Puslapiai

2015 m. gruodžio 20 d., sekmadienis

Orkaitėje keptos dorados su daržovėmis


Vienas iš skaniausių kepinių ant grotelių vasarą mums būna dorados. Žiemą, kai už lango lyja lietus (skamba absurdiškai, ar ne?), ne itin palankios sąlygos kepimui ant žarijų, tad tenka rinktis orkaitę.
Jau du kartus kepiau doradą orkaitėje su daržovėmis ir vieną kartą - druskoje. Dorada labai puiki žuvis - neriebi, beveik be ašakų ir lengvai paruošiama.
Fotografijoje dorados, keptos su daržovėmis pirmą kartą, antrąjį kartą kepiau prie orkaitės esančioje skardoje, kad būtų daugiau vietos daržovėms.



Taigi, mums reikės:
2 doradų
keletos šakelių rozmarino
pluoštelio čiobrelių
pusės didelės citrinos
česnako granulių arba smulkinto šviežio česnako
druskos, pipirų

Daržovėms:
1 raudonosios paprikos
3 nedidelių porų
~10 pievagrybų
3 didžiulių skiltelių česnako
poros trejeto saujų vyšninių pomidorų
druskos, pipirų
aliejaus, balzaminio acto

Paruošimas:
  1. Doradą išskrodžiame, išvalome vidurius, nuskutame žvynus. Nuplauname, nusausiname.
  2. Kad skoniai geriau įsigertų, dorados šonus galima įstrižai keliose vietose įpjauti. 
  3. Atpjauname ~6 plonus griežinėlius citrinos, iš likusios - pašlakstome sultimis žuvis tiek iš išorės, tiek iš vidaus.
  4. Doradas pagardiname druska, pipirais, česnao granulėmis. Į vidų įdedema pluoštelį čiobrelių, šakelę rozmarino ir du griežinėlius citrinos.
  5. Paliekame pasimarinuoti ~valandai.
  6. Atėjus laikui kepti žuvį, paprikas supjaustome juostelėmis, pievagrybius perpjauname per pusę, česnakus (manieji tikrai dideli) supjaustome taip pat per pusę. Jei ksiltelės neidelės - nepjaustome.
  7. Daržoves pagardiname druska ir pipirais, pašlakstome aliejumi ir balzaminiu actu, išmaišome.
  8. Daržoves tolygiai paskleidžiame ant kepimo popieriumi išklotos skardos.
  9. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 10 minučių.
  10. Skardą su daržovėmis ištraukiame, išstumdome į šonus, įdedame žuvį ir aplink pabarstome vyšninius pomidorus, perpjautus per pusę, bei porus, supjaustytus 1 cm storio griežinėliais, prieš tai taip pat pagardintais druska, pipirais, balzaminiu actu ir aliejumi.
  11. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15-20 minučių. Aš kepiau 20 minučių ir manau, kad būtų užtekę ir 15.

Skanaus!








Prieš 1 metus: Flaugnarde su obuoliais
Prieš 3 metus: Aguonų ir obuolių pyragas

2015 m. gruodžio 12 d., šeštadienis

Lietiniai blynai su obuolių įdaru


Savaitgalio pusryčių išvakarėse visada paklausiu šeimynos, ko nori pusryčiams. Ir neseniai susivokiau, kad jau nebeatmenu kiek laiko šeštadieniais valgome "pirato akį", o sekmadieniais "blyną kaip skrybėlę". Ir taip kas savaitgalį. Jau mėnesį, gal du, o gal net ir tris. 
Ir labai nustebau, kai iš vaiko gavau užsakymą "blynų su cukrum". Aš iš karto supratau, kad turimaomenyje lietiniai, patepti natūraliu jogurtu ir pabarstyti cukrumi. Prieš gerus metus mažasis taip valgė, ir, panašu, kad nepamiršo.
Puikūs blynai. kepami neplyšo, buvo minkšti lengvi ir švelnaus skonio. Jei norisi nesaldaus įdaro, į blynus cukraus ir vanilinio cukraus nereikia.




Taigi, mums reikės (dauginkite produktų kiekį iš valgančiųjų skaičiaus):
1 kiaušinio
1/2 puodelio pieno
1/4 puodelio vandens
1 VŠ tirpinto sviesto (aš iš tingėjimo panaudojau šaukštą ghee sviesto (netirpinto) trigubai normai)
1/2 puodelio miltų
1/2 VŠ cukraus
žiupsnio druskos
1/4 AŠ vanilinio cukraus

