavosi  truputį sausesni, tad kitą kartą grįšiu prie pradinio varianto, kurio skonio dar nepamiršau.

Papildyta (2015 07 21): Netikėtai, o gal ir tikėtai, šiuos keksiukus kepu jau trečias savaitgalis iš eilės. Jie iš tiesų yra nuostabaus skonio, be to - net kraupiausiai atrodančius bananus prikelia antram gyvenimui :) Ir dabar darau taip: aliejaus pilu tiek, kiek nurodyta recepte (nemažinu), cukraus pilu 120 g ir papildomai įdedu smulkinto šokolado (tam puikiai tinka Kalėdų seneliai ir velykiniai zuikiai (šokoladiniai žinoma)).  Beja, šie keksiukai taip pat ir gana atlaidūs: jei bananai būna dideli, iš akies padidinu grietinės ir miltų kiekį. Kartą pritrūkau pusės kiekio aliejaus - įdėjau iš akies papildomai ghee sviesto. Visada pavyksta!

Papildyta (2019-12-05): Neseniai užtikau pas Nidą, skaniai skambančios bananų duonos receptą. Pasiraitojau rankoves kepti ir geriau įsiskaičiusi į receptą bei mandrus produktus mintyse pakeitusi paprastais, pagalvojau, kad receptas pažįstamas. Ateinu čia, ogi "akurat" - identiškas. Įkvėpta Nidos recepto pakeičiau dalį kvietinių miltų į migdolų miltus, o  kadangi tą kartą turėjau tik vieną didelį bananą, trūkstamą dalį užpildžiau tarkuotu obuoliu. Keksiukai gavosi fantiastiški kaip visada. 



2014 m. vasario 27 d., ketvirtadienis

Varškės blynai


Savaitgaliais, bent vieniems pusryčiams kepu blynus. Jau esu atsirinkusi kelis variantus, kurie ir rotuoja, bet rutina nusibosta. Tarp mėgiamų ir varškiniai mieliniai blynai, bet reikia ir greito varškinių blynų varianto. Labai panašius blynus jau esu kepusi eksperimento būdu, ir jie kaip ir tokie patys kaip ir šie, bet pridėjus garsų šaltinį pakyla į kitą lygmenį :). Šį kartą kepiau vadovaudamasi Beatos knyga. Blynai buvo tikrai puikūs. Tokie puikūs, kad pirmą kartą sudorojome nespėjus nufotografuoti, receptą iš karto čia užsirašiau ateičiai, ir kepiau jau keturiems savaitgalio pusryčiams iš eilės! Ir tikrai kepsiu dar ne kartą. Ir jums labai rekomenduoju - juk artėja blynų diena, jie neabejotinai jai puikiai tiks!

Taigi, mums reikės (2 labai alkaniems valgytojams, arba trims nuosaikiems):
250 g pusriebės varškės (naudojau naminę)
2 kiaušinių
2-3 VŠ cukraus
1 VŠ grietinės ar 50 ml kefyro (naudojau grietinę)
2/3 (dviejų trečdalių) AŠ kepimo miltelių (naudojau sodą, nes gausiai rūgščių pieno produktų, kurie ją nugesina)
100 g (~3,5 VŠ (labai kupinų)) miltų
žiupsnio druskos
vanilinio cukraus

Paruošimas:
  1. Kiaušinius išplakame su cukrumi, druska ir vaniliniu cukrumi.
  2. Į dubenį pas kiaušinius dedame varškę ir ištriname - pakanka tiesiog su šaukštu, blenderio nereikia.
  3. Dedame grietinę ar kefyrą ir gerai išmaišome. 
  4. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ar soda ir įsijojame į plakinį. Gerai išmaišome. Tešla turi būti grietinės tirštumo. Tikriausiai dėl to, kad mano varškė buvo naminė ir sausenė, iki reikiamos konsistencijos įpyliau pieno (grietinės teturėjau tą reikiamą šaukštą).
  5. Tešlai leidau pabūti 15 min, kad suveiktų soda. Pakilusios tešlos jau nebemakaluojame - kabiname šaukštu iš eilės (reikės į pagalbą pasitelkti dar vieną šaukštelį tirštai tešlai nubraukti).
  6. Kepame įkaitintame aliejuje (aš kepiau ghee svieste).
  7. Patiekiame su grietine ar uogomis, ar kaip mėgstame.
Skanaus!


