Puslapiai

2016 m. vasario 18 d., ketvirtadienis

Žemoje temperatūroje kepta lašiša ir salotos su ja


Kažkada iškepiau lašišą taip, kad ji buvo tarsi stiklinė. Ne perkepusi, ne per sausa, o sultinga ir tirpstanti burnoje. Man taip pavyko visiškai atsitiktinai. Ir kai pamačiau šį receptą, ilgai netruko ir jis jau buvo ant mūsų stalo vakarienei (tik štai pasidalinti šiek tiek užtruko).
Neapsiėjau be nuotykių - file parduotuvėje nebuvo, o aš buvau "užsiskiedusi", kad vakarienei bus būtent taip paruošta lašiša, tad pirkau didkepsnius. Akivaizdu, kad didesni gabaliukai kepa ilgiau, bet aš neįvertinau, kad tieeek (po 45 minučių - progreso nesimatė). Galiausiai (labai norėjome valgyti) orkaitės temperatūrą padidinau iki 75 laipsnių, tad rezultatas gal ir ne toks, koks turėjo būti, bet vis tiek super geras. Tikrai kartosiu dar - taip kaip reikia.




Taigi, mums reikės (2 valgytojams):
Lašišai:
2 lašišos file, be odos, kambario temperatūros
druskos

Salotoms (kiekius parinkti pagal alkanumo laipsnį ir pomėgius):
1 puodelio žaliųjų žirnelių (žiemą šaldytų), manau puikiai tiktų ir šparaginės pupelės
2 vidutinių bulvių (ne krakmolingų)
Šviežių krapų (žiemą šaldytų)
svogūnų laiškų (žiemą poro)

Padažui:
1 VŠ grūdėtųjų garstyčių
1-2 VŠ citrinos sulčių
3 VŠ alyvuogių aliejaus
druskos, pipirų

Paruošimas:
  1. Lašišą pabarstome druska ir paliekame 20 minučių kambario temperatūroje įsisūrėti.
  2. Dedame lašišą į iki 55 laipsnių įkaitintą orkaitę. 
  3. Kepame apie 20-25 minutes, kol pasirodys baltos žuvies sultys. Patikriname šakute, lašiša jau turėtų sluoksniuotis. Jei kepame lašišą, išimtą iš šaldytuvo, ar didkepsnius, kepimas užtruks ilgiau. Dėl žemos temperatūros nesibaiminkite, žuvis tikrai iškeps, o rekomendacija žuvies vidinei temperatūrai (jei turite maisto termometrą) - 55-62 laipsniai.
  4. Salotoms skirtas bulves išverdame, žirnelius nuplikome verdančiu vandeniu, jei jie šaldyti - sumetame į verdantį vandenį ir po minutės nupilame. 
  5. Padažui skirtus produktus sumaišome.
  6. Į dubenį dedame stambiai pjaustytas bulves, žirnelius, dedame lašišą, barstome krapus ir porus bei viską vainikuojame padažu.
Skanaus!

2016 m. vasario 7 d., sekmadienis

Šokoladiniai vafliai


Sekmadieniais mes visada pusryčiams valgome blynus (šeštadieniais - pirato akį). Ir kažkada sau teko pripažinti liūdną tiesą, jog repertuaras kartojasi: dažniausiai tai būna vokiškas blynas (dutch baby), kurį mes vadiname "blynas kaip skrybėlė",  dar kartais būna varškės blynai, ir rečiausiai, kažkada buvę patys pačiausi - pūsti blynai su kefyru. Aptingau?
Todėl artėjant Užgavėnėms pajaučiau poreikį išbandyti naują receptą. Kaip tik, išvakarėse, vaikas užsisakė "čirvinių" blynų, tad paieškos laukas iš karto susiaurėjo. Bet vis tiek norėjosi kažko...kitokio... Pasirinkau patį pirmą google paieškos "chocolate waffles" rezultatą.

Vafliai labai šokoladiniai. Ne per saldūs. Nuostabiai tinka su aviečių uogiene ir natūraliu jogurtu. Aš priblokšta nebuvau, bet mano šeimynai labai patiko. Pagal originalų receptą į tešlą reikėjo dėti ne mažiau 70 proc. kakavos juodojo šokolado, bet aš, pažinodama savo valgytojus, jį pakeičiau šokoladiniu Kalėdų seneliu, kuris papildomai pasaldino blynus.


Taigi, mums reikės (3 porcijoms):
Sausam mišiniui:
150 g (1 puodelio) miltų
1/4 puodelio nesaldintos kakavos
40 g (1/8 puodelio) rudojo cukraus
1/2 AŠ sodos
1 AŠ kepimo miltelių
1 AŠ vanilinio cukraus
1/2 AŠ druskos

Šlapiam mišiniui:
2 trynių
1 puodelio pasukų, kefyro (aš naudojau natūralų jogurtą)
1/4 alyvuogių aliejaus (naudojau saulėgrąžų)

3 baltymų

180 ml smulkinto karčiojo šokolado (aš keičiau trupintu pieniško šokolado Kalėdų seniu)

1 puodelis = 236 ml 

Paruošimas:
  1. Miltus įsijojame į dubenį. Ten pat suberiame visus sasuso mišinio produktus ir išmaišome.
  2. Miltuose padarome duobutę ir į ją supilame visus šlapio mišinio produktus.
  3. Šakute paplakame visus šlapius produktus ir po truputį užgriebiant miltus, užmaišome tešlą.
  4. Baltymus mikserio pagalba išplakame iki minkštų putų. Dalimis įmaišome į tešlą.
  5. Įmaišome šokoladą.
  6. Kepame įkaitintoje vaflinėje.
Skanaus!