1 puodelis = 236 ml

Paruošimas:
  1. Iš vakaro viską sumetam į kokteilių plaktuvą, išplakame iki vientisos masės ir dedame į šaldytuvą. Jei tešlą maišome tą pačią dieną, vis tiek reikėtų duoti jai laiko pailsėti šaldytuve bent valandą, o maišyti reikėtų rankiniu plaktuvu, kad per nesusidarytų putos, kurios blynam nieko gero neduoda. Tešlą prieš pilant į keptuvę reikėtų išmaišyti, nes per kurį laiką ji nusistovi ir susisluoksniuoja.
  2. Keptuvę įkaitiname ant kiek karštesnės nei vidutinė ugnies (mano eletrinė buvo įjungta ant 10 karščio lygio iš 14).
  3. Pilame į keptuvę tešlos, turint omenyje, kad lietiniai turi būti ploni. Aš ne visada pataikydavau kiekį, tad kai kurie blynai gavosi storesni.
  4. Kepame blyną, kol apatinė pusė lengvai parus, atsargiai apverčiame ir dar trumpai pakepame.
  5. Valgome su mėgiamais įdarais. Aš šiam kartui supjausčiau nuluptus obuolius kubeliais, užbėriau ant jų rudojo cukraus bei cinamono, tuomet išmaišiau ir subėriau į keptuvę, kurioje buvo ištirptintas šaukštas ghee sviesto. Pakaitinau kokias 5 minutes, kol obuoliai suminkštėjo, bet neištežo. Be galo skanu!
Skanaus!





Šaltinis: Lietiniai - Vaikai ir vanilė, obuolinis įdaras - Saulėta virtuvė



2015 m. gruodžio 10 d., ketvirtadienis

Medaus keksas


Šis keksas turi gana painią istoriją. Kepiau aš jį jau du kartus. Kodėl pirmą kartą nepaskelbiau recepto - nepamenu, nes buvo senokai (iš tikro tai labai seniai). 
Turiu gana rimtą motyvą atrasti paprastą ir gardų medaus kekso receptą: Mugėse, bent jau Kaune, visada būna stendas ar prekystalis, kurieme pardavinėjami įvairūs bičių produktai, pradedant medumi, pikiu ir baigiant medaus keksu. Mūsų šeimai jis labai labai. Kartą nusipirkau šį keksą ir ant jo buvo sudėties etikėtė... Nuo to laiko stengiuosi šiuos keksus apeiti ratu (nes skaičiuodama "E" etiketėje pamečiau skaičių), bet mano vyrukams šis keksas yra "skanaus kekso etalonas". Na, ką gi, etalonas, tai etalonas. Ieškodamo naminio atitikmens - nepersitengiau, bet kartais vis prisimenu, kad reikia išsikepti kokį medaus keksą, gal bus TAI ko ieškau.
Šis keksas tikrai toli nuo to, ko ieškau. Kai jį iškepiau, man jis pasirodė netgi nelabai skanus (nes lūkestis tai visai gi kitas buvo). Vietoje puraus ir minkšto kekso, gavau - meduolį. 
Supjausčiau dalį kekso kubeliais, išplakiau grietinėlės, ir mano vyrai keksą sudorojo kaip dekonstruotą medaus tortą :) Bet! Paragavau šio kekso likučio po trijų dienų - ir jis buvo labai skanus! Tiesa, jis ir toliau priminė meduolį, bet - tokį skanų meduolį. 
Jei ateityje kepčiau brandinamą medaus keksą, manau, kad rinkčiausi apelsinais kvepianti medaus keksą, kurio aromatai ir skonis mane pavergė, bet ir dabar išsikeptas tikrai nėra blogas variantas.

 Taigi, mums reikės (1 keksui):
70 g sviesto
4 VŠ su kaupu medaus
1/2 AŠ cinamono
1 VŠ romo (nebūtina)
žiupsnio druskos
1/2 puodelio rudojo cukraus
3 vidutinių kiaušinių
tarkuots citrinos žievelės (nedėjau)
1 AŠ kepimo miltelių
1 ir 1/2 puodelio miltų

1 puodelis = 236 ml

Paruošimas:
  1. Sviestą kartu su medumi ištirpiname puode. 
  2. Beriame į sviesto-medaus mišinį cukrų, cinamoną, romą, druską, citrinos žievelę ir išmaišome.
  3. Kai masė pravėsta, po vieną įmaišome kiaušinius.
  4. Į tešlą įsijojame miltus, sumaišytus su kepimo milteliais. Išmaišome.
  5. Pasiruoštą tešlą pilame į sviestu pateptą kepimo formą. Pastaruoju metu, po kelių atvejų, kai sunkiai iškrapščiau savo kepinius, tepu net ir silikoninę keksinę.
  6. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 60-65 minutes, kol įkištas medinis pagaliukas ištrauktas bus švarus. Ši dalis labai priklauso nuo orkaitės, tad pradėkite tikrinti kiek anksčiau. Jei keksas pradės per daug skrusti - uždenkite su folija.
Skanaus!