Šaltinis: Knyga "Beatos virtuvė"


2014 m. vasario 25 d., antradienis

Šokoladinis pyragas su varške


Į mano klausimą, ar skanus šis pyragas, mano vyriškis, jo paragavęs, atsakė: "Pykstu aš ant tavęs - kai neštis į svečius, tai iškepi nerealų pyragą, o kai būnam namie - jokio nekepi." Kiti ragavę jo taip pat neišpeikė. Na gerai, gerai - nesikuklinsiu - išgyrė :) 
Pyragas tikrai puikus - šokoladinė dalis labai primena brownį, varškės sluoksnis suteikia gaivumo ir skanumo :) Paruošiamas labai paprastai - kol kepiau pusryčiams blynus, lygiagrečiai sumakalavau ir patį pyragą :)
Beja, aš, bemaišydama pyrago tešlą bei įdarą, truputį sumažinau cukraus kiekį (pateikiu savo versiją), rezultatui tai nepakenkė - jis buvo pakankamai saldus.

Taigi, mums reikės (21cm skesmens apvaliai torto formai ar 10x30 cm stačiakampei)*:
Tešlai:
125 g kambario temperatūros sviesto
200 g cukraus
2 kiaušinių
90 g miltų
30 g juodos kakavos (nesaldintos)
1/2 AŠ kepimo miltelių
žiupsnio druskos
50 g juodojo šokolado
60 g maltų migdolų (berašydama šį įrašą pamačiau, kad juos pamiršau :D, va tau ir multitaskingas)

Įdarui:
260 g varškės (naudojau President, bet tinka ir paprasta)
70 g kambario temperatūros sviesto
75 g cukraus
2 VŠ miltų
2 kiaušinių
1 AŠ vanilinio cukraus
žiupsnio druskos
tešlos produktų kiekį didinau 1,5 karto

*aš kepiau 19x29 cm stačiakampėje formoje. Tešlos produktų kiekį didinau 1,5 karto. Įdaro kiekiai, kaip surašiau - galėjo būti ir daugiau.


Paruošimas:
  1. Minkštą sviestą išplakame su cukrumi ir druska iki purumo.
  2. Po vieną įmušame kiaušinius, po kiekvieno gerai išplakant.
  3. Miltus sumaišome su kakava beikepimo milteliais ir įsijojame į plakinį bei suberiame maltus riešutus. Išmaišome.
  4. Šokoladą ištirpiname garų vonelėje (karščiui atsparų indą dedame ant puodo su vandeniu, pastatytus ant ugnies). Įmaišome į tešlą.
  5. Įdarui skirtą varškę išplakame su sviestu, įplakame kiaušinius, suberiame miltus, cukrų, vanilinį cukrų bei druską ir gerai išmaišome.
  6. Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi.
  7. Ant kepimo formos dugno paskleidžiame pusę tešlos. 
  8. Ant jos supilame varškės masę ir išlyginame.
  9. Ant viršaus paskirstome likusią tešlą. Kadangi ji labai tiršta, tai nebus lengva. Aš pasinaudodama dviem šaukštais tiesiog išdėliojau tešlos kąsnelius ant varškės sluoksnio, stengdamasi kad visas paviršius būtų daugmaž padengtas.
  10. Kepame iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 50 minučių. Maniškis pyragas buvo didesnis tad kepiau apie 1 val ir 5-10 minučių. Į pabaigą uždengiau folijos lapu, nes viršus pradėjo per daug kepti, o apatinis sluoksnis dar nebuvo iškepęs (tikriname mediniu pagaliuku - kad nebūtų apsivėlęs tešla).
  11. Iškepusį atsargiai perkeliame ant grotelių atvėsti. Man jis buvo skanesnis palaikytas šaldytuve.
Skanaus!