Šaltinis: Bon Apetit

P.S. O man taip norisi, kad žiema dar sugrįžtų.....



2016 m. vasario 5 d., penktadienis

Cinamono juostelių pyragas


Būtent šį cinamono juostelių pyragą kepu jau antrą kartą - kartais tokie kepiniai tiesiog būtini geros nuotaikos ir laimės hormonų gamybai :) Panašų mielinį cinamono juostelių pyragą esu kepusi ir anksčiau. Bet tai buvo prieš tris metus, tad tikrai negalėčiau palyginti abiejų pyragų. Teisa, pagaminti šį pyragą gal kiek sudėtingiau (jei tešla ruošiama kombainu ar duonkepe, ši sąlyga negalioja :) ). Dėl vienos priežasties - į tešlą dedame sąlyginai nedaug miltų, dėl ko tešla gaunasi gana skysta, o kepinys toks minkštas, purus.
Mielinės bandelės skonio iš principo, tikriausiai, aprašinėti nereikia. Parašysiu tik tiek, kad pati bandelė/juostelė yra tikrai minkštutė ir lengva. Mano vaikigalis sukapojęs nemažą dalį pyrago su puodeliu pieno, visą vakarą suko ratus apie stalą, ir kiek jį matydavau, vis turėdavo rankoje pyrago juostelę.
Beja, vieną kartą, trečdalį iškočiotos tešlos pabarsčiau pjaustyto obuolio gabalėliais. Tad vienas pyrago galas gavosi su obuoliais. Man labai patiko - jie suteikė gaivumo, lengvos rūgštelės.
Pyrago tešla dėl santykinai nedidelio kiekio miltų gaunasi labai skysta, tad minkyti rankomis jos tikrai nepavyks. Aš tešlą minkiau duonkepėje, Aguonėlė, kuri ir pasidalino receptu, - kombaino pagalba. Jei neturėčiau duonkepės, dėl šio skanaus pyrago, galbūt surizikuočiau tešlą užminkyti su mikserio ir tų raitytų antgalių pagalba, bet čia tik šiaip mintis - nebandžiau, tad garantuoti negaliu.




Taigi, mums reikės (1 kekso dydžio pyragui):
Tešlai:
325 g + 50 g miltų (aš naudoju 550 tipo miltus)
55 g cukraus
15 g šviežių mielių (aš dėjau 1 AŠ sausų)
žiuspnio druskos
56 g sviesto
80 g pieno
60 g vandens
2 kiaušinių
1 AŠ vanilinio cukraus

Cinamoniniam įdarui:
65 g cukraus
1 AŠ cinamono
žiupsnelis muskato (aš asmeniškai kitą kartą gal jo ir nedėčiau)
50 g sviesto, ištirpinto ir atvėsinto


Paruošimas:

  1. Sviestą, pieną, vandenį cukrų, vanilinį cukrų ir druską pakaitiname, kad ištirptų sviestas. Atvėsiname, kad būtų vos šilčiau nei kūno temperatūra. Aš kaitinu viską, išskyrus pieną, ir tada įpilu šaltą, kad greičiau viskas atvėstų.
  2. Jei tešlai užmaišyti naudojate duonkepę, į ją supilame atvėsusį skystą mišinį, paplaktus kiaušinius, ant viršaus užsijojame miltus, beriame miels ir paleidžiame minkyti tešlą. Tešlą ruošiant kombaine, miltus beriame į kombaino indą, bemaišant pilame pravėsusį skystą mišinį. Kai išsimaišo tolygiai, supilame paplaktus kiaušinius ir paliekame minkytis 10 min.
  3. Užminkytą tešlą uždengiame rankšluosčiu ir paliekame pakilti dvigubai valandai- pusantros.
  4. Tešlai pakilus, ant stalviršio beriam likusius 50 g miltų, verčiame tešlą ir išminkome. Paliekame vėl pailsėti kelioms minutėms.
  5. Iškočiojame tešlą į maždaug iki 0,5 cm storio stačiakampį.
  6. Sviestą, skirtą įdarui, tolygiai paskleidžiame ant iškočiotos tešlos. Vieną kartą aš patingėjau terliotis sviestą tirpdant ir kambario temperatūros sviestą tiesiog tolygiai paskirsčiau ant tešlos.
  7. Pabarstome cukraus, cinamono ir muskato mišiniu. Jei muskato nelabai mylit, galite nedėti. Kaip rašiau viršuje, kartą pabarsčiau smulkiai pjaustyto obuolio kuelių - puikiai tiko.
  8. Pateptą ir apibarstytą tešlos stačiakampį supjaustome juostelėmis. Apie 5 cm pločio. Juosteles sudedame vieną kitos ir supjaustome pagal kepimo formos plotį.
  9. "Sustatome"juosteles į kepimo formą. Aš kepu silikoninėje kekso formoje, tad niekuo netepu ir neiškloju. Kepant metalinėje kepimo formoje, patarčiau pirmiausia ją ištiesti kepimo popieriumi.
  10. Kepame iki 180 laipnsių įkaitintoje orkaitėje apie 45 minutes. Kepimo laikas priklauso nuo orkaitės, tad stebėkite kepinį, jei per daug keps viršus, pridengiame jį folija.

Skanaus!