Šaltinis: Tasty Art




2015 m. gruodžio 3 d., ketvirtadienis

Varškės ir moliūgų apkepas


Na ką gi, savaitgalis jau ant nosies, tad dalinuosi idėja, kuri tiktų tiek savaitgalio pusryčiams, tiek saldžiai vakarienei. O tai yra dar vienas varškės apkepas. Šį kartą labai rudeniškas - su moliūgu. Bet neišsigąskite, niekas ir nesuuos, kad šis apkepas yra "pagerintas". 
Apkepas tikrai skanus. Ne per saldus. Lengvai pagaminamas, nereikės traukti net blenderio. Dar vienas privalumas - naudojamas tarkuotas moliūgas, o ne tyrė, kurią rasti dažnuose namuose yra tikrai mažesnė tikimybė nei paprasto moliūgo ar cukinijos, kurią taip pat galima naudoti, jei neturite moliūgo.
Iškepusi šį apkepą dar kartą nusprendžiau, kad be jo neapseisiu nei vieną rudenį. Jis iš tiesų be galo skanus. Mano vyras, kuris principingai atsisako valgyti patiekalus su moliūgu ar cukinija, po vakarienės pasakė taip: "Nepaisant visų nesamonių, čia pridėtų, nepamenu, kada suvalgiau TIEK varškės apkepo!". 




Taigi, mums reikės (26 cm skersmens atsegamai formai):
100 g sviesto, tirpinto ir atvėsinto
2 kiaušinių
125 g (4 VŠ, 1/3 puodelio) cukraus
1 AŠ vanilinio cukraus
1/3 AŠ druskos
500g varškės, naudojau 9% riebumo, birią
2-3 VŠ grietinės
125 g (8 VŠ, 3/4 puodelio) manų
1/2 AŠ kepimo miltelių
1/2 AŠ cinamono
50 g džiovintų vaisių (razinų, abrikosų, aš naudojau spanguoles)
100 g moliūgo ar cukinijos (aš įdėjau 180 g)
saujelės migdolų plokštelių (nebūtina, bet skanu)

Paruošimas:
  1. Džiovintus vaisius nuplauname ir nuplikome verdančiu vandeniu. Palaikome kelias minutes, nupilame. Jei naudojame abrikosus - pasmulkiname.
  2. Kiaušinius lengvai išplakame su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir druska.
  3. Supilame atvėsusį sviestą, dedame varškę, grietinę ir ištriname šakute. 
  4. Beriame manus, kepimo miltelius ir cinamoną. Išmaišome.
  5. Moliūgą sutarkuojame su burokine tarka ir beriame į varškės masę kartu su dž. vaisiais. Išmaišome. Tešla turi būti tiršta, maišoma šaukštu. Jei atrodo skystoka - įdedame manų, jei per sausai - papildomą šaukštą grietinės. Čia labai priklauso nuo naudojamos varškės.
  6. Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi, šonus patepame sviestu. 
  7. Supilame tešlą, išlyginame ir pabarstome migdolų plokštelėmis.
  8. Kepame iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 30 (pgl originalų receptą) - 55 (pgl mane) minutes, kol gražiai apskrus. 
Skanaus!





Šaltinis: www.tavovaikas.lt



2015 m. gruodžio 1 d., antradienis

Briuselio kopūstai su šonine


Kai iš vakaro ieškojau recepto su briuselio kopūstais, buvau pasirinkusi labiau advento laikotarpiui tinkantį receptą, bet grįžus po darbo ir stojus prie viryklės, mano skrandis pareikalavo patiekalą paturbinti su šonine, motyvuodamas tuo, kad gavo bemėsius pusryčius ir pietus. Ir... vakarienė buvo labai gera!

Taigi, mums reikės: 
~400 g briuselio kopūstų (jei atvirai - nesvėriau)
~3-4 riekelių šoninės (arba tiek, kiek norisi)
1 nedidelio svogūno
1 skiltelės česnako
1-2 VŠ balzaminio acto
druskos, pipirų

Paruošimas:
  1. Nupjauname Briuselio kopūsto kotelius, nuimame viršutinius lapelius ir perpjauname per pusę.
  2. Šoninę supjaustome siauromis juostelėmis, dedame į įkaitintą keptuvę ir gerai pakepiname, kad gražiai apskrustų ir paleistų visus riebalus. Apkepusią šoninę išimame iš keptuvės į lėkštę.
  3. Jei reikia, į keptuvę įpilame šlakelį aliejaus ir suberiame smulkintą svogūną. Pakepiname kol pasidarys skaidrus.
  4. Į keptuvę beriame smulkintą česnaką ir pakepiname kol paskleis savo aromatą - apie pusę minutės.
  5. Šliūkštelime balzaminio acto ir pakaitiname, kad išgaruotų actas ir liktų balzamas. Juokauju. Pusiau. Actas išgaruoja ir lieka karamelizavęsis saldumas.
  6. Beriame į keptuvę briuselio kopūstus. Teoriškai, jei jie būtų dideli, pirmiausia reikėtų išgriebti iš keptuvės svogūną, kad nesudegtų, tada išdėlioti briuselio kopūstus pjūviu žemyn. Bet manieji buvo mažučiai, tad juos juos visus subėriau į keptuvę, sumažinau ugnį, pagardinau druska, uždengiau ir kelias minutes patroškinau. Atidengiau, pamaišiau. Jie jau buvo suminkštėję.
  7. Į keptuvę atgal beriame šoninę, kad sušiltų.
  8. Beriame į dubenį ir iš karto tiekiame. Dar teoriškai būtų galima pabarstyti tarkuotu kietuoju sūriu, bet čia dar labiau ne pasninkiška.
Skanaus!