P.S. Mano kuklia nuomone jis ne ką prastesnis, nei savo laiku bais populiarus šokoladainis su oreo sausainiais.


Šaltiniai: Aguonėlės ir Neringos blog'ai

2014 m. vasario 21 d., penktadienis

Sumuštiniai su kiaušiniu ir lašiša


Kartais po darbo, kai būnu labai alkana, o nuo vakarienės mane skiria mažiausiai 100 km, padarau nuodėmę ir Statoile nusiperku sumuštinį su lašiša. Man jie nerealiai skanūs. Kadangi jų sudėtis itin elementari, ėmiau ir pasiruošiau juos namie, dar truputį papildžiau pagal save ir... Super!  Tiesa, mano vyriškis tai įvertino santūriai - jis ne itin mėgsta šalto rūkymo lašišą.
Vakare važiuodama į svečius iš tų pačių produktų sumeistravau užtepėlę: į pasiruoštą kiaušinio masę sudėjau susmulkintą lašišą ir vualia!

Taigi, mums reikės (iš šio kiekio galėsite sutepti daug sumuštinių): 
100 g šalto rūkymo lašišos (aš pirkau gabaliukus salotoms - taip pigiau, o juk vis tiek reikėtų pjaustyti)
3-4 kietai virtų kiaušinių
gabalėlio poro
1-2 VŠ smulkintų krapų (naudojau šaldytus)
druskos, pipirų
majonezo
jogurto (kad būtų lengvesnis skonis ir mažiau kalorijų)
1 AŠ krienų (nebūtina, bet nepamaišė)

Paruošimas:

  1. Kiaušinius smulkiai supjaustome ar sutarkuojame per "burokinę" tarką.
  2. Porus supjaustome.
  3. Jei darome sumuštinukus - viską, išskyrus lašišą sumaišome, tepame ant paskrudintos duonos riekės ir ant viršaus išdėliojame lašišą. Užtepėlės atveju, įmaišome ir pasmulkintą lašišą.

Skanaus!




P.S. Kol parašiau įrašą, bežiūrėdama į nuotraukas ir prisimindama skonį - apsiseilėjau. (Aš labai mėgstu kiaušinius ir lašišą visokiomis formomis).

2014 m. vasario 17 d., pirmadienis

Vištiena su daržovėmis ir svogūnų laiškais rytietiškai


Pradžioje tai turėjo būti vištiena su svogūnų laiškais rytietiškai, pamatyta čia (tiesa, ten kiauliena), o vėliau ir pas Aguonėlę. Šis patiekalas man pasirodė toks gardus, kad ilgai nelaukiau. Tik štai paskutinę akimirką, belaukiant kol mėsytė pasimarinuos, manęs vis neapleido mintis - kokias daržoves pasirinkti garnyrui, nes gi kaip valgyti be daržovių. Tad nuspręndžiau paildyti patiekalą daržovėmis. Gavosi net labai labai gerai. Mano vyriškis netikėtai pareiškė, kad aš skaniai gaminu... praktiškai įsižeidžiau (juokauju).

Taigi, mums reikės (2-3 porcijoms)
400 g vištienos, kiaulienos ar jautienos (naudojau vištieną)
50 g sojos padažo
1 AŠ (kupino) krakmolo
3-4 skiltelių česnako
1 AŠ cukraus (arba medaus)
pluošto svogūnų laiškų

Mano papildymui daržovėmis
1 didelės morkos
pusės paprikos
gero šliūkštelėjimo sojos padažo
1-2 AŠ medaus

