Puslapiai

2015 m. lapkričio 29 d., sekmadienis

Greita tortiljos pica



Kartais tenka gaminti dvi vakarienes... Tokiu atveju, dažniausiai, viena versija būna greita. Ir štai čia  - vienas iš tokių atvejų, kai antroji vakarienės alternatyva pagaminama greitai, nesudėtingai, o rezultatas labai gardus. Ši supaprastinta picos versija labai tinka, kai picos norisi greitai ir nėra laiko ir/ar noro gaminti mielinę tešlą. Kaip ir bet kurios picos atveju, produktus galima pasirinkti atsižvelgiant į norus bei šaldytuvo turinį.



Taigi, mums reikės:
Tortilijų
pomidorų padažo
šoninės, saliamio, keptos vištienos ar pan.
mozzarella sūrio
mėlynojo svogūno

Paruošimas:

  1. Tortilijas išdėliojame ant kepimo popieriumi ištiestos kepimo skardos.
  2. Lengvai patepame pomidorų padažu.
  3. Išdėliojame mozzarella sūrį. Foto darytos prieš metus. Pastaruoju metu, aš sūrį dedu ant padažo, taip jis nesuskrunda (ko mes nėmėgstame).
  4. Išdėliojame plonais žiedeliais pjaustytą mėlynąjį svogūną bei likusius pasirinktus produktus.
  5. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 10 minučių, kol sūris išsilydys ir pasirodys lengvi burbuliukai.

Skanaus!








Prieš 1 metus: Flaugnarde su obuoliais
Prieš 4 metus: Jogurto ir žele putėsiai
Prieš 5 metus: Naminė ruginė duona

2015 m. lapkričio 20 d., penktadienis

Imbieriniai sausainiai


Nežinau, kaip kitur, bet mūsų namuose jau labai laukiama šv. Kalėdų. Dėl pačios pačiausios dovanos apsispręsta, laiškas Kalėdų seneliui jau parašytas. Nespėsime nei apsidairyti, o štai ir gruodis.
Šiuos sausainius kepiau pernai. Kepiau juos ne šiaip sau, jie buvo skirti Advento kalendoriui. Ta proga, nusprendžiau išbandyti naują receptą, nors ir turiu savo mėgiamiausius imbierinius sausainius, kuriuos kepu kasmet. 
Tiesą pasakius, ruošdama tešlą galvojau, kad net jei šie sausainiai ir pasirodys labai skanūs aš jų gyvenime nekepsiu - tešlos paruošimas man pasirodė baisinė terlionė (ne veltui mano tinklaraštyje sausainių receptų nedaug). Tos pačios mintys mano galvoje sukosi ir kai kočiojau tešlą - pabuvusi šaldytuve (ir palaikyta kambario temperatūroje) ji buvo labai nepaslanki ir sunkiai kočiojosi (o gal aš per mažai košės pusryčiams pavalgiau?). Bet sausainiai labai skanūs :) Labai - sviestiniai cukriniai, kupini kalėdinio aromato. Ar gali būti neskanūs? Jei atvirai, juos valgydama keičiau savo nuomonę "daugiau niekada" į "kada nors būtinai", nes pakutinę partiją iškepiau gana paprastai - suformavusi iš tešols volelį, peiliu jį suraikiau ir gavau paprastus ne kažin kokios formos, bet labai skanius sausainiukus. 

Kaip advento kalendorius sausainiukai labai šauniai pasitarnavo. Tiesa, paskutinieji sausainiai, kuriuos vaikas nuraškė pakutinėmis iki Kalėdų likusiomis dienomis, jau buvo sudrėkę ir nebetraškūs, bet jis tikrai dėl to nesiskundė :)



Taigi, mums reikės:
100 g (1/2 puodelio) cukraus
450 g (3 puodelių) miltų
2 AŠ sodos
1 AŠ druskos
2 AŠ malto imbiero
2 AŠ cinamono
1/2 AŠ maltų gvazdikėlių
1/2 AŠ malto muskato riešuto
225 g sviesto, kambario temperatūros, supjaustyto kubeliais
1/2 puodelio skysto medaus 