2015 m. lapkričio 29 d., sekmadienis

Greita tortiljos pica



Kartais tenka gaminti dvi vakarienes... Tokiu atveju, dažniausiai, viena versija būna greita. Ir štai čia  - vienas iš tokių atvejų, kai antroji vakarienės alternatyva pagaminama greitai, nesudėtingai, o rezultatas labai gardus. Ši supaprastinta picos versija labai tinka, kai picos norisi greitai ir nėra laiko ir/ar noro gaminti mielinę tešlą. Kaip ir bet kurios picos atveju, produktus galima pasirinkti atsižvelgiant į norus bei šaldytuvo turinį.



Taigi, mums reikės:
Tortilijų
pomidorų padažo
šoninės, saliamio, keptos vištienos ar pan.
mozzarella sūrio
mėlynojo svogūno

Paruošimas:

  1. Tortilijas išdėliojame ant kepimo popieriumi ištiestos kepimo skardos.
  2. Lengvai patepame pomidorų padažu.
  3. Išdėliojame mozzarella sūrį. Foto darytos prieš metus. Pastaruoju metu, aš sūrį dedu ant padažo, taip jis nesuskrunda (ko mes nėmėgstame).
  4. Išdėliojame plonais žiedeliais pjaustytą mėlynąjį svogūną bei likusius pasirinktus produktus.
  5. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 10 minučių, kol sūris išsilydys ir pasirodys lengvi burbuliukai.

Skanaus!








Prieš 1 metus: Flaugnarde su obuoliais
Prieš 4 metus: Jogurto ir žele putėsiai
Prieš 5 metus: Naminė ruginė duona

2015 m. lapkričio 20 d., penktadienis

Imbieriniai sausainiai


Nežinau, kaip kitur, bet mūsų namuose jau labai laukiama šv. Kalėdų. Dėl pačios pačiausios dovanos apsispręsta, laiškas Kalėdų seneliui jau parašytas. Nespėsime nei apsidairyti, o štai ir gruodis.
Šiuos sausainius kepiau pernai. Kepiau juos ne šiaip sau, jie buvo skirti Advento kalendoriui. Ta proga, nusprendžiau išbandyti naują receptą, nors ir turiu savo mėgiamiausius imbierinius sausainius, kuriuos kepu kasmet. 
Tiesą pasakius, ruošdama tešlą galvojau, kad net jei šie sausainiai ir pasirodys labai skanūs aš jų gyvenime nekepsiu - tešlos paruošimas man pasirodė baisinė terlionė (ne veltui mano tinklaraštyje sausainių receptų nedaug). Tos pačios mintys mano galvoje sukosi ir kai kočiojau tešlą - pabuvusi šaldytuve (ir palaikyta kambario temperatūroje) ji buvo labai nepaslanki ir sunkiai kočiojosi (o gal aš per mažai košės pusryčiams pavalgiau?). Bet sausainiai labai skanūs :) Labai - sviestiniai cukriniai, kupini kalėdinio aromato. Ar gali būti neskanūs? Jei atvirai, juos valgydama keičiau savo nuomonę "daugiau niekada" į "kada nors būtinai", nes pakutinę partiją iškepiau gana paprastai - suformavusi iš tešols volelį, peiliu jį suraikiau ir gavau paprastus ne kažin kokios formos, bet labai skanius sausainiukus. 

Kaip advento kalendorius sausainiukai labai šauniai pasitarnavo. Tiesa, paskutinieji sausainiai, kuriuos vaikas nuraškė pakutinėmis iki Kalėdų likusiomis dienomis, jau buvo sudrėkę ir nebetraškūs, bet jis tikrai dėl to nesiskundė :)



Taigi, mums reikės:
100 g (1/2 puodelio) cukraus
450 g (3 puodelių) miltų
2 AŠ sodos
1 AŠ druskos
2 AŠ malto imbiero
2 AŠ cinamono
1/2 AŠ maltų gvazdikėlių
1/2 AŠ malto muskato riešuto
225 g sviesto, kambario temperatūros, supjaustyto kubeliais
1/2 puodelio skysto medaus 

Glajui:
cukraus pudros
citrinos sulčių arba vandens

Paruošimas:
  1. Miltus persijojame ir sumaišome su likusiais sausais produktais.
  2. Sviestą dedame į miltus ir pirštais triname kol taps panašu į drėgną smėlį.
  3. Supilame medų, išmaišome, išminkome tešlą.
  4. Tešlą dedame į šaldytuvą mažiausiai porai valandų. Aš laikiau per naktį.
  5. Kočiojame tešlą tarp dviejų kepimo popieriaus lakštų iki maždaug 3 mm storio.
  6. Turimomis formelėmis išpjaustome sausainius, dedame ant kepimo popieriumi ištiestos skardos.
  7. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Originale buvo nurodytas 12-15 min. kepimo laikas. Man pakako 7 minučių. Labai priklauso nuo orkaitės, tad geriausia stebėti. Jie turi būti skaniai rusvi, o ne tamsiai rudi.
  8. Atvėsiname ant grotelių.
  9. Dekoravimui cukraus pudrą beriame į dubenėlį, ir po truputį, nuolat maišant, pilame citrinos sultis, kol gausime reikiamą konsistenciją (kaip tiršta grietinė maždaug).
Skanaus!