Paruošimas:
  1. Dubenėlyje sumaišome soją, krakmolą, traiškytą česnaką ir cukrų.
  2. Mėsą supjaustome plonomis juostelėmis ir sudėjus į paruoštą marinatą gerai išmaišome. Paliekame bent pusvalandžiui pasimarinuoti.
  3. Daržoves supjaustome smulkiais šiaudeliais ir suberiame į įkaitintą keptuvę su šlakeliu aliejaus.
  4. Kai daržovės suminkštėja, įpilame sojos ir įdedame šaukštelį medaus. Paragaujame. Jei trūksta ko nors - įdedame dar. Kai patenkinti rezultatu, atidedame nuo ugnies į šalį.
  5. Daržovėms bekepant, lygiagrečiai į kitą įkaitintą keptuvę įpilame šlakelį aliejaus ir iškepame vištieną. Aš kepiau ant gana didelės ugnies, todėl mėsa iškepė gana greitai. Idealiu atveju viską reikėtų daryti wok koptuvėje, aš tokios neturiu, tad ruošiau paprastoje.
  6. Bebaigiant kepti mėsai, į keptuvę suberiame smulkintus svogūnų laiškus ir vos pakepiname, kol jie suminkštės.
  7. Kai vištiena apkepa, ją sumaišome su apkeptomis daržovėmis.
  8. Patiekiame su ryžiais.
Skanaus!



2014 m. vasario 13 d., ketvirtadienis

Pasta Carbonara (mano versija)


Šis patiekalas puikiai tinka tada, kai nesinori ilgai gaminti, šaldytuvo turinys nepasižymi įvairove ir norisi pasimėgauti paprastu, bet skaniu patiekalu - tereikia vos kelių, virtuvėje dažniausiai randamų, produktų: makaronų (pastos), kiaušinių, kietojo sūrio ir šoninės. 
Esu mačiusi ne vieną šio recepto variaciją: su grietinėle, naudojant tik kiaušinių trynius (dažniausiai), papildant produktų sąrašą česnaku, svogūnais, cukinija ir pan. Dažniausiai naudojami makaronai - spaghetti, bet aš savo virtuvės stalčiuje radau tik farfalle (kaspinėlius). Vis tiek buvo puiku! O jei trūksta argumentų, tai pasakysiu, kaip šį patiekalą įvertino mano vyriškis: "Jau neatsimenu, kada paskutinį kartą valgiau tokius skanius makaronus". Genialumas slypi paprastume!

Taigi, mums reikės (1 porcijai):
makaronų, tiek kiek suvalgysite
poros riekelių rūkytos šoninės
nedidelio svogūno
1-1,5 VŠ tarkuoto Džiugo sūrio
1 kiaušinio
drusko, pipirų

Paruošimas:
  1. Makaronus išverdame al dente.
  2. Keptuvėje pakepiname smulkintą šoninę, kad išsiskirtų riebalai ir tada suberiame smulkintus svogūnus. Kepiname, kol svogūnai suminkštės ir taps gelsvi.
  3. Nupilame nuo makaronų vandenį. Šiek tiek krakmolingo vandenio, kuriame virė makaronai nupilame į puodelį, jei matysime, kad makaronai per sausi. Kartą mano naudota šoninė buvo labai liesa ir riebalų beveik neišleido, o ir makaronų išviriau daugokai, tai patiekalas buvo sausokas mano skoniui.
  4. Makaronus beriame į keptuvę ir išmaišome, kad makaronai sugertų šoninės riebaliukus.
  5. Padažui kiaušinį su Džiugo sūriu išplakame, pagardiname pipirais.
  6. Keptuvę su makaronais nuimame nuo ugnies ir užpilame padažą. Gerai maišome, kad kiaušinis nepavirstų omletu, o taptų kreminiu padažu.
  7. Perkeliame rezultatą į lėkštę. Prieš patiekiant galima dar pabarstyti tarkuotu kietuoju sūriu.
Skanaus!



2014 m. vasario 8 d., šeštadienis

Sluoksniuotos tešlos baklažanų ir pomidorų pyragas su varške


Hmm..bandau sugalvoti, kaip parašyti kuo trumpesnę panegiriką, ypač kai receptas iš esmės telpa pavadnime :) Tikėtina, kad mano naujai atrasta meilė baklažanams neleidžia man būti objektyviai. Tik ištraukusi šį pyragą iš orkaitės ir paragavusi dar bandžiau kabinėtis, bet galiausiai valgiau, mėgavausi ir "buvau pati sau faina". Mano vyriškis buvo santūresnis ir dar bandė įsiūlyti kitam kartui šį pyragą papildyti dešros sluoksniu (pfff).
Pyragas man buvo labai skanus. Labai! Skonis neįmantrus, bet puikiai subalansuotas - baklažano draugystė su pomidorais ir varške abejonių nekelia. Pagaminamas labai lengvai, o su keliais patobulinimais - dar ir labai greitai. Kitam kartui aš turėčiau keletą pakeitimų - mano pamąstymai recepto apačioje. 