Glajui:
cukraus pudros
citrinos sulčių arba vandens

Paruošimas:
  1. Miltus persijojame ir sumaišome su likusiais sausais produktais.
  2. Sviestą dedame į miltus ir pirštais triname kol taps panašu į drėgną smėlį.
  3. Supilame medų, išmaišome, išminkome tešlą.
  4. Tešlą dedame į šaldytuvą mažiausiai porai valandų. Aš laikiau per naktį.
  5. Kočiojame tešlą tarp dviejų kepimo popieriaus lakštų iki maždaug 3 mm storio.
  6. Turimomis formelėmis išpjaustome sausainius, dedame ant kepimo popieriumi ištiestos skardos.
  7. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Originale buvo nurodytas 12-15 min. kepimo laikas. Man pakako 7 minučių. Labai priklauso nuo orkaitės, tad geriausia stebėti. Jie turi būti skaniai rusvi, o ne tamsiai rudi.
  8. Atvėsiname ant grotelių.
  9. Dekoravimui cukraus pudrą beriame į dubenėlį, ir po truputį, nuolat maišant, pilame citrinos sultis, kol gausime reikiamą konsistenciją (kaip tiršta grietinė maždaug).
Skanaus!

Šaltinis: Sonatinos receptai 

2015 m. lapkričio 12 d., ketvirtadienis

Obuolių pyragas su švelniu grietinės kremu - Cvetajevos obuolių pyragas


Šio pyrago banga blogosferoje nudundėjo prieš 2-3 metus. Mano bandytinų receptų sąrašas toks ilgas, kad tik šiais metais aš prie jo prisikasiau, o ir tai tik todėl, kad du kartus iš eilės parduotuvėje nusipirkau po puskilį grietinės. Tad maišas obuolių terasoje, šaldytuve - grietinės perteklius. Šis pyragas labai "į temą".
Kaip ir absoliučiai visi receptai mano tinklaraštyje, taip ir šis - lengvai pagaminamas. Spec.įgūdžių nereikės. Vienintelis minusas - reikės pakentėti prieš prapjaunant. Geriausia pyragą kepti vakare, o ragauti kitą dieną, kai pyrago įdaras sutvirtėja. o skoniai susimaišo ir pasiskirsto.
Dabar apie skonį - man jis buvo skaniausias ne kitą, o dar kitą dieną, kuomet skoniai visiškai susimaišė, nes iš pradžių saldus grietinės kremas buvo sau, o obuolių rūgštelė - sau. Nežinau ar dėl obuolių (naudojau antaninius) - jie nors ir suminkštėjo, tačiau puikiai išlaikė formą, o gal kepiau per mažai (1 valandą), tad valgant šakutei į pagalbą norėjosi pasitelkti peilį. Man rodos, jei obuoliai būtų perkepę visiškai, skonis būtų buvęs absoliučiai tobulas. Vertinant bendrai, pyragas skanus, tikrai kitoks, nei įprasti pyragai. Šiam pyragui internete radau vien tik pagyras, bet antrą kartą jo nekepsiu.



Taigi, mums reikės (22-24 cm skersmens atsegamai torto formai, tiktų ir 26 cm - pyragas bus plonesnis, manoji forma buvo 22 cm):

Pagrindui:
250 g miltų
1 AŠ kepimo miltelių
žiupsnio druskos
150 g šalto sviesto
100 g grietinės (aš naudojau 30% riebumo, mačiau receptų ir su 15% riebumu ir net pienu)

Įdarui:
200 g grietinės, naudojau 30% riebumo
2 mažų ar 1 didelio kiaušinio
220 g cukraus
1 AŠ vanilinio cukraus
žiupsnio druskos
2 VŠ miltų (galima keisti kukurūzų krakmolu)
3 didelių obuolių, manieji buvo antaniniai (aš į savo formą sutalpinau tik tiek, nors kituose receptuose mačiau ir 7 didelius obuolius... visgi "didelis" yra subjektyvi sąvoka)