Šaltinis: Sonatinos receptai 

2015 m. lapkričio 12 d., ketvirtadienis

Obuolių pyragas su švelniu grietinės kremu - Cvetajevos obuolių pyragas


Šio pyrago banga blogosferoje nudundėjo prieš 2-3 metus. Mano bandytinų receptų sąrašas toks ilgas, kad tik šiais metais aš prie jo prisikasiau, o ir tai tik todėl, kad du kartus iš eilės parduotuvėje nusipirkau po puskilį grietinės. Tad maišas obuolių terasoje, šaldytuve - grietinės perteklius. Šis pyragas labai "į temą".
Kaip ir absoliučiai visi receptai mano tinklaraštyje, taip ir šis - lengvai pagaminamas. Spec.įgūdžių nereikės. Vienintelis minusas - reikės pakentėti prieš prapjaunant. Geriausia pyragą kepti vakare, o ragauti kitą dieną, kai pyrago įdaras sutvirtėja. o skoniai susimaišo ir pasiskirsto.
Dabar apie skonį - man jis buvo skaniausias ne kitą, o dar kitą dieną, kuomet skoniai visiškai susimaišė, nes iš pradžių saldus grietinės kremas buvo sau, o obuolių rūgštelė - sau. Nežinau ar dėl obuolių (naudojau antaninius) - jie nors ir suminkštėjo, tačiau puikiai išlaikė formą, o gal kepiau per mažai (1 valandą), tad valgant šakutei į pagalbą norėjosi pasitelkti peilį. Man rodos, jei obuoliai būtų perkepę visiškai, skonis būtų buvęs absoliučiai tobulas. Vertinant bendrai, pyragas skanus, tikrai kitoks, nei įprasti pyragai. Šiam pyragui internete radau vien tik pagyras, bet antrą kartą jo nekepsiu.



Taigi, mums reikės (22-24 cm skersmens atsegamai torto formai, tiktų ir 26 cm - pyragas bus plonesnis, manoji forma buvo 22 cm):

Pagrindui:
250 g miltų
1 AŠ kepimo miltelių
žiupsnio druskos
150 g šalto sviesto
100 g grietinės (aš naudojau 30% riebumo, mačiau receptų ir su 15% riebumu ir net pienu)

Įdarui:
200 g grietinės, naudojau 30% riebumo
2 mažų ar 1 didelio kiaušinio
220 g cukraus
1 AŠ vanilinio cukraus
žiupsnio druskos
2 VŠ miltų (galima keisti kukurūzų krakmolu)
3 didelių obuolių, manieji buvo antaniniai (aš į savo formą sutalpinau tik tiek, nors kituose receptuose mačiau ir 7 didelius obuolius... visgi "didelis" yra subjektyvi sąvoka)

Paruošimas:
  1. Pagrindui skirtus miltus įsijojame į dubenį. Ten pat beriame druską ir kepimo miltelius.
  2. Į miltus suberiame kubeliais supjaustytą sviestą ir pirštai sutriname iki drėgno smėlio konsistencijos.
  3. Pilame grietinę, užminkome tešlą (nepersistengiame, svarbu, kad apsijungtų) ir suvynioję į maistinę plėvelę dedame į šaldytuvą 30 minučių. Štai čia, radau kitą pagrindo tešlos paruošimo būdą. 
  4. Visus įdarui skirtus produktus, išskyrus obuolius, dedame į dubenį ir mikserio pagalba išplakame.
  5. Obuolius nulupame ir supjaustome plonomis skiltelėmis. Čia labai pasitarnauja mandolina. Kad obuoliai neparuduotų, galima pašlakstyti juos citrinos sultimis. 
  6. Atsegamą torto formą ištiesiame kepimo popieriumi ir rankomis tolygiai paskirstome pagrindo tešlą ant dugno ir šonų, suformuojant pyrago kraštelį.
  7. Obuolius paskirstome ant tešlos formoje. Aš prikroviau iki pat viršaus. 
  8. Užpilame plakinį ant viršaus.
  9. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 50-60 minučių. Kai išėmiau pyragą iš orkaitės, įdaras vis dar buvo gana netvirtas, bet jau nebangavo. Beja, pasimokiusi iš karčios patirties, visada pyragus, kuriuose yra daug sviesto, kepdama savo senose paprastose kepimo formose, jas apgaubiu folijos lakštu, kad prasisunkęs sviestas neprilašėtų orkaitėje ir neprismardintų namų. Nepasigailėjau taip padariusi ir šį kartą.
  10. Pyragą atvėsiname, vėliau dedame į šaldytuvą, kad galutinai sutvirtėtų. 

Skanaus!