Taigi, mums reikės:
250 g bemielės sluoksniuotos tešlos
1 nedidelio baklažano
2-3 vidutinių pomidorų
180 g riebios varškės (naudojau pusriebę)
1-2 VŠ grietinėlės ar pieno (nedėjau)
1 VŠ fetos (pridėjau nuo savęs)
1 nedidelio mėlynojo svogūno (keičiau poru)
3-4 skiltelių česnako 
druskos, pipirų
pluoštelio šviežių čiobrelių

Paruošimas:
  1. Sluoksniuotą tešlą pasiruošiame pagal nurodymus ant pakelio. Paprastai reikia išimti iš šaldiklio valandą prieš gaminant. Kad vakarienė dėl to nenusikeltų į naktį, aš prieš išeidama į darbą tešlą iš šaldiklio perkėliau į šaldytuvą. Ir grįžusi jau galėjau su ja dirbti.
  2. Baklažaną supjaustome nestoromis riekėmis (apie 0,5 cm storio) ir dosniai apibarstę druska  paliekame 20 minučių, kad išsiskirtų nereikalinga drėgmė. Šis etapas labai svarbus, nes kai ištraukiau pyragą iš orkaitės, mačiau, kad drėgmės gerokai daugiau, nei norėtųsi.
  3. Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi. 
  4. Klojame sluokniuotą tešlą (aš ją pireš tai truputį pakočiojau, kad lakštas būtų didesnis) taip, kad susiformuotų bent poros cm kraštelis.
  5. Varškę sumaišome su feta, jei dedame, galima įpilti šlakelį pieno ar grietinėlės, kad būtų lengviau maišyti ir užtepti, aš nepyliau, tad teko pavargti, norint tolygiai paskirstyti varškę ant tešlos. Įspaudžiame česnako, pagardiname druska, jei reikia (geriausia vis paragauti). 
  6. Pasiruošta varške padengiame tešlos paviršių.
  7. Baklažanus nuplauname po tekančia vandens srove, kiekvieną griežinėlį nusausiname popieriniu rankšluosčiu ir išdėliojame ant varškės, taip, kad neliktų tarpelių.
  8. Ant baklažano pabarstome žiedais pjaustytą mėlyną svogūną ar porus.
  9. Pomidorus supjaustome plonais griežinėliais ir išdėliojame ant pyrago viršaus.
  10. Galiausiai pabarstome čiobreliais, pagardiname pipirais ir pašlakstome alyvuogių aliejumi.
  11. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 40 minučių.

Skanaus!

Mano pastebėjimai:
  1. Išganingai šovusi mintis perdėti tešlą į šaldytuvą iš ryto man sutaupė valandą.
  2. Baklažanai kepdami vis tiek paleido daug drėgmės. Dėl šios priežasties bei norėdama sutaupyti dar laiko, baklažanus pasiruoščiau iš vakaro ir dar apkepčiau keptuvėje, kad dar labiau pasausėtų, suminkštėtų ir sutrumpėtų pyrago kepimo laikas.
  3. Jei mėgstate česnakus, į varškę jų įdėkite kiek daugiau - iškepus ir susimaišius skoniams man česnakas vargiai jautėsi - maišant varškę ragaukite ir darykite ją kiek "macnesnę".
  4. Kadangi mano pyragas turėjo nemažai drėgmės, tešla pyrago apačioje taip pat gerokai sudrėko, tad kitą kartą bandyčiau daryti taip: Iškloti kepimo formą tešla, subadyti šakute, kad neišsipūstų ir pakepti 5 minutes. O tada jau krauti visą gėrį ant jos.


Idėją nusižiūrėjau: http://tv.lrytas.lt