Paruošimas:
  1. Pagrindui skirtus miltus įsijojame į dubenį. Ten pat beriame druską ir kepimo miltelius.
  2. Į miltus suberiame kubeliais supjaustytą sviestą ir pirštai sutriname iki drėgno smėlio konsistencijos.
  3. Pilame grietinę, užminkome tešlą (nepersistengiame, svarbu, kad apsijungtų) ir suvynioję į maistinę plėvelę dedame į šaldytuvą 30 minučių. Štai čia, radau kitą pagrindo tešlos paruošimo būdą. 
  4. Visus įdarui skirtus produktus, išskyrus obuolius, dedame į dubenį ir mikserio pagalba išplakame.
  5. Obuolius nulupame ir supjaustome plonomis skiltelėmis. Čia labai pasitarnauja mandolina. Kad obuoliai neparuduotų, galima pašlakstyti juos citrinos sultimis. 
  6. Atsegamą torto formą ištiesiame kepimo popieriumi ir rankomis tolygiai paskirstome pagrindo tešlą ant dugno ir šonų, suformuojant pyrago kraštelį.
  7. Obuolius paskirstome ant tešlos formoje. Aš prikroviau iki pat viršaus. 
  8. Užpilame plakinį ant viršaus.
  9. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 50-60 minučių. Kai išėmiau pyragą iš orkaitės, įdaras vis dar buvo gana netvirtas, bet jau nebangavo. Beja, pasimokiusi iš karčios patirties, visada pyragus, kuriuose yra daug sviesto, kepdama savo senose paprastose kepimo formose, jas apgaubiu folijos lakštu, kad prasisunkęs sviestas neprilašėtų orkaitėje ir neprismardintų namų. Nepasigailėjau taip padariusi ir šį kartą.
  10. Pyragą atvėsiname, vėliau dedame į šaldytuvą, kad galutinai sutvirtėtų. 

Skanaus!




Pagrindinis šaltinis: Jurgittos receptai

2015 m. lapkričio 6 d., penktadienis

Marokietiškai troškinta vištiena


Puikus ir labai skanus patiekalas, tinkantis tiek savaitgalio pietums, tiek vakarienei po darbo. Daug laiko ar darbo tikrai nepareikalaus. Ir tegul neapgauna toks sausas apibūdinimas. Šį receptą įtraukiau į savo TOP'inių receptų sąrašą.

Taigi, mums reikės:
1/4 puodelio džiovintų abrikosų
4 vištienos krūtinėlės puselių (aš naudojau kumpelius)
6 česnako skiltelių
1 didelio svogūno
2 saliero lapkočių (neturėjau)
1 paprikos (pridėjau nuo savęs)
400 g nuvarvintų konservuotų avinžirnių
400 g konservuotų smulkintų pomidorų
2 AŠ tarkuotos citrinos žievelės
1 1/2 VŠ citrinos sulčių
2 AŠ maltos kalendros
1 AŠ rudojo cukraus (pridėjau nuo savęs)
druskos, pipirų
1 1/2 AŠ smulkintų kalendros lapelių (keičiau petražolėmis)

Paruošimas:
  1. Abrikosus užpilame 1 puodeliu verdančio vandens ir paliekame 10 minučių. Išgriebiame abrikosus, susmulkiname, skysčio neišpilame.
  2. Keptuvėje ar troškintuve įkaitintame aliejuje ant vidutinio karščio pakepiname vištieną, kol gražiai pagels. Išimame iš keptuvės.
  3. Į tą pačią keptuvę beriame smulkintus svogūnus bei česnakus. Svogūnams pradėju sminkštėti suberiame plonai pjaustytą papriką ir saliero lapkočius. Pakepiname kol suminkštės.
  4. Į keptuvę supilame visus likusius ingredientus, išskyrus vištieną ir kalendras (petražoles). Užverdame.
  5. Sudedame į keptuvę vištieną, uždengiame dangtį, sumažiname kaitrą ir troškiname 20 minučių.
  6. Paragaujame ar netrūksta prieskonių.
  7. Prieš patiekiant įmaišome smulkintas kalendras (petražoles).
  8. Aš tiekiau su kuskusu ir kuminu pagardintomis morkomis.
Skanaus!


Šaltinis: Knyga "Skanu ir nebrangu"


Kuminu pagardintos morkos


Šias morkas gaminau kaip garnyrą prie marokietiškai troškintos vištienos. Tiko puikiai! O ir šiaip, kartu su ryžiais ar kuskusu galėtų būti puikus vegetariškas patiekalas.