Pagrindinis šaltinis: Jurgittos receptai

2015 m. lapkričio 6 d., penktadienis

Marokietiškai troškinta vištiena


Puikus ir labai skanus patiekalas, tinkantis tiek savaitgalio pietums, tiek vakarienei po darbo. Daug laiko ar darbo tikrai nepareikalaus. Ir tegul neapgauna toks sausas apibūdinimas. Šį receptą įtraukiau į savo TOP'inių receptų sąrašą.

Taigi, mums reikės:
1/4 puodelio džiovintų abrikosų
4 vištienos krūtinėlės puselių (aš naudojau kumpelius)
6 česnako skiltelių
1 didelio svogūno
2 saliero lapkočių (neturėjau)
1 paprikos (pridėjau nuo savęs)
400 g nuvarvintų konservuotų avinžirnių
400 g konservuotų smulkintų pomidorų
2 AŠ tarkuotos citrinos žievelės
1 1/2 VŠ citrinos sulčių
2 AŠ maltos kalendros
1 AŠ rudojo cukraus (pridėjau nuo savęs)
druskos, pipirų
1 1/2 AŠ smulkintų kalendros lapelių (keičiau petražolėmis)

Paruošimas:
  1. Abrikosus užpilame 1 puodeliu verdančio vandens ir paliekame 10 minučių. Išgriebiame abrikosus, susmulkiname, skysčio neišpilame.
  2. Keptuvėje ar troškintuve įkaitintame aliejuje ant vidutinio karščio pakepiname vištieną, kol gražiai pagels. Išimame iš keptuvės.
  3. Į tą pačią keptuvę beriame smulkintus svogūnus bei česnakus. Svogūnams pradėju sminkštėti suberiame plonai pjaustytą papriką ir saliero lapkočius. Pakepiname kol suminkštės.
  4. Į keptuvę supilame visus likusius ingredientus, išskyrus vištieną ir kalendras (petražoles). Užverdame.
  5. Sudedame į keptuvę vištieną, uždengiame dangtį, sumažiname kaitrą ir troškiname 20 minučių.
  6. Paragaujame ar netrūksta prieskonių.
  7. Prieš patiekiant įmaišome smulkintas kalendras (petražoles).
  8. Aš tiekiau su kuskusu ir kuminu pagardintomis morkomis.
Skanaus!


Šaltinis: Knyga "Skanu ir nebrangu"


Kuminu pagardintos morkos


Šias morkas gaminau kaip garnyrą prie marokietiškai troškintos vištienos. Tiko puikiai! O ir šiaip, kartu su ryžiais ar kuskusu galėtų būti puikus vegetariškas patiekalas.

Taigi, mums reikės (4 porcijos):
4 česnako skiltelių
1/2 AŠ kumino
žiupsnio saldžiosios paprikos
1 1/2 VŠ aliejaus (naudojau ghee)
750 g morkų
žiupsnio druskos
1 VŠ smulkintų petražolių

Paruošimas:
  1. Į keptuvę ar troškintuvą pilame aliejų, 2 šaukšus vandens, beriame smulkintą česnaką, kuminą, papriką. Užverdame ir maišant paverdame 1 minutę.
  2. Morkas supjaustome plonais griežinėliais ir beriame į keptuvę. 
  3. Įpilame 300 ml verdančio vandens, pasūdome, uždengiame dangčiu ir troškiname ant nedidelės ugnies apie 20 minučių. Karts nuo karto keptuvę pakratome, kad morkos pasimaišytų.
  4. Išsitroškinus morkoms vanduo jau turėtų būti išgaravęs. Jei ne, pabaigoje troškiname nudengus dangtį.
  5. Iš keptuvės morkas beriame į dubenį ir pabarstome smulkintomis petražolėmis.
Skanaus!


Šaltinis: Knyga "Skanu ir nebrangu"

2015 m. lapkričio 2 d., pirmadienis

Varškės ir obuolių apkepas


Turiu du man pačius pačiausius varškės apkepo receptus. Šį varškės apkepą visada kepu, kai netingiu terliotis atskirai išplakdama baltymus (jei atvirai, šis "vargas" visada būna atperkamas skoniu). Na, o kai tinginys nugali, apkepą kepu pagal šį receptą.
Bet štai - vėl ėmė ir nugalėjo noras išbandyti kažką naują. Vertinant rezultatą, visai šeima vienbalsiai nusprendėme, kad tai veikiau ne apkepas, o pyragas. Kadangi varškės ir grietinės santykis recepte kone vienodas, kepinys gavosi labai švelnios struktūros, visai ne apkepiškas. Kvapnus ir karamelinis obuolių sluoksnis man taip pat šį apkepą pakylėja į aukštesnį lygmenį. Galiausiai tai, jog jis man buvo skanesnis (labai skanus!) atvėsęs, nei karštas, man taip pat patvirtina, jog tai veikiau pyragas, nei apkepas.
Į nuolat gaminamų varškės apkepų kategoriją aš jo tikrai netrauksiu, bet, kad išsikepiau - nesigailiu - buvo tikrai skanu.




Taigi, mums reikės (26 cm skersmens kepimo formai):
Apkepui:
500 g varškės (birios, ne iš kvadratinių pakelių)
4 kiaušinių
8 VŠ cukraus (dėjau 6 VŠ)
400 g grietinės (dėjau 300 g, tiek teturėjau)
1 AŠ vanilinio cukraus
1/2 AŠ druskos
6 VŠ miltų (dėjau 5 VŠ, kad kompensuočiau mažesnį grietinės kiekį)

Obuoliams:
2-3 VŠ sviesto
4 obuolių
1 VŠ rudojo cukraus (pridėjau nuo savęs)
1 AŠ cinamono (pridėjau nuo savęs)

Paruošimas:
  1. Obuolius nulupame ir supjaustome nestoromis skiltelėmis.
  2. Keptuvėje ištirpiname sviestą, beriame cukrų ir palaukiame kol ištirps. Beriame obuolius ir cinamoną bei kelias minutes nuolat maišant pakaitiname, kol obuoliai lengvai suminkštės.
  3. Apkepui skirtą varškę, kiaušinius, cukrų, druską, vanilinį cukrų išsukame iki vientisos masės. Aš tai dariau blenderio pagalba.
  4. Supilame grietinę, miltus ir gerai išplakame.
  5. Apkeptus obuolius supilame į kepimo indą ir tolygiai paskirstome. Ant viršaus supilame varškės masę. Išlyginame. Aš apkepą kepiau 26 cm skersmens, atsegamoje torto formoje (ji puikiai apsaugojo orkaitę nuo prilašėjimo, o virtuvę nuo dūmų), prieš tai dugną ištiesusi kepimo popieriumi. Jei kepsite paprastoje atsegamoje torto formoje - apgaubkite ją folija, nes sviestas ir obuolių sultys gali prasisunkti truputį per kraštus.
  6. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 50-60 minučių. Svarbu, kad visas apkepas išsipūstų, neliktų vidurys įdubęs.
  7. Apkepą išverčiame ant lėkštės obuoliais į viršų. Man prie šio apkepo labai tiko nesaldintas natūralus jogurtas.

Skanaus!



Šaltinis: www.tavovaikas.lt




Prieš 4 metus: Ubagų kotletai
Prieš 5 metus: Avokadų ir tuno užtepas

2015 m. spalio 13 d., antradienis

Obuolių sultyse troškinta kiauliena su obuoliais ir garstyčiomis


Paprastas, bet neprastas rudeniškas patiekalas.

Taigi, mums reikės (4 valgytojams):
500 g kiaulienos (naudojau išpjovą)
3 obuolių
100 ml obuolių sulčių
100 ml vandens
1 VŠ grūdėtųjų garstyčių
kelių šalavijo lapelių
2 VŠ grietinės
druskos, pipirų
aliejaus kepimui

Paruošimas:
  1. Kiaulienos išpjovą supjaustome nedideliais kepsneliais. Pagardiname pipirais.
  2. Obuolius nulupame ir supjaustome į 6 dalis. Jei obuoliai labai dideli, galima ir į daugiau :)
  3. Keptuvėje, įkaitintame aliejuje apkepame kiaulieną, kol apskrus.
  4. Pas kiaulieną į keptuvę dedame obuolius ir kelias minutes pakepame.
  5. Į keptuvę pilame sultis, vandenį, dedame grūdėtas garstyčias bei šalavijus ir patroškiname ant nedidelės ugnies apie 15 minučių.
  6. Į keptuvę dedame grietinę, pagardiname viską druska, išmaišome ir kelias minutes paverdame.
  7. Išjungiame ugnį, paliekame kelioms minutėms, kad susimaišytų skoniai.
  8. Labai skanu su bulvių koše. 

Skanaus!


Šaltinis: Žurnalas "Virtuvė Nuo... Iki..."2014 m. Nr. 9(63) psl. 24




Prieš 1 metus: Marinuotos alyvuogės
Prieš 4 metus: Lazanija

2015 m. spalio 10 d., šeštadienis

Pyragas su avietėmis ir migdolais


Avietės niekada nebuvo mano mėgiamos uogos. Nemėgstu aš ir aviečių uogienės - mane erzina jų kauliukai. Bet šiais metais aviečių suvalgiau tiek, kiek per visą gyvenimą kartu sudėjus nesu valgiusi. Bet net ir valgydama jas pilna burna, nesusidorojau su mamos avietyno derliumi. Tad kepiau pyragus.
Šis pyragas labai lengvai pagaminamas. Iki šiol užsispyrusiai nekepiau jokių pyragų, kuriems reikia migdolų miltų (nes jų vis nenusiperku). Bet šį kartą apimta įkvėpimo, tiesiog susimaliau migdolus. 
Pyragas labai skanus - biskvitas drėgnas, kvapnus. Pyragas būtų 10 balų su pliusu, jei ne tos aviečių sėklos...