Taigi, mums reikės (4 porcijos):
4 česnako skiltelių
1/2 AŠ kumino
žiupsnio saldžiosios paprikos
1 1/2 VŠ aliejaus (naudojau ghee)
750 g morkų
žiupsnio druskos
1 VŠ smulkintų petražolių

Paruošimas:
  1. Į keptuvę ar troškintuvą pilame aliejų, 2 šaukšus vandens, beriame smulkintą česnaką, kuminą, papriką. Užverdame ir maišant paverdame 1 minutę.
  2. Morkas supjaustome plonais griežinėliais ir beriame į keptuvę. 
  3. Įpilame 300 ml verdančio vandens, pasūdome, uždengiame dangčiu ir troškiname ant nedidelės ugnies apie 20 minučių. Karts nuo karto keptuvę pakratome, kad morkos pasimaišytų.
  4. Išsitroškinus morkoms vanduo jau turėtų būti išgaravęs. Jei ne, pabaigoje troškiname nudengus dangtį.
  5. Iš keptuvės morkas beriame į dubenį ir pabarstome smulkintomis petražolėmis.
Skanaus!


Šaltinis: Knyga "Skanu ir nebrangu"

2015 m. lapkričio 2 d., pirmadienis

Varškės ir obuolių apkepas


Turiu du man pačius pačiausius varškės apkepo receptus. Šį varškės apkepą visada kepu, kai netingiu terliotis atskirai išplakdama baltymus (jei atvirai, šis "vargas" visada būna atperkamas skoniu). Na, o kai tinginys nugali, apkepą kepu pagal šį receptą.
Bet štai - vėl ėmė ir nugalėjo noras išbandyti kažką naują. Vertinant rezultatą, visai šeima vienbalsiai nusprendėme, kad tai veikiau ne apkepas, o pyragas. Kadangi varškės ir grietinės santykis recepte kone vienodas, kepinys gavosi labai švelnios struktūros, visai ne apkepiškas. Kvapnus ir karamelinis obuolių sluoksnis man taip pat šį apkepą pakylėja į aukštesnį lygmenį. Galiausiai tai, jog jis man buvo skanesnis (labai skanus!) atvėsęs, nei karštas, man taip pat patvirtina, jog tai veikiau pyragas, nei apkepas.
Į nuolat gaminamų varškės apkepų kategoriją aš jo tikrai netrauksiu, bet, kad išsikepiau - nesigailiu - buvo tikrai skanu.




Taigi, mums reikės (26 cm skersmens kepimo formai):
Apkepui:
500 g varškės (birios, ne iš kvadratinių pakelių)
4 kiaušinių
8 VŠ cukraus (dėjau 6 VŠ)
400 g grietinės (dėjau 300 g, tiek teturėjau)
1 AŠ vanilinio cukraus
1/2 AŠ druskos
6 VŠ miltų (dėjau 5 VŠ, kad kompensuočiau mažesnį grietinės kiekį)

Obuoliams:
2-3 VŠ sviesto
4 obuolių
1 VŠ rudojo cukraus (pridėjau nuo savęs)
1 AŠ cinamono (pridėjau nuo savęs)

Paruošimas:
  1. Obuolius nulupame ir supjaustome nestoromis skiltelėmis.
  2. Keptuvėje ištirpiname sviestą, beriame cukrų ir palaukiame kol ištirps. Beriame obuolius ir cinamoną bei kelias minutes nuolat maišant pakaitiname, kol obuoliai lengvai suminkštės.
  3. Apkepui skirtą varškę, kiaušinius, cukrų, druską, vanilinį cukrų išsukame iki vientisos masės. Aš tai dariau blenderio pagalba.
  4. Supilame grietinę, miltus ir gerai išplakame.
  5. Apkeptus obuolius supilame į kepimo indą ir tolygiai paskirstome. Ant viršaus supilame varškės masę. Išlyginame. Aš apkepą kepiau 26 cm skersmens, atsegamoje torto formoje (ji puikiai apsaugojo orkaitę nuo prilašėjimo, o virtuvę nuo dūmų), prieš tai dugną ištiesusi kepimo popieriumi. Jei kepsite paprastoje atsegamoje torto formoje - apgaubkite ją folija, nes sviestas ir obuolių sultys gali prasisunkti truputį per kraštus.
  6. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 50-60 minučių. Svarbu, kad visas apkepas išsipūstų, neliktų vidurys įdubęs.
  7. Apkepą išverčiame ant lėkštės obuoliais į viršų. Man prie šio apkepo labai tiko nesaldintas natūralus jogurtas.

Skanaus!



Šaltinis: www.tavovaikas.lt




Prieš 4 metus: Ubagų kotletai
Prieš 5 metus: Avokadų ir tuno užtepas