Taigi, mums reikės:
Biskvitui:
140 g (1 puodelio) miltų
1 AŠ kepimo miltelių
50 g (1/2 puodelio) maltų migdolų (susimaliau migdolus kavamale)
100 g (1/2 puodelio) cukraus
1 AŠ vanilinio cukraus
125 g sviesto, tirpinto ir atvėsinto
 žiupsnio druskos
2 kiaušinių, išplaktų

300 g aviečių (nesvėriau, išdėliojau vienu sluoksniu)

Migdoliniam paviršiui:
25 g (1/4 puodelio) miltų
40 g sviesto, šalto
2 VŠ rudojo cukraus
30 g (1/3 puodelio) migdolų plokštelių

Paruošimas:
  1. Į dubenį įsijojame miltus, kepimo miltelius, beriame druską, cukrų, vanilinį cukrų ir migdolus. Išmaišome.
  2. Įmaišome gerai išplaktuskiaušinius ir tirpintą sviestą. Išmaišome, bet nepermaišome.
  3. Tešlą supilame į kepimo popieriumi išklotą formą. Tolygiai paskirstome.
  4. Ant tešlos tolygiai išdėliojame avietes.
  5. Paviršiui skirtus miltus sutriname su sviestu iki trupinių. Įmaišome cukrų ir migdolų plokšteles ir pabarstome ant aviečių.
  6. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 35 minutes, kol paviršius įgaus skanią auksinę spalvą. Dėl šventos ramybės, ar biskvitas iškepęs galima patikrinti ir su mediniu pagaliuku.
  7. Atvėsiname kepimo formoje. Prieš patiekiant galima pabarstyti cukraus pudra.
Skanaus!




2015 m. spalio 2 d., penktadienis

Vyšninių pomidorų ir Parmos kumpio tarta



Och ir ach! Prisiminus šitą tartą dar dabar seilės tįsta. Man labai patiko - saldūs pomidoriukai, savo lengva rūgštele puikiai derantys su sūrumo ir pikantiškumo suteikiančiu vytintu kumpiu. Švelnaus skonio įdaras viską apjungia. Teisybės dėlei pasakysiu, kad mano vyras įvertino šią vakarienę kaip kartotiną, tačiau į TOP'ų kategoriją įtraukti nesutiko.
Pagaminti šią tartą taip pat labai paprasta, o jei dar tešlą pasiruošite iš anksto - vakarienę paruošti bus vienas juokas.
Tarta skani tiek šilta, tiek kitą dieną - atšalusi.




Taigi, mums reikės (26 cm skersmens formai):
Pagrindui:
50 g tarkuoto kietojo sūrio (naudojau Džiugą)
155 g miltų
100 g šalto sviesto
2/3 AŠ druskos
1 kiaušinio

Įdarui:
200 g grietinės (naudojau 30% riebumo)
50 g tarkuoto kietojo sūrio (naudojau Džiugą)
3 kiaušinių
saujos vyšninių pomidorų
vytinto kumpio aka prosciutto crudo
pluoštelio šviežio baziliko lapelių
druskos, pipirų, muskato

Paruošimas:
  1. Tešlai skirtus miltus persijojame į dubenį, beriame druską, sūrį ir kubeliais supjaustytą sviestą. Jei turite kombainą - sveikinu! Jei ne, pirštais triname miltus ir sviestą, kol gauname šlapio smėlio konsistenciją. Įmušame kiaušinį ir užminkome tešlą, kad viskas apsijungtų. Vyniojame į maistinę plėvelę. Jei ruošiatės iš anksto - dedame tešlą į šaldytuvą. Jei kepti norisi greitai, tuomet - į šaldiklį 20 minučių.
  2. Įdarui skirtus kiaušinius išplakame su kiaušiniais ir sūriu.
  3. Pagardiname druska (nereikia per daug - sūris ir kumpis turi nemažai druskos) ir muskatu.
  4. Suberiame smulkintus baziliko lapelius.
  5. Tešlą iškočiojame ant miltuoto paviršiaus ir įtiesiame į kepimo popieriumi išklotą formą, nepamirštant suformuoti kraštelių.
  6. Ant tešlos supilame grietinės ir kiaušinių plakinį. 
  7. Išdėliojame per pusę perpjautus vyšninius pomidorus ir plėšytą vytintą kumpį.
  8. Kepame iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 40-45 minutes.
  9. Prieš šios tartos neįtikėtinai puikiai tiko grąžgarstės ir vynas!
Skanaus!


P.S. Kepimui aš naudojau nuostabiąją Gerduvos dovaną - Kaiser "La Forme Plus" kepimo formą. Kaip matosi pirmoje nuotraukoje, formos griovelyje yra šiek tiek susikaupę ištirpusio sviesto. Formos pagrindas su grioveliu apsaugojo mano orkaitę nuo prisvilimo, o virtuvę nuo dūmų. Kepant šį pyragą paprastoje formoje, jos dugną apgaubčiau folijos lakštu.

Šaltinis: Aguonėlės blogas




Prieš 1 metus: Marinuotos alyvuogės
Prieš 4 metus: Čirviniai blynai